העסק שלנו - לגעת בחיים

עסקיה של טבע קשורים בקשר הדוק לצרכי השוק ברחבי העולם. כמנהיגה המטביעה חותם שאין שני לו בזירה הגלובלית, אנו חושבים ופועלים ברמה המקומית תוך מתן ביטוי לרוח יזמית רבת-עוצמה.

כיום, חברת טבע נמצאת בחוד החנית של פיתוח, ייצור ושיווק מגוון רחב של תרופות ייעודיות, תרופות גנריות, חומרי גלם פעילים לתעשייה הפרמצבטית (API), תרופות ללא מרשם ותכשירים טיפוליים חדשים.


סל המוצרים הפרמצבטיים שלנו מקיף וחזק, והוא משתרע על פני כל תחומי הטיפול העיקריים וצורות המינון. אנחנו מייצרים יותר מ-1,000 מולקולות ו-73 מיליארד טבליות וקפסולות ב-73 מפעלי ייצור בכל שנה.


בנוסף להתבססות על יסודות עמוקים של הצלחה, אנחנו משנים את הדרך בה אנו עובדים תוך התמקדות בצרכים המתפתחים בתחום הרפואי, החברתי והאישי.

תרופות ייעודיות חדשניות

המומחיות המדעית והמסחרית של טבע שאין כמותה, הביאה אותנו למעמד מוביל בתחום התרופות הייעודיות. טבע מפתחת ומייצרת תרופות ייעודיות העונות על צרכי המטופלים, במיוחד בתחומי מערכת העצבים המרכזית וכאב ובתחום מערכת הנשימה, עם דגש נוסף על התחומים החיוניים של בריאות האישה, אונקולוגיה ותרופות ביולוגיות.


יכולות הפיתוח העסקי שלנו בהתאם לתחומי ההתמחות מבטיחות כי מוצרים אלה יגיעו לשוק במהירות. בנוסף, יש לנו אפיק ממוקד וחזק של מוצרי נישה ייעודיים חדשים התואמים את תחומי המיקוד האסטרטגיים שלנו.


מוצרים בתחומי מערכת העצבים המרכזית (CNS) וכאב

סל התרופות החדשני של טבע בתחום ה-CNS כולל שלוש תרופות מקוריות מובילות:

 • קופקסון® (glatiramer acetate), לטיפול בטרשת נפוצה (MS)
 • אזילקט® (rasagiline), לטיפול במחלת פרקינסון
 • NUVIGIL® (armodafinil), לטיפול בהפרעות שינה

סל תרופות ה-CNS שלנו כולל גם מוצרים לטיפול בכאב אצל חולים בוגרים עם סרטן, בעלי סבילות לאופיואידים, ומוצרים להקלה על התכווצות שרירים במצבים הקשורים לשרירים ולשלד. חברת טבע ממשיכה להשקיע בפיתוח חלופות שאינן אופיואידיות.


מוצרי נשימה

חברת טבע מספקת טיפול באיכות גבוהה לאנשים הסובלים מהפרעות בדרכי הנשימה. מוצרי הנשימה החדשניים שלנו משפרים את היעילות הטיפולית, מגדילים את התועלת והאפקטיביות למטופל, ומאריכים את תגובתיות החולה לטיפול. מוצרי הנשימה של טבע כוללים את:

 • ProAir HFA ®, לטיפול בעוויתות של הסימפונות
 • Qvar ®, לשליטה ארוכת טווח באסתמה כרונית של הסימפונות

מוצרי בריאות האישה

חברת טבע מפתחת ומשווקת מגוון רחב של מוצרים אשר מקדמים את בריאות האישה לאורך חייה ותורמים לשיפור משמעותי באיכות החיים.


Biopharmaceuticals (תרופות ביולוגיות)

מוצרי Biopharmaceuticals של חברת טבע מספקים פתרונות טיפוליים קריטיים וייחודיים למגוון רחב של מחלות קשות ומסכנות חיים.


אונקולוגיה

התרופות האונקולוגיות של טבע מוקדשות לשיפור חייהם של אנשים חולי סרטן, באמצעות סל של מוצרים משווקים, כמו גם המשך השקעה בפיתוח רפואה אונקולוגית חדשנית. התרופות האונקולוגיות של טבע כוללות את:

 • TREANDA®, לטיפול בלויקמיה לימפוציטית כרונית ולימפומה של תאי-B בלימפומה non-Hodgkin’s.

תרופות גנריות מובילות

כמעצמה עולמית בתחום התרופות הגנריות, נוגעת חברת טבע בחייהם של מיליון חולים בכל יום ובחייהם של מיליארדים של חולים בכל שנה. לחברת טבע, שבבעלותה אחד מסלי המוצרים הרחבים ביותר בתעשייה, יש השפעה שאין שנייה לה על הבריאות ברחבי העולם.


חברת טבע מסייעת לחולים הרבה מעבר ליכולתן של חברות אחרות. התרופות הגנריות שלנו עונות על צרכים חיוניים של הלקוחות, כמו גם על צרכים חברתיים באמצעות:


 • סל המוצרים הנרחב ביותר בתעשייה. כ-2.7 מיליון מרשמים נכתבים מדי יום למוצריה של טבע באיחוד האירופי ו-1.5 מיליון מרשמים כאלה בארה"ב.
 • רקורד הישגים מרשים של פיתוח שוק חדש
 • מומחיות חזקה במחקר ופיתוח
 • אוסף מרשים של תרופות גנריות ממותגות בעלות ערך גבוה
 • ייצור יעיל, באיכות גבוהה ובקנה מידה עולמי

מוצרים ללא מרשם

חלק מרכזי בעסקי טבע, הינו תחום התרופות ללא מרשם. תחום זה מתפתח ברמה הגלובלית, בעיקר באמצעות הברית המנצחת שלנו עם חברת פרוקטר אנד גמבל, אשר משלבת את יכולות הייצור והגישה לשווקים השונים שבידנו עם מומחיות השיווק של פרוקטר אנד גמבל והפלטפורמה הגלובלית הרחבה של חברה זו.

תכשירים טיפוליים חדשים וייחודיים

באמצעות שילוב ייחודי של נקודות החוזק שלנו במוצרים ייעודיים וגנריים כאחד, טבע היא חברת התרופות המובילה הראשונה המאפשרת פיתוח בקנה מידה תעשייתי של תכשירים טיפוליים חדשים (NTEs). תרופות אלה עונות על צרכי החולים והחברה שטרם ניתן להם מענה באמצעות תרכובות ודרכי מינון חדשניות ושימוש במולקולות ידועות. המחקר המתקדם של חברת טבע והיכולות המסחריות שלה יבטיחו סל רחב ובר-קיימא של תרופות בעלות ערך אלה תוך תמחור סביר.

ספק גלובלי ואמין של API

חברת טבע היא ספקית עולמית מובילה של רכיבים פעילים בתרופות (API), חומרי הגלם החיוניים לתעשיית ייצור התרופות.

שיתופי פעולה ורכישות מהעת האחרונה

האסטרטגיה של חברת טבע בנוגע לשיתופי פעולה ורכישות מתמקדת בעסקאות קטנות עד בינוניות אשר מוסיפות ערך ממוקד לתפעול וליכולות של טבע. עסקאות אלו קשורות לגישת קונסטלציה ייחודית, המשקפת תחומים אסטרטגיים של מחקר ופיתוח עסקי, והשקעה גיאוגרפית סלקטיבית.


הרכישות ושיתופי הפעולה האחרונים של חברת טבע כוללים:


MicroDose - יוני 2013: רכישה זו היא צעד משמעותי בהעשרת סל מוצרי הנשימה של טבע, בדגש על טכנולוגיות משאפים ומוצרים למחלות וזיהומי ריאות, שבכוחם לתרום במידה משמעותית ליעילות המוצרים ולהתאמתם למטופלים.


HANDOK – פברואר 2013: שיתוף פעולה זה מעניק לחברת טבע כניסה לשוק התרופות הדרום-קוריאני, המוערך כיום בכ-14 מיליארד דולרים בשנה.


XENON – דצמבר 2012: שיתוף פעולה זה מגביר את יכולתה של טבע לתת מענה לצרכי המטופלים הסובלים מכאב כרוני. ההסכם הנו לפיתוח שיתופי ורישיון עולמי בלעדי ל-XEN402, בו טמון פוטנציאל לשימוש טיפולי רחב למגוון של מצבי כאב.


NeuroSearch - אוקטובר 2012: רכישה זו עולה בקנה אחד עם מחויבותה של טבע למצוא גישות חדשות לניהול מחלות הרסניות של מערכת העצבים המרכזית, ולהביא לשינוי אמיתי באיכות החיים של חולים הסובלים ממחלת הנטינגטון.


מיזם משותף עם Procter & Gamble לתרופות ללא מרשם – נובמבר 2011: השותפות בין חברת טבע ופרוקטר אנד גמבל משלבת את התרופות ללא מרשם של שתי החברות ואת היכולות המשלימות שלהן להאצת הצמיחה. מודל עסקי חדש זה משלב את בניית המותג החזקה של P&G, חדשנות המוכתבת על ידי הצרכנים, ויכולות ההבאה אל השוק יחד עם הפריסה הגיאוגרפית הרחבה של טבע, כמו גם ניסיונה העשיר במו"פ, רגולציה , ייצור, וסל המוצרים הנרחב שלה.


Cephalon – אוקטובר 2011: רכישה זו חיזקה את האסטרטגיה ארוכת הטווח של חברת טבע לבניית עסקי התרופות הממותגות והייעודיות שלה באמצעות גיוון והרחבת הפורטפוליו וסל המוצרים שלה.


Taiyo – יולי 2011: רכישת חברת התרופות הגנרית השלישית בגודלה ביפן (יחד עם רכישת יתרת המניות של Taisho וההחזקה הנותרת במיזם המשותף של טבע עם Kowa בספטמבר 2011) תאפשר לחברת טבע להפוך לשחקנית מובילה בשוק התרופות הגנריות היפני, הצומח במהירות.


Theramex – ינואר 2011: רכישת העסקים האירופיים של Merck KGaA בתחום בריאות האישה הביאה לטבע מותג חזק, מוניטין של איכות וסל מוצרים נרחב בתחום בריאות האישה והגינקולוגיה, אשר נמכר בלמעלה מ-50 מדינות.


Ratiopharm – אוגוסט 2010: באמצעות רכישת יצרנית התרופות הגנריות השנייה בגודלה בגרמניה, הפכה טבע לחברה המובילה בתחום התרופות הגנריות באירופה.