Teva top 3

טבע בין 3 מקומות העבודה הכי טובים לנשים בישראל

בזכות אחוז הנשים בהנהלות החברה בישראל ובזכות פעילויות הרווחה והטבות משפחתיות יוצאות דופן בהיקפן

המגזין האינטרנטי, הפופולרי, סלונה בחר את טבע בישראל כאחת מ-10 מקומות העבודה הכי טובים בישראל. "את המקום השלישי בפרויקט שלנו קיבלה החברה בזכות פעילויות רווחה והטבות משפחתיות רבות, יוצאות דופן בהיקפן". כך ציינו באתר סלונה.


עוד צוין בסלונה כי מספרן של הנשים, בהנהלות מפעלי ועסקי טבע בארץ, דומה לזה של הגברים ומהווה 48% (בעוד הנשים מהוות רק 43% מבין כלל העובדים בישראל). באשר להטבות הרווחה נכתב במגזין כי בטבע יש לאימהות הסכם שעות גמיש, המאפשר להן לאזן בין הבית לעבודה.


הכירו כמה מהנשים בטבע

ד"ר חדוה וליוביץ' – מנהלת יחידת הפרמקוויג'ילנס של טבע

חדוה וליוביץ

יחידת הפרמקוויג'ילנס של טבע היא יחידה גלובלית המדגימה מקצועיות, שאפתנות ומסירות נשית חוצה גבולות.


ד"ר חדוה ווליוביץ', רופאה פנימאית בכירה, בעלת תואר שני בניהול גלובלי מהמרכז הבינתחומי ובעלת PhD בביולוגיה מולקולרית ממכון וייצמן למדע, הצטרפה לטבע בשנת 1997, לקראת התחלת שיווק הקופקסון בארצות הברית. באותה עת החליטה הנהלת טבע כי יש צורך להקים יחידת פרמקוויג'ילנס – יחידה שתספק הגנה אקטיבית לחולה, תבטיח שמירה על בטיחות השימוש בתרופה ותוך כדי כך תספק הגנה על החברה.


חדוה הקימה את יחידת הפרמקוויג'ילנס והיא, יחד עם סיגל גל, חברת הצוות הראשונה ביחידה, הניחו את התשתית לתורת הפרמקוויג'ילנס של טבע. המיקוד הראשוני של היחידה היה אמנם בקופקסון אך מהר מאוד הסתבר כי הדרישה לפרמקוויג'ילנס קיימת גם במוצרים גנריים, וכי תהליך הגלובליזציה המואץ שעברה טבע, באמצעות הרכישות הרבות שביצעה, מחייב הקמת מערך פרמקוויג'ילנס גלובלי שיכלול בתוכו גם את היחידות המקומיות הקיימות בחברות שנרכשו.


היחידה צמחה בהתאם וכיום כולל המערך בראשו עומדת ד"ר ווליוביץ', כ-300 עובדים, 60 מהם בישראל, כאשר רובם או בעצם רובן רופאות, רוקחות וביולוגיות.


עינת בלום – זכתה באות הנשיא לעובדים מצטיינים

עינת בלום, מנהלת הבטחת איכות ורוקחת אחראית מרכז לוגיסטי ס.ל.א, העובדת בטבע מאז 1998, זכתה בתואר העובדת המצטיינת של ס.ל.א והעובדת המצטיינת של טבע בישראל. עינת נבחרה לקבל את אות הנשיא לעובדים מצטיינים לשנת 2013.


עינת, נשואה לרמי ואם לשלושה, רעות (16), שיר (14) ואיתן (8), מספרת כי זכייתה בתואר העובדת המצטיינת, מהווה מקור לגאווה לא רק לס.ל.א ולטבע אלא גם לה ולמשפחתה. לדבריה, הוריה הם שהשפיעו באופן משמעותי על הקריירה שלה "הוריי תמיד אמרו לי כי אין דבר העומד בפני הרצון, "מהם למדתי שחשוב להגדיר מטרות ולבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר, תוך הקפדה על יושרה ושמירה על האני מאמין שלך".


"עינת זכתה בתואר לא רק בשל יכולות מקצועיות גבוהות, אלא מכיוון שיש בה שילוב יוצא דופן בין מחויבות לארגון ולתפקיד, לבין הבנה מעמיקה של ייעודה של ס.ל.א ותרומתה לבריאות ולאיכות חייהם של המטופלים". כך אומר אביעד בוסי, מנכ"ל ס.ל.א מזה שנתיים וחצי. "עינת היא אדם בעל שאר-רוח, היא מגלה יוזמה, אכפתיות ואנושיות. תרומתה לארגון משמעותית, הרבה מעבר לגבולות תפקידה", אומר אביעד.


ד"ר איריס גרוסמן – אחת מ-40 אנשי המקצוע המבטיחים בישראל

מגזין גלובס, המגזין הפיננסי המוביל בישראל, בחר בד"ר איריס גרוסמן מטבע, אחראית הרפואה המותאמת אישית והפרמקוגנומיקה בחטיבת מחקר ופיתוח גלובלי, כאחת מ-40 אנשי המקצוע המבטיחים במדינה שטרם חצו את גיל 40, בפרויקט "40 עד 40" של מגזין G שפורסם ב-2013.


איריס הצטרפה לטבע לפני כחצי שנה, על מנת להקים ולנהל בחברה יחידה חדשה, שעוסקת באחד התחומים המרתקים והאקטואליים ביותר במדעי הרפואה – רפואה מותאמת אישית ופרמקוגנומיקה. בימים אלה היא עוסקת בהקמה של היחידה לרפואה מותאמת אישית ופרמקוגנומיקה (- PMP Personalized Medicine & Pharmacogenomics) בטבע, ולמרות שמדובר ביחידה קטנה, יש לה חשיבות רבה מבחינה גלובלית ואסטרטגית.


מה שמייחד את היחידה החדשה הוא ההתמחות המדעית בהיבטים שונים של אפיון הפעילות של תרופות ודרכי השפעתן על פלחים ספציפיים באוכלוסיית המטופלים. מעורבותה של היחידה באה לידי ביטוי בכל שלבי המחקר והפיתוח של המוצרים הייחודיים של טבע, כמו גם במיצובם המחודש של מוצרים משווקים וגנריים. בהסתכלות קדימה, איריס מאמינה כי האסטרטגיה של יחידתה מאוד ברורה וכי יחידת ה-PMP תמלא תפקיד חיוני ביותר ויותר פרויקטים של מחקר ופיתוח.