טבע זוכה בפרס למצוינות בעסקים עם יפן לשנת 2012-2013

טבע זוכה זו השנה השנייה ברציפות באות הצטיינות בזכות פעילותה לקידום הסחר בין ישראל ויפן

12 ינו 2014 | זמן קריאה ממוצע: 3 דקות

אתמול בתל-אביב חולקו פרסי מצוינות בעסקים עם יפן לשנת 2012-2013, מטעם האגודה לידידות ולשכת המסחר ישראל-יפן. טבע זוכה זו השנה השנייה ברציפות באות הצטיינות בזכות פעילותה לקידום הסחר בין ישראל ויפן. האירוע התקיים במעמד שר החקלאות, מר יאיר שמיר, שגריר יפן בישראל, מר הידאו סאטו, שגרירת ישראל ביפן, הגב' רות כהנוב, ומר דוד ברודט, יו"ר בנק לאומי.

 

טבע מייצאת מישראל תרופות גנריות לטבע יפן וכן חומרים פעילים לכלל התעשייה הגנרית ביפן. לטבע תיק מוצרים רחב של כ-500 מוצרים בקירוב, כולל תרופות במתן אוראלי, תרופות סטריליות ותרופות אחרות בהן נעשה שימוש בטכנולוגיות ייחודיות. טבע תמשיך להשקיע ולהוביל מהלכים שיאפשרו לספק אפשרויות טיפול חדשות למטופלים ביפן, בעיקר באמצעות תרופות ייחודיות, ובמקומות בהם הטיפולים הזמינים כיום עדיין מוגבלים.

 

במהלך שנת 2012 ייצאה החברה ליפן תרופות וחומרים בשווי מצטבר של כ-28 מיליון דולר, וזאת כמובן בנוסף לפעילות ולייצור המקומי של טבע ביפן.

איל דשא, מנכ"ל ונשיא טבע בפועל, אשר קיבל את הפרס מטעם טבע אמר: "טבע היא אחת מהחברות המובילות בתעשיית התרופות הגנריות ביפן. יפן מהווה שוק חשוב עבור טבע ואנו מתכוונים להמשיך ולהצמיח את פעילותנו במדינה בצורה משמעותית בכדי לעמוד בביקושים ההולכים וגדלים לתרופות גנריות - הנובעים ממדיניות הממשלה לחיסכון בהוצאות בריאות עקב הארכת תוחלת החיים של האוכלוסייה".

 

פרופ' יצחק קרינסקי, יו"ר טבע יפן ודרום-קוריאה, הוסיף: "טבע רושמת הישגים משמעותיים בשוק היפני המורכב והייחודי. אנו מאמינים כי בשנת 2014 תמשיך טבע להרחיב את אפשרויותיה ביפן על מנת לעמוד בדרישה הגדלה לתרופות גנריות ולמלא הצרכים המיוחדים ההולכים וגדלים של האוכלוסייה המזדקנת ביפן. בנוסף אנו מצפים לקדם מהלכים שיאפשרו לספק גם תרופות ייחודיות בנישות רפואיות בהן הטיפולים הזמינים כיום מעטים או שאינם קיימים כלל. נמשיך לחתור אל שיתוף פעולה עם חברות, אוניברסיטאות ומוסדות מחקר ביפן למען פיתוח טיפולים חדשים עבור חולים ביפן וברחבי העולם".

 

טבע ביפן:

לטבע למעלה מ-2000 עובדים ביפן, והמדינה הוגדרה עוד לפני מספר שנים כשוק רב חשיבות עבור טבע. לאורך השנים, הוקדשו משאבים ומאמצים רבים בכדי לאפשר לחברה להתפתח ולצמוח בו. בשנים האחרונות הובילה טבע סדרה של רכישות אשר פיתחו רבות את הפעילות הגנרית שלה ביפן, והובילו לכינונה המוצלח של החברה המאוחדת TEVA SEIYAKU באפריל 2012.

 

כיום, טבע הינה אחת מהחברות המובילות בשוק התרופות הגנרי ביפן.

פעילות טבע ביפן כוללת שלושה אתרי יצור (המרכזי בהם ממוקם ב-Takayama), אתר אריזה, מו"פ גנרי וייחודי ומשרדי שווק ומכירות (תרופות וחומרים פעילים) הפרושים ברחבי יפן. בנוסף, נהנית טבע ביפן מתמיכה מקצועית ושירותים בתחומי התפעול, האיכות, שרשרת אספקה ועוד, מיחידות טבע הגלובליות, וכן מצוות המטה האזורי של יפן ודרום-קוריאה בישראל.

 

אתר הייצור המרכזי של טבע ביפן ממוקם ב-Takayama ועומד בדרישות התקן הקפדניות של ה-PMDA היפני (רשות התרופות והמכשור הרפואי היפני). באתר זה מיוצרות תרופות במגוון טכנולוגיות רחב (אוראליות, סטריליות ועוד). יכולת הייצור השנתית באתר עומדת על למעלה מ-4 מיליארד טבליות וכ-100 מיליון יחידות סטריליות (מזרקים, בקבוקונים, אמפולות ושקיות). מטה והנהלת החברה, כמו גם קבוצות המו"פ, הרכש, השיווק והמכירות נמצאים ב-Nagoya, בעוד שקבוצת המוצרים הייחודים של טבע ומשרדי הנהלה נוספים ממוקמים בטוקיו.

 

אודות טבע

טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (NYSE: TEVA) היא חברת תרופות גלובלית המחויבת לפיתוח ולשיווק תרופות באיכות גבוהה בהישג יד בכל מקום בעולם. החברה, שבסיסה בישראל, עוסקת ביצור תרופות גנריות, תרופות ייחודיות וממותגות ובייצור חומרי גלם פעילים לתעשייה הפרמצבטית.

 

טבע מובילה את שוק התרופות הגנריות העולמי, עם נוכחות ביותר מ-60 מדינות ועם סל תרופות של למעלה מ- 1,000 מולקולות הנמכר ביותר מ-120 שווקים. התרופות הייחודיות והממותגות של החברה מתמקדות בתחומי מערכת העצבים המרכזית, האונקולוגיה, הכאב, הנשימה ובריאות האישה, כמו גם בתחום התרופות הביולוגיות. טבע מעסיקה כיום כ- 46,000 איש. מכירות החברה הסתכמו בשנת 2012 ב- 20.3 מיליארד דולר.

כתבות נוספות בנושא