טבע רוכשת את Cephalon תמורת 6.8 מיליארד דולר

 • הרכישה תחזק ותרחיב את סל המוצרים הממותגים של החברה
 • תוסיף סל מוצרים קיים וצבר מוצרים  בפיתוח בתחומים יחודיים: CNS, אונקולוגיה, מוצרי נשימה וטיפול בכאב
 • הרכישה תביא לחיסכון של לפחות 500 מיליון דולר בסינרגיות --
 • צפויה לתרום מיידית לרווח למניה על בסיס Non GAAP ותוך 4 רבעונים על בסיס GAAP  

1 מאי 2011 | זמן קריאה ממוצע: 5 דקות

טבע וחברת Cephalon (נאסד"ק:CEPH) הודיעו היום כי הדירקטוריונים של שתי החברות אישרו פה אחד הסכם לפיו תרכוש טבע את כל מניות Cephalon במזומן תמורת 81.50 דולר למניה, לפי שווי חברה של 6.8 מיליארד דולר. חתימת העסקה אינה מותנית בהשגת מימון וצפויה להיסגר במהלך הרבעון השלישי של שנת 2011.


הרכישה מחזקת את האסטרטגיה ארוכת הטווח של טבע לגוון ולהרחיב את פעילותה בתחום המוצרים המקוריים והממותגים. היכולות המשלימות בתחום המחקר והפיתוח, הייצור והשיווק יביאו לשוק מגוון רחב של מוצרים ממותגים בתחומי טיפול מיוחדים. הפעילות המאוחדת תציע סל מוצרים משמעותי עם מכירות של כ-7 מיליארד דולר וצבר מוצרים רחב הכולל יותר מ-30 מולקולות בשלבי פיתוח מתקדמים. הרכישה תיצור ערך מיידי ומתמשך בתחומי טיפול ייחודיים כולל CNS , אונקולוגיה, מוצרי נשימה וטיפול בכאב. הרכישה תהפוך את טבע למובילת שוק בתחומים רפואיים יחודיים (specialty pharma).
"זאת רכישה משמעותית המממשת את היעד האסטרטגי שקבענו – לגוון ולהרחיב את עסק המוצרים הממותגים שלנו על ידי הוספת מוצרים מקוריים בתחומים רפואיים יחודיים", ציין שלמה ינאי, נשיא ומנכ"ל טבע.  "שילוב היכולות המשלימות של שתי החברות בתחום המחקר, הפיתוח, והשיווק יקנה לנו היקף מכירות שנתי של מוצרים מקוריים בסך של כ-7 מיליארד דולר במונחי 2010 וצבר מרשים של מעל ל-30 מוצרים הנמצאים בשלבי פיתוח מתקדמים.  הרכישה תאפשר לנו להציע יותר מוצרים חדשים במספר רב יותר של תחומים רפואיים.  כל אלה יבססו צמיחה יציבה לטווח ארוך".


מר ינאי הוסיף, "אנו יכולים לבשר היום על עתיד חדש לטבע ומברכים את צוות העובדים המיומן והמנוסה של Cephalon עם הצטרפותו למשפחת טבע".
"מיזוג Cephalon עם טבע הוא תוצאה של תהליך בחינה קפדני של מגוון רחב של אופציות אסטרטגיות על ידי דירקטוריון והנהלת Cephalon מתוך מטרה למקסם ערך עבור בעלי המניות שלנו," אמר קווין בוצ'י, מנכ"ל Cephalon.   האיחוד עם טבע יאפשר לנו להנות מהגודל, הפרישה הגלובלית והמצויינות התפעולית, ויאפשר לנו להמשיך בהשגת היעדים המשותפים שלנו - פיתוח תרופות מקוריות חדשות לטובת חולים בכל רחבי העולם.  טבע ו-Cephalon חולקות מחוייבות עמוקה למחקר ופיתוח, ואנו מאמינים שצבר המוצרים שלנו ישגשג תחת הנהגת טבע.  אנחנו מצפים לעבודה משותפת עם הצוות של טבע על מנת להבטיח את השלמת הרכישה במהירות האפשרית".  

מחיר ופרמיות

מחיר הרכישה בסך 81.50 דולר למניית Cephalon משקף פרמיה של 39% למחיר המניה נכון לתאריך 29 במרץ, 2011, היום שקדם להצעת הרכש הקודמת למניות Cephalon; פרמיה של 44% על שער הסגירה הממוצע של המניה בשלושים ימי המסחר האחרונים לפני הצעת הרכש הקודמת; פרמיה של 12% על המחיר למניה בסך 73 דולר למניה שהוצע בהצעת הרכש הקודמת למניית Cephalon; ופרמיה של 6% מעל שער הסגירה של מניית Cephalon בתאריך 29 באפריל, 2011, יום המסחר האחרון לפני הודעה זו.

יתרונות אסטרטגיים ופיננסיים

 • גיוון סל המוצרים הממותגים של טבע וגישה לתחומי טיפול חדשים: שילוב סלי המוצרים המשלימים זה את זה יאפשר היצע רחב ומגוון בתחומי טיפול שונים. הרכישה תרחיב ותגוון את המוצרים המשווקים ע"י טבע לטיפול במערכת העצבים המרכזית CNS)) ותוסיף את תחומי האונקולוגיה וטיפול בכאב. החברה המאוחדת תשווק יותר מ-20 מוצרים ממותגים עם סך מכירות של כ-7 מיליארד דולר (פרו-פורמה 2010).
 • צבר מוצרים בפיתוח עם פוטנציאל משמעותי: צבר המוצרים בשלבי פיתוח מתקדמים של Cephalon מחזק את צבר המוצרים של טבע בתחומי טיפול יחודיים, ביניהם: מערכת העצבים המרכזית (CNS) ומוצרי הנשימה, ומרחיב אותו לתחומים חדשים, כמו אונקולוגיה וטיפול בכאב. לחברה המאוחדת יהיו יותר מ-30 מולקולות בשלבי פיתוח מתקדמים, כולל 3 מוצרים בשלבי הגשה לאישור שיווק.
 • סינרגיות משמעותיות: טבע צופה לממש סינרגיות של לפחות 500 מיליון דולר בשנה השלישית שלאחר השלמת הרכישה.
 • תרומה לרווח למניה: הרכישה צפויה לתרום לרווח למניה על בסיס non-GAAP מיד עם השלמתה ולתרום לרווח למניה על בסיס GAAP בתוך 4 רבעונים.
 • חיזוק הנוכחות הגנרית הגלובלית: עם Mepha, טבע תהיה החברה הגנרית המובילה בשווייץ, ועם מכירות נוספות במרכז ומזרח אירופה, אפריקה ואמריקה הלטינית. : הרכישה מהווה אבן דרך חשובה במימוש היעדים האסטרטגים של טבע. סל המוצרים הרחב של החברה המאוחדת יסייע בהשגת היעד האסטרטגי של הגדלת מכירות המוצרים הממותגים מ-4.6 מיליארד דולר ב-2010 למעל 9 מיליארד דולר בשנת 2015 ובביסוס ערך המוצרים הייחודיים של טבע.
  תנאי העיסקה ואישורים: חתימת העסקה אינה מותנית בהשגת מימון ובכוונת טבע לממן את הרכישה ממקורות פנימיים, קווי אשראי והנפקת אגרות חוב. 
  השלמת הרכישה מותנית בתנאים מוקבלים, לרבות עמידה בדרישות דיני ההגבלים העסקיים בארה"ב (Hart-Scott-Rodino Antitrust Improvements Act) וקבלת אישור הרשויות להגבלים עסקיים באיחוד האירופי, כמו גם אישור בעלי המניות של Cephalon. הרכישה צפויה להסגר ברבעון השלישי של שנת 2011. 

יועצים

 Credit Suisse Securities (USA) LLC משמש כיועצה הפיננסי של טבע ו-Kirkland & Ellis LLP הינו יועצה המשפטי של טבע בעיסקה זו. Deutsche Bank Securities Inc. ו- BofA Merrill Lynch הינם יועציה הפיננסים של חברת Cephalon ו-Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP. הינם יועציה המשפטיים.

פרטי שיחת הועידה

טבע ו-Cephalon יקיימו שיחת ועידה היום בשעה 15:30 זמן ישראל (08:30 זמן ניו-יורק) במהלכה ידונו בפרטי העסקה. על מנת להתחבר לשיחה יש לחייג 866-713-8566 (מארה"ב) או 001-617-597-5325 (מחוץ לארה"ב), ולהקיש את קוד החיוג 35520320. ה-webcast והמצגת הנלווית יהיו זמינים באתרי החברות www.tevapharm.com ו-www.cephalon.com. שידור חוזר של השיחה יהיה זמין החל מהשעה 11:30 בבוקר ב-2 במאי, 2011, ועד חצות ב-9 במאי, 2011 (שעון ניו יורק), על ידי חיוג 888-286-8010 (מארה"ב) או 001-617-801-6888 (מחוץ לארה"ב). קוד ההשתתפות לשידור החוזר הינו 91469265. 

אודות טבע

טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (נאסד"ק: TEVA) היא חברת תרופות גלובלית המחויבת לפיתוח ולשיווק תרופות באיכות גבוהה בהישג יד בכל מקום בעולם. החברה, שבסיסה בישראל, עוסקת ביצור תרופות גנריות, תרופות ייחודיות וממותגות ובייצור חומרי גלם פעילים לתעשייה הפרמצבטית. טבע מובילה את שוק התרופות הגנריות העולמי, עם נוכחות בכ-60 מדינות ועם סל מוצרים של יותר מ-1,450 מולקולות הנמכר ביותר מ-100 מדינות בעולם. המוצרים הייחודיים והממותגים של החברה מתמקדים בתחומי הנוירולוגיה, הנשימה ובריאות האישה, כמו גם בתחום התרופות הביולוגיות. בין המוצרים הייחודיים של טבע, קופקסון (Copaxone®), הוא המוצר המוביל בתחומו לטיפול במחלת הטרשת הנפוצה. טבע מעסיקה כיום כ- 40,000 איש. מכירות החברה הסתכמו בשנת 2010 ב- 16.1 מיליארד דולר.

כתבות נוספות בנושא

למעבר לכל הכתבות והמאמרים