טבע חונכת מפעל חדש לייצור תרופות ללא מרשם בהודו

טבע חוגגת את הנחת אבן הפינה למפעל חדש לייצור תרופות ללא מרשם בהודו

אחמדאבאד, הודו, 29 בינואר, 2013 – חברת Tevapharm India Pvt. Ltd., אירחה היום את טקס נחת אבן הפינה למתקן חדש לייצור מוצרים מרובים של תרופות ללא מרשם (OTC) בסאנאד, מחוז אחמדאבאד. המפעל החדש של טבע יהיה אחד הגדולים והמתקדמים ביותר בעולם לייצור תרופות ללא מרשם.


 

בדברי הברכה שנשא בטקס הנחת אבן הפינה, אמר מר ערן כץ, סגן נשיא בכיר לאסטרטגיה ומצוינת תפעולית בתחום הפעילות הגלובלית של טבע, כי "טבע שמחה לבנות מתקן מתקדם ורב תכליתי בהודו כדי לתמוך בביקוש הגובר ברחבי אסיה למוצרי הבריאות שלנו שאינם זקוקים למרשם רפואי. המתקן בסאנאד מהווה מרכיב חיוני בשותפות עם  PGT Healthcare, השותפות והמיזם המשותף הבינלאומי של טבע עם חברת Procter & Gamble".


 

המפעל של טבע בסאנאד יוקדש לייצור תרופות ללא מרשם ויענה בתחילה על הביקוש לייצור תרופות ללא מרשם לשווקים המקומיים באסיה ובפסיפיק. ייצור זה יכלול תרופות בנוזל או במוצק הניתנות דרך הפה ומשאפים, כולל מגוון מוצרי Vicks של P&G לטיפול בשיעול ובהצטננות וטיפות לטיפול בכאבי גרון בהודו, יחד עם מוצרים אחרים הנמכרים ללא מרשם בהודו ובשווקים אחרים.


 

בניית המפעל צפויה להימשך כשנתיים. המפעל החדש ישלים את הרשת הקיימת של יצרני  המשנה של Vicks בהודו מכיוון שהחברה מתכננת להמשיך לעבוד עם היצרנים הנוכחיים בקבלנות משנה גם לאחר שהמפעל יחל לפעול. התכנון המודולרי של המפעל יאפשר לטבע להמשיך ולהרחיב את המפעל ככל שהביקוש למוצרי צריכה בתחום הבריאות ימשיך לגדול הן ברמה האזורית והן ברמה העולמית.


 

אודות טבע
טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (NYSE: TEVA) היא חברת תרופות גלובלית המחויבת לפיתוח ולשיווק תרופות באיכות גבוהה בהישג יד בכל מקום בעולם. החברה, שבסיסה בישראל, עוסקת ביצור תרופות גנריות, תרופות ייחודיות וממותגות ובייצור חומרי גלם פעילים לתעשייה הפרמצבטית.


 

טבע מובילה את שוק התרופות הגנריות העולמי, עם נוכחות ביותר מ-60 מדינות ועם סל תרופות של יותר מ-1,300 מולקולות הנמכר ביותר מ-120 שווקים. התרופות הייחודיות והממותגות של החברה מתמקדות בתחומי מערכת העצבים המרכזית, האונקולוגיה, הכאב, הנשימה ובריאות האישה, כמו גם בתחום התרופות הביולוגיות. טבע מעסיקה כיום כ- 46,000 איש. מכירות החברה הסתכמו בשנת 2011  ב- 18.3 מיליארד דולר.


 

אודות PGT Healthcare
חברת Procter & Gamble וחברת טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ הקימו מיזם משותף בתחום התרופות ללא מרשם בנובמבר 2011. מקום מושבה של הנהלת PGT Healthcare הוא בג'נבה, והיא פועלת למעשה בכל השווקים בעולם פרט לצפון אמריקה. PGT Healthcare, המהווה מודל חדשני בתעשייה, מתמקדת בפיתוח באיכות גבוהה ובשיווק ברמה הגבוהה ביותר של מותגי תרופות ללא מרשם. השותפות משלבת את יתרונותיה ויכולותיה המשלימות של כל אחת מהחברות עם מוצרים קיימים הנמכרים ללא מרשם. כתוצאה מכך, מאיצה PGT Healthcare את צמיחת חברות האם שלה מכיוון שהיא מתחרה על עמדת המנהיגות בתעשית מוצרי הבריאות, המגיעה להיקף של 200$ מיליארד וממשיכה להתפתח במהירות. השותפות החלה מבסיס מוצק של מחזור מכירות גלובליות בשנה בהיקף של 1.3 מיליארד דולר בערך עם פוטנציאל להגיע להיקף מכירות גלובליות של 4 מיליארד דולר לשנה לקראת סוף העשור.