טבע מודיעה על שינויים בהנהלתה הבכירה

אלן אוברמן ממונה לנשיא ומנכ"ל תחום הגנריקה, טבע אמריקה; ג'יל דה-סימון מצטרפת לטבע כסמנכ"לית בכירה ומנהלת כללית של תחום בריאות האישה הגלובלי

4 נוב 2012 | זמן קריאה ממוצע: 3 דקות

ירושלים, 5 בנובמבר, 2012 – טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ הודיעה היום על שינויים ארגוניים בהנהלה הבכירה שלה. 
מר אלן אוברמן, סמנכ"ל בכיר ומנהל תחום הגנריקה בטבע צפון אמריקה, ימונה לנשיא ומנכ"ל תחום הגנריקה, טבע אמריקה, כחלק מתוכנית החלפת הנהלה מסודרת. בתפקידו החדש, ידווח מר אוברמן ישירות לד"ר ג'רמי לוין, נשיא ומנכ"ל טבע, ימשיך להיות אחראי על תחום הגנריקה בצפון אמריקה וינהל גם את פעילות טבע באמריקה הלטינית. 
בנוסף, הודיעה החברה גם על מינויה של גב' ג'יל דה-סימון לתפקיד החדש של סמנכ"לית בכירה ומנהלת כללית של תחום בריאות האישה הגלובלי בטבע, כך שתפקח על כל היבטי הפעילות של עסק בריאות האישה של טבע.
"שינויים ארגוניים אלו מהווים חלק מהתהליך הנמשך שלנו לגבש צוות הנהלה מוביל ולעצב מחדש את טבע," אמר ד"ר ג'רמי לוין, נשיא ומנכ"ל טבע. "אלן מביא עימו לטבע אמריקה ניסיון עשיר בניהול עסק גנרי בינלאומי. לג'יל הצלחה מוכחת ושנים רבות של ניסיון בבניית עסקי תרופות ייחודיות. אנו מצפים לתרומתה הרבה בהובלת עסק בריאות האישה שלנו. שינויים אלו ממחישים את מחויבותנו לבנות, באופן סדור וממושמע, חברה מובילה בקנה מידה בינלאומי ולספק תרופות חיוניות למטופלים ברחבי העולם."
טבע הודיעה היום גם כי במסגרת חילופי ההנהלה, מר וויליאם ס. מארת' יסיים את תפקידו כנשיא ומנכ"ל טבע אמריקה באופן מיידי ויפרוש מהחברה בסוף 2013. עד לפרישתו, ישמש מר מארת' כיועץ בכיר לד"ר ג'רמי לוין.
"אנחנו מלאי הערכה לתרומתו המשמעותית של ביל לטבע במהלך השנים, בעיקר לאחרונה, עת הוביל את העסק של טבע באמריקה. במהלך תקופה זו, החברה חוותה צמיחה מרשימה. אנו מודים לו על שירותו המצוין לחברה ומצפים לעבוד עימו במהלך השנה הקרובה בתפקידו החדש כיועץ בכיר", אמר ד"ר לוין.
 
אודות אלן אוברמן
אלן אוברמן כיהן כסמנכ"ל בכיר ומנהל תחום הגנריקה בטבע צפון אמריקה החל ממוקדם יותר בשנה זו. אלן הצטרף לטבע בשנת 2000. הוא כיהן כנשיא טבע EMIA (אירופה, מזה"ת, ישראל ואפריקה), ובתפקיד זה הוביל קבוצת מדינות מגוונת לצמיחה עקבית וכפולה מצמיחת השוק. אלן שימש גם כמנהל תפעול ראשי של החטיבה הבינלאומית בטבע ולפני כן כנשיא ומנכ"ל נובופארם בע"מ (כיום טבע קנדה). קודם לכן, כיהן אלן כנשיא Best Foods Canada Inc.. אלן שימש גם כיו"ר התאחדות החברות הגנריות של קנדה (CGPA) בין השנים 2007 ו-2008. הוא בעל תואר MBA מבית הספר למנהל עסקים על שם שוליך באוניברסיטת יורק ו-BA מאוניברסיטת אונטריו המערבית.
 
אודות ג'יל דה-סימון
לג'יל דה-סימון שנות ניסיון רבות והיא מצטרפת לטבע מבריסטול-מאיירס סקוויב (BMS), שם מילאה מגוון תפקידי ניהול בכירים בינלאומיים, לאחרונה כסמנכ"לית בכירה למצוינות במסחור בארה"ב. ג'יל שימשה גם בתפקידים קודמים ביחידות האונקולוגיה והוירולוגיה של BMS, שם נחלה הצלחה רבה בפיתוח תחומים חשובים. ג'יל היא Graduate Fellow בוורטון, לאחר שהשלימה את תוכנית ה-Executive Fellowship בבית הספר למנהל עסקים. היא בעלת BS ברוקחות מאוניברסיטת נורת'איסטרן. ג'יל מכהנת כדירקטורית בקרן לרפואת ילדים (ניו יורק) וב- Aids United Washington (DC).
 
אודות טבע
טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (NYSE: TEVA) היא חברת תרופות גלובלית המחויבת לפיתוח ולשיווק תרופות באיכות גבוהה בהישג יד בכל מקום בעולם. החברה, שבסיסה בישראל, עוסקת ביצור תרופות גנריות, תרופות ייחודיות וממותגות ובייצור חומרי גלם פעילים לתעשייה הפרמצבטית. טבע מובילה את שוק התרופות הגנריות העולמי, עם נוכחות ביותר מ-60 מדינות ועם סל תרופות של יותר מ-1,300 מולקולות הנמכר ביותר מ-120 שווקים. התרופות הייחודיות והממותגות של החברה מתמקדות בתחומי מערכת העצבים המרכזית, האונקולוגיה, הכאב, הנשימה ובריאות האישה, כמו גם בתחום התרופות הביולוגיות. טבע מעסיקה כיום כ- 46,000 איש. מכירות החברה הסתכמו בשנת 2011 ב- 18.3 מיליארד דולר.

כתבות נוספות בנושא