טבע זוכה באות 'מידות' לתאגיד האפקטיבי בתחום העשייה החברתית לשנת 2012

מעל לאלף עובדי טבע מתנדבים בלמעלה מ-30 שותפויות חברתיות ברחבי ישראל.

מנימוקי הוועדה: "השקעתה של טבע בקידום החינוך בישראל היא חסרת תקדים"

בטקס חגיגי שנערך ביום ראשון 02.12.12, במוזיאון תל אביב זכתה טבע להכרה מיוחדת וקיבלה את אות 'מידות' לתאגיד האפקטיבי בהשקעתו החברתית לשנת 2012, אות זה מוענק במטרה להוקיר ולעודד אפקטיביות בתרומות, עידוד נתינה וטיפוח מעורבות חברתית.                                                                                                                                         
טבע נבחרה על ידי ועדה ציבורית שבראשה עמד נשיא בית המשפט העליון בדימוס, השופט מאיר שמגר, לצידו שימשו כיו"ר הועדה במשותף יהודית יובל רקנאטי (יו"ר נט"ל, מייסדת קרן גנדיר וחברת הנהלת מרכז 'שיתופים') וטליה אהרוני (מייסדת 'מעלה' וחברת המועצה הציבורית של מידות).
 
לדברי הוועדה, טבע זכתה בשל השקעתה יוצאת הדופן בקידום החינוך המדעי וקידום המצוינות בחינוך בישראל, השקעה שבאה לידי ביטוי בתרומתה ליצירת תשתיות ראויות המאפשרות תהליכי מדידה והערכה של הפרויקטים השונים תחת תרומתה, ובהלימה מרשימה בין ליבת הפעילות העסקית לבין ההשקעה החברתית.
עוד מציינת הוועדה את השימוש המושכל והרחב שעושה טבע בהון העסקי והאנושי שלה - שימוש אשר זיכה את טבע בציון לשבח.
 
"פועלכם השיטתי למען חיזוק תשתיות ארגוניות ואנושיות מהווה דוגמה למשקיעים חברתיים אחרים. בעשייתכם ניכרת ראייה יזמית וחדשנית במטרה ליצור שינוי חברתי אמיתי. הוועדה החליטה כי על פי כל הקריטריונים לאפקטיביות בהשקעה חברתית הנכם מצטיינים בעשייתכם למען החברה" בירכה טליה אהרוני, יושבת ראש ועדת האותות.
בנוסף לזכייתה של טבע, חולקו גם פרסים לעמותת 'בטרם' (בקטגוריית העמותה האפקטיבית לשנת 2012) ולשולה מוזס (בקטגוריית המשקיע החברתי - הפילנתרופ). האותות הוענקו על ידי ארגון 'מידות' (המקדם אפקטיביות של תורמים ועמותות), בשיתוף מרכז שיתופים (לקידום החברה האזרחית), וארגון מעלה (ארגון הגג של עסקים לקידום אחריות תאגידית).

על אחריות תאגידית בטבע

לאחרונה מונה בטבע אריק יערי - סמנכ"ל בכיר של היחידה החדשה לקשרי ממשל וקהילה, להוביל את היחידה הזו שמטרתה להעמיק את מעורבותה של טבע בפעילות קהילתית בכל מקום בו היא נמצאת ואת מחויבותה לאחריות חברתית. טבע מאמינה שבכוחה של התעשייה לתרום להעצמת הקהילה שבה היא פועלת. בתחום האחריות התאגידית, מדיניות טבע כוללת יישום אסטרטגיה חברתית גלובלית, מתוך ההכרה שמובילות עסקית היא גם מובילות חברתית. בטבע מדגישים כי כולם כאחד מחויבים לבחון את פעילות החברה והשפעתה על איכות הסביבה, אחריות סולידרית לקדם מודעות לבטיחות ולהוות מודל למצוינות ומודל לאיכות גם בתחום האחריות התאגידית.
 
טבע משקיעה משאבים רבים בתרומות לפעילות קהילתית, מפעילה מגוון של יוזמות חינוכיות וקהילתיות בקרב אוכלוסיות מגוונות, ותומכת מדי שנה בעשרות תכניות אחרות. התמיכה מתבטאת גם בתרומות  כשהמטרות החברתיות של טבע הן שמגדירות את מדיניות התרומות. עיקר ההשקעה של טבע בתרומות היא במתן פרסים ומענקי מחקר, מיזמים חינוכיים חברתיים בתחומי המצוינות בחינוך ובמדע ומיזמים המעודדים סולידריות חברתית סביב אתרי טבע.

טבע אף מעודדת את עובדיה להתנדבות ומעורבות חברתית כך שבשנתיים האחרונות ישנם למעלה מאלף עובדים המתנדבים ביותר  מ- 30 שותפויות חברתיות ברחבי ישראל כשאחד מכל שבעה עובדים בטבע מתנדב במסגרת קבועה.

תרומתה של טבע בתחום העשייה החברתית באה לידי ביטוי בתרומת משאבי ידע ייחודיים, תרומת משאבים כספיים וכמובן גם בדמות התנדבות עובדים.