מצוינות - זה בטבע שלנו

פרס טבע למצוינות על שם אלי הורביץ ז"ל יוצא לדרך.

השנה יוענק הפרס בגובה של 750,000 ₪ עבור מצוינות מדעית בחקר הכימיה הביולוגית

פרס טבע למצוינות על שם אלי הורביץ ז"ל הוא יוזמה של טבע הבאה לקדם, להוקיר ולתמוך במצטיינים בתחומם ובערך המצוינות, שלאורו פועלת טבע בישראל ובעולם.
טבע רואה בשמירה על מצוינות בחינוך ובמדע נדבך חשוב בחוסן החברתי-כלכלי של המדינה, ובוחרת לתרום בדרכה לחיזוקם, בין היתר, באמצעות הענקת מענקים ופרסים לישראלים המצוינים בתחומם.
 
"ערך המצוינות עובר כחוט השני בכל תחומי עשייתה של טבע, בפן העסקי והתפעולי, אך גם בתפקידה של טבע כמשפיעה על הסביבה והקהילה בה אנו פועלים" אמר ד"ר ג'רמי לוין, נשיא ומנכ"ל טבע "זוהי זכות גדולה עבור טבע להעניק זו השנה השנייה, פרס לזכרו של אלי הורביץ ז"ל, איש חזון שפועלו מהווה סמל ומופת למצוינות. טבע תמשיך להוביל בישראל מיזמים לפיתוח ועידוד מצוינות בתחומי המדע, החינוך והאמנות, תחומים החשובים לשגשוגה של מדינת ישראל. אנו שמחים להוביל תהליכים המוקירים את האנשים והארגונים המובילים את החברה הישראלית בדרך של מצוינות".
 
השנה יוענק הפרס למצוינות מדעית בתחום חקר הכימיה הביולוגית.
מוזמנים להגיש את מועמדותם- חוקרים מצטיינים ופורצי דרך, המדגימים הלכה למעשה את רוח המצוינות במדע.
גובה הפרס: 750,000 ₪; מועד סיום הגשת מועמדות: 31 בינואר 2013.
פרופ' אהרן צ'חנובר - חתן פרס נובל לכימיה לשנת 2004 ישמש כיו"ר חבר השופטים. הזוכים יבחרו על ידי ועדת שיפוט הכוללת מומחים שונים מעולם האקדמיה.
 
מידע נוסף
הפרס מוענק אחת לשנה, באחד משלושה תחומים מרכזיים - חינוך, מדע או אמנות.
במדעים - יוענק הפרס לחוקרים מצטיינים, פורצי דרך ובעלי מעמד בינלאומי, הפעילים במחקר ומטפחים חוקרים צעירים. בתחום החינוך, התרבות והאמנות - מוענק הפרס ליוצרים, למבצעים, ליזמים, למחדשים ולמקימי מפעלים חשובים בתחומים אלה, שיש בהם תרומה משמעותית לחברה.
בשנה שעברה, הושק לראשונה הפרס ויוחד למצוינות בתחומי החינוך. עמותת 'אתגרים' ועמותת 'אלנוהוד'- העמותה לקידום השכלת נשים בדואיות בנגב זכו בו במשותף.
 
אלי הורביץ (1932-2011)
תעשיין, מנהיג, אסטרטג, איש חזון ואיש ציבור, חתן פרס ישראל על מפעל חיים. עמד בראש חברת טבע והנהיג אותה במשך כ-35 שנים. משנת 1976 ועד אפריל 2002 - כמנכ"ל; מ- 2002 ועד מרץ 2010 - כיו"ר מועצת המנהלים. הורביץ פרש מטבע לאחר 57 שנות שירות בחברה. באפריל 2002 הוענק לאלי הורביץ פרס ישראל על מפעל חיים, על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. הורביץ' הוא יליד שנת 1932, נפטר ב-21 בנובמבר 2011, בגיל 79.
ערכת הגשת המועמדות ותקנון הפרס נמצאים נמצאת באתר טבע או בלינק הבא