טבע חנכה מפעל סטרילי חדש בהונגריה בהשקעה של 110 מיליון דולר

המפעל החדש הינו אחד מאתרי הייצור הגדולים והמתקדמים בעולם הפרמצבטיקה עם כושר ייצור שנתי של 160 – 200 מיליון יחידות מוצרי הזרקה ב-6 קווי ייצור​

בשבוע שעבר, בעיר  Gödöllő שבהונגריה, חנכה טבע את אחד ממפעלי ייצור התרופות הסטריליות הגדולים ביותר בעולם, במעמד ויקטור אורבן, ראש ממשלת הונגריה, ג'רמי לוין, נשיא ומנכ"ל טבע, וקאזאק מיהאי, מנכ"ל טבע הונגריה.    
בהשקעה של 110 מיליון דולר, הקימה טבע את אחד מאתרי הייצור המרשימים והמתקדמים בעולם, עם כושר ייצור שנתי של 160 – 200 מיליון יחידות של מוצרי הזרקה - בעיקר מסוג ציטוטוקסיים, המיועדים לטיפול במחלות הסרטן השונות, במפעל החדש 6 קווי ייצור, שעל פי דרישה יכולים אף לייצר שישה מוצרים שונים בו זמנית.
 "ההשקעה הגדולה באתרנו ב-Gödöllő והרחבת יכולת הייצור בעקבותיה, תביא תועלת רבה לחולים בהונגריה ולחולים במדינות רבות באירופה, צפון אמריקה ואסיה", אמר בנאומו ד"ר ג'רמי לוין, נשיא ומנכ"ל טבע "אנו מתמקדים בייצור תרופות כדי לשפר את איכות חייהם של חולים התלויים בנו. השקעה זו תסייע לנו להמשיך בעבודתנו באספקת תרופות סטריליות חשובות לחולים ברחבי העולם".
המפעל אשר נבנה באופן מודולארי על שטח של 15 אלף מטרים רבועים, מאפשר גמישות עסקית רבה ועתיד לספק תרופות מתקדמות ואיכותיות למטופלים בכ-70 מדינות: בעיקר בארה"ב, אירופה והמזרח הרחוק.
 
טבע בהונגריה

טבע פועלת בהונגריה מאז 1993, ובמשך 15 השנים האחרונות השקיעה מאות מליוני דולרים בעיקר בייצור ובמחקר ופיתוח. כיום טבע מתפעלת שלושה אתרים על אדמת הונגריה: מפעל טבע בדברצן שהינו אחד מהגדולים בעולם לייצור טבליות, המפעל הסטרילי המתרחב ב - Gödöllő וכן מפעל מתקדם לייצור חומרי גלם בסאז'ובאבוני. טבע מעסיקה בהונגריה כ-3500 עובדים ופורטפוליו התרופות של טבע בהונגריה הוא הגדול ביותר מבין החברות הפרמצבטיות הפעילות בה. 
 
אודות טבע
 
טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (NYSE: TEVA) היא חברת תרופות גלובלית המחויבת לפיתוח ולשיווק תרופות באיכות גבוהה בהישג יד בכל מקום בעולם. החברה, שבסיסה בישראל, עוסקת בייצור תרופות גנריות, תרופות ייחודיות וממותגות ובייצור חומרי גלם פעילים לתעשייה הפרמצבטית.
טבע מובילה את שוק התרופות הגנריות העולמי, עם נוכחות ביותר מ-60 מדינות ועם סל תרופות של יותר מ-1,300 מולקולות הנמכר ביותר מ-120 שווקים. התרופות הייחודיות והממותגות של החברה מתמקדות בתחומי מערכת העצבים המרכזית, האונקולוגיה, הכאב, הנשימה ובריאות האישה, כמו גם בתחום התרופות הביולוגיות.
טבע מעסיקה כיום כ- 46,000 איש. מכירות החברה הסתכמו בשנת 2011  ב- 18.3 מיליארד דולר.