מוצרים ממותגים מקוריים

טבע שוקדת על פיתוח ויצור תרופות מקוריות בבעלות טבע שייתנו מענה על צרכי המטופלים, תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים ביותר של איכות.

אנו עושים רבות על מנת לפתח תחומי טיפול חדשים והוספת מוצרים חדשים אל המגוון הקיים. המוצרים המקוריים של טבע ממוקדים כיום במספר תחומים טיפוליים - מחלות מערכת העצבים המרכזית, מחלות אוטו-אימוניות, מחלות סרטן, מערכת הנשימה ובריאות האישה.

קרא עוד על המוצרים שלנו »

מערכת העצבים המרכזית

מערכת העצבים המרכזית

במגוון המוצרים החדשניים של טבע לטיפול בבעיות מערכת העצבים המרכזית נמצאים הקופקסון והאזילקט התורמים את התרומה הגדולה ביותר במכירות סל התרופות הממותגות של טבע.

 

קופקסון -®Copaxone, הוא המוצר הנפוץ בעולם לטיפול במחלת הטרשת הנפוצה, ייחודו ביכולת להאט את קצב התפתחות המוגבלות הנוירולוגית ולהקטין את שכיחות ההתקפים בשלב ההתקפי של המחלה. לקופקסון פרופיל גבוה של נוחות ובטיחות.

אזילקט - ®Azilect, אזילקט של טבע (גלולות רסאג'ילין) הוא טיפול חדשני במחלת פרקינסון. התרופה, הנלקחת פעם אחת בלבד ביום, הושקה בישראל ב-2005 ואושרה גם בארה"ב, קנדה ואירופה, ובסך הכול אושרה לשיווק ב-45 מדינות.


קרא עוד >>

מוצרי נשימה

מוצרי נשימה

סל מוצרי הנשימה של טבע כולל מספר מוצרים לטיפול באסתמה וב- COPD (מחלת ריאות חסימתית כרונית), ביניהם בולטים:

  • פרו-אייר (ProAir – Albuterol HFA): שומר על מעמדו כמוביל שוק בארה"ב בקטגוריית הבטא-אגונסיטים (מרחיבי סימפונות בטיפול באסתמה).
  • beclomethasone Qvar מקום שני במרשמים חדשים בקטגוריית הקורטיקוסטרואידים במשאף בארה"ב.

קרא עוד >>

אונקולוגיה

אונקולוגיה

טבע מסייעת לשיפור איכות חייהם של חולי הסרטן באמצעות קשת רחבה של מוצרים. התכשירים הטיפוליים של טבע כוללים טרנדה - TREANDA® - לחולי לוקמיה לימפוציטית כרונית וחולי לימפומה מתונה שאינה הודג'קין.


קרא עוד >>

בריאות האישה

בריאות האישה

טבע מחוייבת לעזור לנשים לחיות חיים טובים, בריאים וארוכים יותר.

אנו מפתחים תרופות ומוצרים וכן טיפולים רפואיים חדשים המיועדים לתת מענה לנשים לכל אורך מחזור חייהן.

המגוון הרחב של המוצרים שלנו בתחום בריאות האישה, מתאים לשלבים השונים במחזור חייהן של נשים: מניעת הריון, טיפולי פוריות, הפרעות רצפת האגן, הידלדלות העצם, טיפולים הורמונליים.


קרא עוד >>תרופות ביולוגיות

מערכת העצבים המרכזיתתרופות ביולוגיות הן חלבונים גדולים ומורכבים המיוצרים על ידי אורגניזמים חיים (תאי חיידקים או יונקים) בתנאים וסביבה מבוקרים ומורכבים. תרופות המקור הביולוגיות הפכו זמינות באמצע שנות השמונים של המאה הקודמת והוכחו כיעילות ומצילות חיים במגוון תחומים טיפוליים ובמחלות קטלניות. עלות הטיפול בתרופות הביולוגיות גבוהה משמעותית מעלות הטיפול של כל תרופה אחרת ולפיכך זמינותם של טיפולים מצילי חיים אלה מוגבלת. במטרה להרחיב את הגישה לטיפולים ביו-פרמצבטיים מצילי חיים החלה טבע בפיתוח פורטפוליו של מוצרים ביוגנרים שהן גרסאות גנריות של התרופות הביולוגיות המקוריות. שתי תרופות ביוגנריות כבר אושרו על ידי הרשות הרגולטורית האירופאית ושיווקן החל באירופה.


קרא עוד >>

 

מוצרים גנריים

מוצרים גנריים

 

 תרופות המשווקות בישראל

 

"טבע ישראל" היא השלוחה של טבע המציעה את מוצרי חברת טבע העולמית בשוק הישראלי. פעילות חברת הבת "טבע ישראל" במכירה ושיווק של תרופות, שירותים ומוצרים למערכת הבריאות הישראלית, מהווה כ- 4% מכלל הפעילות של טבע בעולם.

 

 

 תרופות גנריות – שאלות ותשובות

 

מהן תרופות גנריות?

תרופות גנריות הן חלופה טיפולית שוות ערך לתרופות המקור.  הן מכילות את אותם הרכיבים הפעילים הקיימים בתרופת המקור, וקיימות באותם חוזקים כמו התרופה המקורית.

1/9

האם תרופות גנריות בטוחות לשימוש?

תרופה גנרית חייבת להיות שקולה ביולוגית לתרופת המקור, ועליה לעמוד באותם תקני איכות. הרכיבים הפעילים, צורת המינון והשימוש בתרופה הגנרית זהים לאלה של תרופת המקור הקיימת והמאושרת. תרופות גנריות דומות בסך הכל לתרופת המקור, אבל מוצעות במחירים נמוכים יותר וכך נגישות יותר לכל אחד ברחבי העולם.

2/9

מהי שקילות ביולוגית?

שקילות ביולוגית (Bioequivalence) מתקיימת כששני מוצרים מדגימים פרופיל התנהגות דומה בגוף, כלומר, קצב ומידת הספיגה של הרכיב הפרמצבטי הפעיל ממערכת העיכול למחזור הדם, יהיו דומים בשתי התרופות. הוכחת השקילות הביולוגית היא דרישה רגולטורית. רשויות הבריאות הרגולטוריות מפקחות ומחייבות את חברות התרופות לבדוק שהתרופות הגנריות אכן שקולות ביולוגית לתרופות המקוריות, כדי להבטיח את בטיחותן ואת יעילותן.

3/9

כיצד נוכל לדעת שהתרופה הגנרית בטוחה, אם היא נוסתה רק על 24-36 מטופלים?

היות שהחומר הפעיל (API) בתרופה הגנרית זהה במבנהו הכימי לזה שבתרופת המקור ופרופיל הטוהר (רמת הניקיון) שלהן דומה אזי בטיחותן דומה, ואם נמצא שהן שקולות ביולוגית, אזי  היעילות הקלינית שלהן דומה.

4/9

למה תרופות גנריות זולות יותר?

חברות המייצרות תרופות גנריות אינן מחוייבות לבצע ניסויים טוקסיקולוגיים (ניסויי רעילות בבעלי-חיים) וניסויים קליניים (ניסויי יעילות קלינית בחולים) ארוכים ויקרים. לכן, עלויות הפיתוח הגנריות נמוכות בסדרי גודל מאלו של התרופות המקוריות והחברות הגנריות יכולות לשווק את מוצריהן במחירים נמוכים משמעותית.

5/9

האם יש לכל תרופת מקור תרופה מקבילה גנרית?

לא לכל תרופת מקור קיימת תרופה גנרית מקבילה. תרופת מקור עשוייה להנות ממגוון הגנות בחוק שאינן מאפשרות שיווק חלופה גנרית באופן מיידי.  בכל מדינה יש כללים שונים המעניקים תקופות בלעדיות שונות.  לכן, עשויות לחלוף מספר שנים ממועד תחילת שיווק תרופת המקור לתחילת שיווק של החלופה הגנרית.  בנוסף, ישנן תרופות שתהליך הייצור שלהן מורכב והשימוש בהן מיועד לקהל יעד מצומצם מאד, כך שאין בהכרח יכולת טכנולוגית או כדאיות כלכלית לפיתוח חלופה גנרית.

6/9

האם התרופה הגנרית נראית כמו המקורית?

הגרסה הגנרית של התרופה יכולה להיות בעלת צבע או צורה שונים מתרופת המקור, אבל השינויים החזותיים אינם משפיעים על תכונות התרופה ועל איכותה.

7/9

למה שמות התרופות הגנריות שונים משמות התרופות המקוריות?

רשויות הבריאות הרגולטוריות מחייבות שהתרופות הגנריות יקבלו שמות שונים מהמקוריות, כדי למנוע בלבול. בדרך כלל, שמה הגנרי של התרופה מבוסס על שם הרכיב הפעיל שבה. שמות תרופות המקור יהיו בדרך כלל שמות מסחריים רשומים.

8/9

למה טבע היא החברה המובילה בעולם לתרופות גנריות?

מאז שנוסדה ב-1901, ובמשך למעלה ממאה שנה, טבע פועלת למען מטרה אחת: להציע תרופות איכותיות בעלות שתהיה בהישג יד לכל דורש לכל מקום בעולם. הפריסה העולמית של טבע, הידע, ההבנה והנסיון המעמיק ויוצא הדופן בפיתוח תרופות, הם הסיבה לכך שטבע הינה  החברה המובילה בעולם בתחום התרופות הגנריות. טבע מובילה בפיתוחים חדשניים בתחום התרופות, מפתחת תרופות מתקדמות ביותר, נמצאת במרומי סולם תקני האיכות הנדרשים, ומציעה מחירים תחרותיים ביותר למוצריה.

9/9