דירוג 'מעלה' לשנת 2011 - מעמד פלטינה

05/06/2011
​ביום א' ה-5 ביוני, התפרסם דירוג ומדד 'מעלה לאחריות תאגידית' לשנת 2011. טבע שומרת על מקום של כבוד בדירוג הפלטינה, הדירוג הגבוה ביותר, בזכות פעילותה לקידום אחריות תאגידית.

'מעלה' הוקמה ב-1998 כארגון גג של עסקים המחויבים לניהול תחום האחריות התאגידית (אחריות חברתית-סביבתית-אתית), והוא חלק מרשת עולמית של ארגוני-עסקים המקדמים אחריות תאגידית. הארגון מוביל תהליכים של פיתוח ויישום אסטרטגיות של אחריות תאגידית כגישה עסקית, מתוך הנחה כי הטמעה של שיקולים חברתיים, סביבתיים וערכיים-אתיים בהתנהלותה השוטפת של הפירמה, תורמים להצלחתה העסקית ולשיפור פני החברה בישראל.

 

בשנת 2005 השיקה מעלה את "מדד מעלה" בשיתוף עם הבורסה לניירות ערך בתל-אביב. בדירוג מעלה לשנת 2011 השתתפו 85 חברות, בהן 51 חברות ציבוריות ו- 34 חברות פרטיות, ממשלתיות ונסחרות בחו"ל. טבע כאמור מדורגת בין החברות במעמד הפלטינה – המעמד הגבוה ביותר.

 

"בטבע מאמינים בכוחה של התעשייה לתרום להעצמת הקהילה והחברה בה היא פועלת. אנו רואים חשיבות רבה באיתור המוקדים האסטרטגיים בהם יש לנו השפעה חברתית משמעותית הנובעת מהעשייה העסקית שלנו, כדי שנוכל למנפה לטובת כלל החברה בישראל. ממש כמו בעשייה העסקית שלנו, ההצלחות בתחומים המגוונים של האחריות התאגידית הן קודם כל בזכות עובדי טבע המסורים". אומרת אילה מילר המובילה בטבע את תחום האחריות התאגידית. " זו הזדמנות להודות לכל העובדים הפעילים והתורמים מזמנם, שבודאי חשים גאווה על מקומה המכובד של טבע בתרומה לחברה ולסביבה בישראל".