טבע משתתפת בועידה הבינלאומית הראשונה למלחמה בדמנציה של ארגון המדינות המתועשות (G8)

טבע ומרכז הטכנולוגיה בריטניה-ישראל בשגרירות הבריטית בישראל שולחים נציגות ישראלית לפגישה גלובלית חשובה של שרי בריאות בכירים


 

ירושלים, 11 בדצמבר, 2013 – על רקע העובדה שמחלת הדמנציה צפויה לשלש את עצמה ברחבי העולם עד שנת 2050, ישראל תמלא תפקיד חשוב בעת שבריטניה תארח את הפעולה הבינלאומית הראשונה להתמודדות עם המצב הרפואי שהופך לאתגר הבריאותי העולמי הגדול ביותר של דורנו. פסגת הדמנציה של ארגון המדינות המתועשות (8G) מכנסת את שרי הבריאות שלהן היום, ה-11 בדצמבר, וכן מנהיגים רבים מהתעשייה, לרבות חברת טבע. שיתוף הפעולה נרקם בסיוע מרכז הטכנולוגיה בריטניה-ישראל בשגרירות הבריטית בישראל.


הפסגה, שמטרתה להקים פלטפורמת פעולה גלובלית נגד ההשפעות ההרסניות של מחלת הדמנציה, נתמכת על ידי ראש הממשלה הבריטי דיוויד קמרון ושר הבריאות ג'רמי האנט. שני מנהלים בכירים מטבע הוזמנו להשתתף בועידת הפסגה, ולחלוק את ידיעותיהם ומומחיותם בהתמודדות עם ההתפשטות הגלובלית של מחלת הדמנציה. ד"ר מייקל היידן, נשיא המו"פ הגלובלי והמדען הראשי של טבע ופול ג'יי סכרי, סמנכ"ל קבוצה בכיר, מנהל פיתוח עסקים גלובלי ומנהל אסטרטגיה ראשי, ייצגו את טבע ואת ישראל, בעקבות דיונים בהובלת מרכז הטכנולוגיה בריטניה-ישראל בשגרירות הבריטית בישראל, המוביל קידום שיתופי פעולה בתחומי הביומד והטכנולוגיה בין ישראל ובריטניה.


לפני הפסגה, ד"ר היידן, מומחה בעל שם עולמי במנגנונים העומדים מאחורי ניוון מוח, ובעיקר מחלת הנטינגטון, אמר: "דמנציה, ותחום ניוון המוח בכללותו, נחשבים לתחומים חזקים עבור טבע ועבור ישראל. ישראל היא מובילה עולמית במחקר מדעי המוח וחידושיה משפיעים על החשיבה והמחקר בתחומים רבים. ניוון מוח הוא תחום מורכב, אך יש חפיפות ניכרות בנתיביהן של מספר מחלות ניווניות של המוח, כמו אלצהיימר, מחלת הנטינגטון וטרשת נפוצה, שייתכן ויספקו לנו רמזים לגישות טיפול. טבע מבצעת ותומכת במחקר משמעותי בישראל, במטרה לכנס יחדיו חוקרים בחיפוש אחר גישות חדשניות לשינוי מהלך המחלה."


פול סכרי, שמוביל את אסטרטגיית שיתוף הפעולה העסקי של טבע ברמה העולמית מאמין כי "שיתופי פעולה אסטרטגיים הם המפתח ללחימה במחלות כמו דמנציה, ודורשים משאבים נרחבים כדי להצליח. יוזמות כמו ועידת הפסגה לדמנציה של ה-G8 הן חשובות ביותר לבניית מסגרת לשיתוף פעולה ברמה גלובלית גבוהה יותר, שיהיה בעל חשיבות מכרעת אם ברצוננו למצוא תשובות לשאלה הדחופה ביותר אולי של זמננו."


בריטניה הופכת את המלחמה בדמנציה לעניין גלובלי על ידי אירוח הועידה הראשונה של ה-8G המוקדשת לחיפוש אחר רמה שאפתנית של תיאום בינלאומי ותגובה אפקטיבית להתמודדות עם הנושא. ראש הממשלה דיוויד קמרון ושר הבריאות ג'רמי האנט ינצלו את 2013, שנת הנשיאות של בריטניה בארגון ה-8G, כדי להוביל פעולה עולמית ומתואמת כנגד מה שהופך במהירות לאחד מהלחצים הגדולים ביותר על משפחות, קריירות ומערכות בריאות ברחבי העולם.


בנאומו בכנס אגודות האלצהיימר במרץ 2012, אמר ראש הממשלה דיוויד קמרון כי "אחד מהאתגרים הגדולים ביותר של ימינו הוא מה שאני קורא לו המשבר השקט, משבר שקוטע חיים וקורע משפחות, אך השפעתו כמעט אינה מוכרת. עלינו להילחם בחזרה באופן מקיף נגד מחלה זו, מחלה הפוגעת בכל שכבות החברה."


מטרת הועידה תהיה לזהות ולהסכים על גישה בינלאומית לגבי מחקר הדמנציה, לסייע ביצירת שותפויות בין חברות, מוסדות אקדמיים וקליניים על מנת להבטיח שיתוף פעולה ברמה גבוהה הנדרשת כדי להשיג מטרות משותפות במהירות רבה יותר מאשר אומות הפועלות לבדן.


לאתר הועידה