"טבע טוב 2015" - עובדי טבע מתנדבים למען הקהילה

מצויינות בחינוך ובמדע

טבע טוב 2015 – עובדי טבע בקהילה


בין ה- 11-15 באוקטובר, עובדי טבע תורמים למעלה מאלפי שעות התנדבות בקהילה בשותפות עם 11 ארגונים חברתיים ברחבי הארץ

עובדי חברת טבע ממשיכים להירתם למען הקהילה. יקיימו זו השנה השנייה את פעילות "טבע טוב".
הנתינה לקהילה הינה נדבך חשוב ומשמעותי מהמורשת של טבע וכחלק מהחזון ומהערכים של החברה. פרויקט "טבע טוב", שהפך למסורת ומתקיים זו השנה השנייה, הינו פעילות התנדבותית ממוקדת ועוצמתית המתרחשת במהלך שבוע במספר רב של מוקדים ועל ידי מספר רב של עובדים. הפעילות הינה חלק מפעילות רחבה וענפה של תרומה לקהילה בה לוקחים עובדים רבים, כחלק משגרת יומם ובתמיכה של טבע. לטבע מדיניות סדורה המעודדת את עובדיה להתנדב וכן מתקצבת את הפעילות בארגונים החברתיים שבהם עובדיה מתנדבים.
השנה ישתתפו בשבוע ההתנדבות "טבע טוב" אלפי עובדים אשר בחרו להתנדב ב- 11 ארגונים חברתיים במגוון פעילויות ברחבי הארץ.
אודות פעילויות ההתנדבות
לקט ישראל לקט ישראל הוא בנק המזון ורשת הצלת המזון הגדולים ביותר במדינה. המטרה העיקרית של לקט ישראל היא למגר את בעיית חוסר הביטחון התזונתי באמצעות הצלה וחלוקה מחדש של עודפי מזון לטובת אוכלוסיית הנזקקים בישראל.
מהות ההתנדבות: במסגרת הפעילות יאספו וימיינו המתנדבים יבול חקלאי שנותר במטעים, בשדות ובפרדסים. יבול שלולא האיסוף, היה מועבר להשמדה. הפירות והירקות שנאספים ממאות משקים חקלאיים ובתי אריזה ברחבי הארץ מאוחסנים בחדרי הקירור של הארגון, משם הם מועברים למאות עמותות התומכות בנזקקים בכל רחבי הארץ.
העמותה לקידום החינוך ביפו העמותה לקידום החינוך בת”א-יפו מסייעת לילדים ובני נוער הבאים מרקע של מצוקה פיזית ונפשית קשה, להגשים את מלוא הפוטנציאל הטמון בהם. כדי להילחם בממדי תופעת העוני באזור תל אביב-יפו מפעילה העמותה תוכנית למניעת אי ביטחון תזונתי ומחסור אצל ילדים ומשפחות מעוטות יכולת. אנשי העמותה מחלקים חבילות מזון למשפחות נזקקות באופן דיסקרטי, ישירות לבתיהם. המרכז, המתופעל ברובו על ידי מתנדבים, פועל בשיתוף עם מחלקת הרווחה של עיריית תל אביב יפו ומחלק את החבילות לנזקקים המוכרים ע"י לשכות הרווחה העירוניות.
מהות ההתנדבות: אריזת מוצרי המזון וחלוקתם למשפחות הנזקקים.
הרוח הישראלית הרוח הישראלית שואפת בפועלה לצמצום פערים חברתיים, מתן שוויון הזדמנויות, וחיזוק אוכלוסיות מוחלשות בדגש על ילדים ונוער בסיכון וצעירים מהפריפריה. העמותה מיסודה של הסוכנות היהודית לא"י, פועלת לצמצום פערים בחברה הישראלית ולחיזוקה, תוך רתימת הדור הצעיר בישראל למעורבות קהילתית ולאקטיביזם חברתי.
מהות ההתנדבות:
  • חשיפת הילדים ובני הנוער לקסמי המדע ולפעילויות העשרה באמצעות "ערכת המעבדה של טבע"
  • סדנת יצירה חווייתית התנסותית יחד עם הילדים והנוער של הרוח הישראלית ליצירת ספסלים ומיתקנים שימושיים שישפרו את חייהם של הילדים
"מפעלות" חינוך וחברה "מפעלות" חינוך וחברה הינו ארגון חברתי-ספורטיבי-חינוכי ייחודי, הגדול ביותר בישראל העוסק בספורט בכלל ובכדורגל בפרט כאמצעי חינוכי וערכי. "מפעלות" פועלת באמצעות הספורט לבניית חברה וקהילה, המושתתות על הבנה, שותפות, סובלנות, הכרת האחר וקבלת השונה, כמו גם למען היחיד לשם מיצוי הפוטנציאל הטמון בו והגשמת העצמי על-פי מיטב יכולותיו.
מהות ההתנדבות: סיוע והשתתפות בסדנאות ODT- out door training לילדים ונוער בעלי מוגבלויות, כי ילדים רוצים להיות ילדים רגילים.
דובוני החלמה עמותת דובוני החלמה היא עמותה ללא מטרת רווח אשר מחלקת דובונים מיוחדים במינם, מלאי אהבה ואנרגיה טיפולית. דובוני החלמה מחולקים לאנשים בכל הגילאים בבתי חולים, בתי שיקום וקבוצות תמיכה. עמותת דובוני החלמה הוקמה לסייע לחולי סרטן ונפגעי טראומות בעזרת דובונים מיוחדים מלאי אהבה ואנרגיה טיפולית. דובוני החלמה אינן בובות פרווה רגילות אלא דובונים מלאי אנרגיה טיפולית בשיטה ייחודית וכל דובון החלמה עובר הכנה עד שהוא מגיע למשפחתו החדשה. המטרה להגיע לכמה שיותר אנשים עם דובוני החלמה.
מהות ההתנדבות: כוללת חלוקת דובוני החלמה מלאים באנרגיה טיפולית המסייעים לקשישים וחולי סרטן בבתי החולים ברחבי הארץ.
אנוש אנוש פועלת למען רווחתם וזכויותיהם של מתמודדים עם מגבלה נפשית ופועלת לשילובם בקהילה בתחומי החברה, התעסוקה והדיור. עמותת אנוש הוקמה בשנת 1978 כארגון משפחות במטרה לפעול למען רווחתם וזכויותיהם של מתמודדים עם מגבלה נפשית..
מהות ההתנדבות: שיפוץ והפיכת מרכזי הטיפול של אנוש ברחבי הארץ למקום שהרבה יותר נעים לבוא אליו כחלק משגרת היום שלך כשאתה שייך לאוכלוסייה מבודדת חברתית.
אור שלום ארגון הפועל למען קידום האינטרסים והזכויות של ילדים בסיכון ולייצוגם בקרב המוסדות הממשלתיים תוך העלאת מצוקותיהם על סדר היום הציבורי. אור שלום הוא הארגון הגדול בישראל ומהוותיקים ביותר בטיפול בילדים ונוער בסיכון אשר הוצאו מבתיהם עקב הזנחה, פגיעה או טיפול לא הולם. הארגון מפתח מענה טיפולי לילדים והורים מכל גווני הקשת החברתית הישראלית על פי תורה טיפולית סדורה וארוכת שנים, ומפעיל משפחתונים, משפחות אומנה, ופנימיות ברחבי הארץ.
מהות ההתנדבות: שיפוץ וייצור סביבה מקסימה לילדים המוצאים מביתם עקב הזנחה, פגיעה, או התעללות למסגרות המטפלות בילדים ורואות את רווחתם האישית כשליחות פרטית שלהם.
צעד קדימה צעד קדימה מפעילה מגוון תכניות ומסגרות תינוקות, ילדים ובוגרים המתמודדים עם שיתוק מוחי ועיכוב התפתחותי ברחבי המדינה. המטרה המרכזית הינה להביא את הילד עם שיתוק מוחי למעורבות פעילה והשגת עצמאות תפקודית ואישיותית ושילובו במסגרות חיים נורמטיביות, בית ספר, חברה וקהילה תוך מתן התמיכות הסביבתיות הנדרשות לאורך הדרך.
ההתנדבות תעסוק בשיפוץ והכנסת אור וצבע לאנשים מיוחדים כל כך. שיפור מרכזי היום, בתי הספר והגנים בהם הם נמצאים רוב שעות היום.
שיעור אחר עמותה הפועלת לקידום שוויון הזדמנויות ולעידוד מעורבות משמעותית של הציבור במערכת החינוך. שיעור אחר מגייסת, מכשירה ומלווה למעלה מ- 4,500 מתנדבים בשנה הפעילים במספר אפיקי התנדבות במערכת החינוך הפורמאלית לעבודה עם תלמידים מכיתות מוחלשות בבתי ספר ברחבי הארץ בדגש על הפריפריה. שיעור אחר מעניקה מסגרת מקצועית המתעלת את משאבי הידע, הכישורים והמוטיבציה של אזרחים וארגונים להתנדבות משמעותית לטובת העצמתם של תלמידים במערכת החינוך.
מהות ההתנדבות: חשיפת דור העתיד של ילדי ישראל לקסמי הכימיה ברחבי הארץ. טבע ושיעור אחר פיתחו ערכה שבה כל אחד עם תואר בכימיה או במרחבים מסביב יכול להעביר ולגרום לילדים להבין את הקסם הטמון בכימיה.
העמותה למען העיוור העמותה משרתת את ציבור העיוורים ולקויי הראייה, ערבים, יהודים, מבוגרים וילדים. ופועלת לצמצום הפערים וקידום איכות החיים שלהם. העמותה פועלת מתוך רצון ושליחות לקדם את מעמדו של העיוור ומשפחתו בחברה ומתוך חשיבות עצומה לצמצום פערים תוך מתן הזדמנות שווה בתחום החינוך והתרבות.
מהות ההתנדבות: עבודה משותפת עם עיוורים במפעל מוגן
מאיר פנים העמותה מספקת מענה לצרכים שונים של אוכלוסיות נזקקות, הארגון מפעיל בתי תמחוי, מחסנים של ציוד יד שניה ומועדוני נוער.
מהות ההתנדבות: הכנת אוכל והגשתו למאות הנזקקים שמגיעים לבית התמחוי, ניקיון ואריזת שקיות מזון שמחולקות בסוף הארוחה לנזקקים.
החברה למתנסים החברה למתנ"סים, היא חברה ממשלתית בבעלות משרד החינוך המפעילה 180 מתנ"סים ברחבי הארץ, בערי פיתוח ובשכונות מצוקה, במגזר היהודי והלא-יהודי כאחד. מטרתה קידום קהילות ולעיצוב דמותה של החברה הישראלית וכחברה אזרחית צודקת, שוויונית ומועצמת, המגלה מעורבות ואחריות ציבורית
מהות ההתנדבות:
  1. סדנת סלסה "העבר את זה הלאה" – שבירת שגרה עבור הגיל השלישי, מתנדבים עיוורים יעבירו סדנת סלסה משותפת למתנדבי טבע ולקשישים- מפגש בין דורי בלתי אמצעי.
  2. סדנת בישול "העבר את זה הלאה" – הסדנה תועבר על ידי נשים בסיכון עבור מתנדבי טבע בשיתוף צעירים בעלי לקויות תקשורת ולמידה - ביחד יכינו ארוחה למען אוכלוסייה שלישית במוקד המעסיק אוכלוסיות מיוחדות.
  3. ימי כיף לגיל השלישי בסגנון משחקי ילדות- ימי כיף מקסימים שמתאימים לכל גיל ולכל מצב- שילוב מתנדבים עם הגיל השלישי- שבירת שגרה.
 

 תמונות מאירועי ההתנדבות