השר הקרואטי לאיכות הסביבה ולהגנת הטבע ביקר במפעל פליבה בקרואטיה

ב-28 ביוני, 2013, ביקר מר מיכאל זמג'לוביץ' , השר הקרואטי להגנת הסביבה, באתר הייצור של PLIVA ב-Savski Marof. PLIVA היא חברת התרופות הגדולה ביותר בקרואטיה, ואחת החברות המובילות בדרום מזרח אירופה, הודות לעובדיה המוכשרים, לטכנולוגיות החדשניות, ולהשקעות הרצופות בייצור. אתר PLIVA ב-Savski Marof משלב שימוש נרחב בטכנולוגיות ירוקות להגנת הסביבה. אמצעים מתקדמים אלה תורמים לייצור ירוק, ומצמצמים את הנזק הנגרם לסביבה.


הסיור של השר זמג'לוביץ' ב-PLIVA כלל את מתקן טיהור גז התהליך, מתקן טיהור השפכים, ומתקן הסינתזה הרב-תכליתי באתר. במהלך ביקורו, ציין השר כי, "המתקנים שאותם ראינו היום מבוססים על הטכנולוגיות הטובות ביותר הקיימות, אשר מבטיחות תאימות עם התקנים המחמירים ביותר להגנת הסביבה בתהליכי הייצור".


השר זמג'לוביץ' המשיך וציין כי, "היתרונות לקהילה המקומית יהיו כפולים: הגנת הסביבה ומקומות עבודה חדשים. אני מקווה כי דוגמה זו תהווה הוכחה לכך שהשקעות בייצור ירוק הן לא רק חובה וכרוכות בעלויות, אלא גם השקעות נבונות בפיתוח בר קיימא."


המשלחת שנלוותה לביקור השר כללה את טימור אורשקוויץ', נשיא מועצת המנהלים של PLIVA וזוראן בונקיק', חבר מועצת המנהלים של PLIVA ומנכ"ל TAPI קרואטיה. שניהם הביעו שביעות רצון מן העובדה שחברת טבע היא אחת המשקיעות הגדולות ביותר בקרואטיה, ושלכל מתקני ייצור יהיה ציוד מתקדם ביותר המבוסס על הטכנולוגיות הקיימות הטובות ביותר ואשר נבחרו לפי הוראת IPPC ושיטות העבודה המומלצות באיחוד האירופי.