Cancer Research Technology וטבע מקימות שותפות

שיתוף הפעולה ייתן לטבע את ההזדמנות לחקור ולפתח טיפולים חדשניים ממוקדי מנגנון תיקון DNA 

15 ספט 2013 | זמן קריאה ממוצע: 5 דקות

ירושלים ולונדון, 16 בספטמבר, 2013 - Cancer Research Technology - CRT, חטיבת הפיתוח הטכנולוגית של Cancer Research UK, וטבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (NYSE: TEVA) חתמו על הסכם שיתוף פעולה למחקר ופיתוח של תרופות חדשניות בתחום של תיקון נזקי DNA ומנגנוני תיקון DNA (DDR) בתאים סרטניים.

 

DDR משחק תפקיד מפתח בהגנה על תאים סרטניים מפגיעות בעקבות טיפולים כימותרפיים באמצעות יצירת תגובת נגד להשפעות הרעילות של הכימותרפיה. מאחר ותאים סרטניים המסוגלים לתקן את נזקי ה DNA הנגרמים כתוצאה מטיפולים כימותרפיים שורדים, מתרבים, ועוברים סלקציה טבעית למוטציה הטומנת בחובה את היכולת לתקן את נזקי ה- DNA, המחלה חוזרת, ומתפתחת עמידות לטיפול.

 

Cancer Research UK ו- CRT הקימו מרכז ברמה בינלאומית של מומחים בתחום מחקר של תיקון נזקי DNA, או DDR – הכולל מחקר בסיסי, יישומי, וקליני – באמצעות רשת נרחבת של אוניברסיטאות מובילות בבריטניה וחמש מוסדות המחקר הממוקמים בהן (מכון גריי באוקספורד, מכון Cancer Research UK בקיימברידג', מכון המחקר של לונדון, מכון פטרסון במנצ'סטר, ומכון ביטסון בגלזגו). במסגרת ההסכם, המרכז ישמש כבסיס לעבודה של CRT ושל טבע לקראת פיתוח טיפולים חדשניים המבוססים על יעדי DDR לטיפול בסרטן.

 

"עבור חולי הסרטן, חשוב מאוד שנשמור על המומנטום של ההתקדמות שהושגה בתחום האונקולוגיה בשנים האחרונות," אמר ד"ר מייקל היידן, נשיא המחקר והפיתוח בטבע והמדען הראשי של החברה. "Cancer Research UK, CRT, והשותפים האקדמאיים יוצאי הדופן שלהם, הם כוח משמעותי בקידום חקר הסרטן והטיפול בו. שיתוף פעולה זה יתבסס על ההבנה של מנגנוני תיקון נזקי DNA. הבנה זו תסייע לנו לזהות נקודות אפשריות להתערבות טיפולית שעשויה להוביל לתוצאות קליניות משופרות עבור חולי סרטן."

 

שיתוף הפעולה ייתן לטבע את ההזדמנות לחקור ולפתח טיפולים חדשניים ממוקדי מנגנון תיקון DNA . בנוסף להתמקדות במנגנונים ובמטרות מולקולאריות הקשורות לתהליכי עמידות בתאים סרטניים, השותפות תפתח את הדלת להרחבת התועלת הקלינית והיעילות הטיפולית של התרופות הכימותרפיות של טבע. גישה זו מבוססת על ההתמקדות של טבע על רפואה ממוקדת מטרה ביולוגית.

 

בהתבסס על שיתוף פעולה מוצלח קודם בין הצדדים, ההסכם הרב-שנתי מוציא לדרך מחקר על מטרות ביולוגיות חדשות שנבחרו על ידי CRT ממגוון המחקר של Cancer Research UK בתחום ה-DDR. מטרות ביולוגיות אלו יבחנו לפני ההתקדמות לשלבים המוקדמים של פיתוח. לאחר מכן, CRT וטבע ימשיכו בפיתוח התרופה הנבחרת. במסגרת תנאי ההסכם, CRT תקבל מימון למחקר ותהיה זכאית לקבלת תשלומים לפי אבני דרך, ותמלוגים על הפרויקטים המתקדמים שיהיו תחת פיתוח במו"פ של טבע.

 

ד"ר היימיש ריידר, מנהל תחום המחקר הבסיסי ב- CRT, אמר: "המדענים של Cancer Research UK מבצעים עבודת מחקר מרתקת בתחום של תיקון נזקי DNA. טיפולי סרטן מסוימים עובדים על ידי מנגנוני תיקון DNA בתאי סרטן, ומציאת דרכים חדשות לחסום את התיקון בגידולים יכולה להגביר את האפקטיביות של טיפולים קיימים. ברית מרתקת זו עם טבע מביאה את המחקר חדשני הממומן על ידי Cancer Research UK, את המומחיות של CRT בגילוי מטרות ביולוגיות חדשות ואת יכולות המחקר והפיתוח של טבע בתחום התרופות, לכדי שיתוף פעולה משכנע."

 

הרפאל קומאר, מנכ"ל Cancer Research UK, אמר: "המדענים שלנו הם המובילים בעולם בהבנת המנגנונים שגורמים ומתקנים נזקים הנגרמים ל-DNA בתאים שלנו. אנו מאמינים שמנגנונים אלו מציעים הזדמנויות רבות למטרות טיפוליות חדשות. Cancer Research UK נמצאת בלב לבו של המחקר שהכפיל את זמן ההשרדות עבור חולי סרטן בארבעים השנים האחרונות. באמצעות שיתוף פעולה עם שותפים בינלאומיים מהתעשייה אנו מסוגלים לגלות ולפתח תרופות כנגד מטרות ביולוגיות חדשות נגד סרטן ואנו מקווים שנוכל להאיץ את ההתקדמות. שיתוף הפעולה החדשני הזה מספק מסלול חדש וחיוני להפיכת המצוינות שלנו במחקר לתרופות חדשות לטיפול בחולי סרטן, בתקווה שנוכל להציל יותר אנשים, באופן מהיר יותר.

 

הערה: שיתוף הפעולה יתפרש על פני כל משך הפיתוח – החל מבחירת היעד – הוכחת החשיבות של החלבון ביעד הטיפולי, דרך בחירת מבנה התרופה הסופי – ועד לתהליך פיתוח כתרופה פוטנציאליות.

 

אודות Cancer Research Technology

Cancer Research Technology (CRT) היא חברה המתמחה במסחור ופיתוח שמטרתה לפתח תגליות חדשות בתחום חקר הסרטן למען חולי סרטן. CRT פועלת באופן צמוד עם מדענים בינלאומיים מובילים בתחום הסרטן והמוסדות שלהם כדי להגן על הקניין הרוחני הנובע מהמחקר שלהם ולבסס קשרים עם שותפים מסחריים. CRT מאפשרת לגלות, לפתח ולשווק טיפולים חדשים נגד סרטן, חיסונים, שיטות אבחון וטכנולוגיות משפרות חיים. CRT היא חברת-בת בבעלות מלאה של Cancer Research UK, העמותה המובילה בעולם בתחום הסרטן המחויבת להצלחת חיים באמצעות מחקר. לפרטים נוספים אודות CRT כנסו לאתר www.cancertechnology.com

 

אודות Cancer Research UK

Cancer Research UK היא העמותה המובילה בעולם בתחום הסרטן המחויבת להצלת חיים באמצעות מחקר. העשייה החדשנית של העמותה למניעה, אבחון וטיפול בסרטן עזרה להציל מיליוני נפשות. Cancer Research UK אינה מקבלת כל מימון ממשלתי עבור המחקר שלה. כל צעד שהעמותה מבצעת לכיוון הניצחון על הסרטן מסתמך על תרומות. Cancer Research UK נמצאת בלב ההתקדמות שכבר הצליחה להכפיל את שיעורי ההחלמה בבריטניה במשך ארבעים השנים האחרונות. Cancer Research UK תומכת במחקר בכל ההיבטים של מחלת הסרטן באמצעות העבודה של מעל ל-4,000 מדענים, רופאים ואחיות. ביחד עם השותפים והתומכים שלה, החזון של Cancer Research UK הוא להביא את היום שבו יהיה מזור לכל סוגי הסרטן בעולם. לפרטים נוספים אודות העשייה של Cancer Research UK וכדי לברר איך ניתן לתמוך בעמותה, צרו קשר בטלפון 0300 123 1022 או בקרו באתרwww.cancerresearchuk.org. עקבו אחרינו בטוויטר ובפייסבוק.

 

אודות טבע

טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (NYSE: TEVA) היא חברת תרופות גלובלית המחויבת לפיתוח ולשיווק תרופות באיכות גבוהה בהישג יד בכל מקום בעולם. החברה, שבסיסה בישראל, עוסקת ביצור תרופות גנריות, תרופות ייחודיות וממותגות ובייצור חומרי גלם פעילים לתעשייה הפרמצבטית. טבע מובילה את שוק התרופות הגנריות העולמי, עם נוכחות ביותר מ-60 מדינות ועם סל תרופות של למעלה מ- 1,000 מולקולות הנמכר ביותר מ-120 שווקים. התרופות הייחודיות והממותגות של החברה מתמקדות בתחומי מערכת העצבים המרכזית, האונקולוגיה, הכאב, הנשימה ובריאות האישה, כמו גם בתחום התרופות הביולוגיות. טבע מעסיקה כיום כ- 46,000 איש. מכירות החברה הסתכמו בשנת 2012 ב- 20.3 מיליארד דולר.

כתבות נוספות בנושא