ביקור סגן השר הסיני במפעל טבע בכפר סבא

ין לי ,(YIN-Li) סגן שר וראש מנהל התרופות הסיני (CFDA) , ערך לאחרונה סיור במפעל טבע בכפר סבא, במסגרת ביקורו הראשון בישראל .לסגן השר נלוותה משלחת של ארבעה בעלי תפקידים בכירים בארגון ה-CFDA וכן מר אלירן אלימלך, הנספח המסחרי בשגרירות ישראל בבייג'ינג.


הביקור בישראל היווה הזדמנות מצוינת לסגן השר ולאנשי המשלחת להכיר את תחום הבריאות והרפואה בארץ ולעמוד מקרוב על פעילותה של טבע, החברה הגלובלית הניצבת בראש תעשיית התרופות בישראל, ואחת מ-10 החברות הפרמצבטיות המובילות בעולם.


בין מקבלי המשלחת במפעל טבע כפר סבא היו גב' יהודית ורדי, נשיאה ומנכ"לית טבע מזרח אירופה, המזרח התיכון, ישראל, אפריקה ואסיה פסיפיק; מר איקה אברבנאל, סמנכ"ל בכיר לתיאום פעילות חברת טבע בישראל וקשרי קהילה גלובליים; אליזבט קוגן ,סמנכ"לית בכירה למו"פ הגלובלי של טבע ותחום ה-NTE ומנהלים נוספים.


במהלך ההרצאות שניתנו לאורחים הוצגו בפניהם סקירות על פעילות טבע בעולם ובישראל, המו"פ של טבע, תחום האיכות בטבע ותהליכי העבודה עם הרשויות הרגולטוריות במדינות השונות.


סגן השר הסיני סקר בפני המשתתפים את פעילות מערכת הבריאות בסין, תוך התמקדות בהתפתחות הרגולטורית בסין המצויה בעיצומה בימים אלה, והציג את שוק הפארמה המקומי, אשר צפוי להפוך בשנים הקרובות לשני בגודלו בעולם .סגן השר ציין את התחומים הטיפוליים הספציפיים בהם יש לרשויות הסיניות עניין מיוחד והדגיש כי היכולת לייצר כמות גדולה של מוצרים איכותיים מהווה את אחת הסוגיות המרכזיות בשוק התרופות בסין. "במדינה אשר אוכלוסייתה מונה למעלה מ-1.3 מיליארד תושבים, יש ערך רב לגנריקה איכותית ",הוסיף סגן השר.


שמחנו לבקר בטבע, החברה הפרמצבטית בעלת המוניטין הרב-לאומי, הן בזכות איכות מוצריה והן בזכות פעילותה הגלובלית, "אמר סגן השר, "קיימת בסין דרישה גוברת לתרופות גנריות איכותיות וכן יש לנו עניין רב בתחומי האונקולוגיה, הנשימה ומערכת העצבים המרכזית. התרשמנו מאד מההיצע של טבע בתחומים אלה".


"המפגש עם אישיות מרכזית כמו סגן השר ין לי היווה הזדמנות יוצאת דופן להציג את יכולותיה הגלובליות של טבע ואפשר למשלחת הסינית להיחשף לפעילות הייצור והפיתוח שלנו במפעל בכפר סבא. אנו מצפים להמשך שיתוף פעולה פורה בין הצדדים," סיכמה יהודית ורדי את הביקור.