ארבעה נכסי מו"פ אונקולוגיים נרכשו על ידי Ignyta

עם סגירת ההסכם, טבע תחזיק כ- 12% ממניות Ignyta

16 מרץ 2015 | Reading time: 5 Min

  • רכישה של תכנית קלינית אחת ושלוש תכניות פרה-קליניות
  • השקעה הונית של 42$ מיליון ב- Ignyta על ידי טבע ומשקיעים נבחרים מתחום הבריאות
  • עם סגירת ההסכם, טבע תחזיק כ- 12% ממניות Ignyta
  • Ignyta תארח שיחת ועידה ושידור מקוון כדי לדון בעסקה בשעה 17:00 שעון מזרח ארה"ב

 

ירושלים וסן דייגו, 17 במרץ 2015 – טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (NYSE:TEVA), חברת פרמצבטיקה גלובלית מובילה, ו- Ignyta, Inc. (NASDAQ:RXDX) ("Ignyta"), חברת ביוטכנולוגיה לאונקולוגיה ממוקדת, הודיעו היום על רכישה על ידי Ignyta של הזכויות הגלובליות והנכסים הקשורים בארבע תכניות פיתוח של אונקולוגיה ממוקדת בתמורה ל- 1.5 מיליון מניות (6%) מהמניות הציבוריות של Ignyta .

 

במקביל, Ignyta נכנסה להסכם רכישת מניות עם טבע ומשקיעים נבחרים מתחום הבריאות, אשר על פיו תרכוש טבע 1.5 מיליון נוספות במחיר של 10$ למניה, במכירה ישירה. שאר המשקיעים ירכשו 2.7 מיליון מניות נוספות במחיר של 10$ למניה, המקנות ערך למכירה של כ- 41.6$ מיליון.

 

"טבע התחייבה למציאת דרכים חדשות לפיתוח תכניות קליניות מוקדמות ותכניות פרה-קליניות במו"פ אונקולוגי, אשר מייצגות הבטחה ממשית למטופלי סרטן", אמר מייקל היידן, נשיא מו"פ והמדען הראשי של טבע. "היכולות והמיקוד של Ignyta באונקולוגיה יתנו לנכסים אלו את מירב הסיכוי להגשים את הפוטנציאל שלהם עבור המטופלים, ולמקסם את הערך שלהם עבור טבע".

 

"רכישת ארבעת תכניות פיתוח אלו מטבע היא מהלך טרנספורמטיבי של ממש עבור Ignyta ונמצא בהתאמה טובה עם המיקוד האסטרטגי שלנו לפיתוח תרופות ממוקדות מהשורה הראשונה לסייע למטופלי סרטן אשר להם צרכים ללא מענה", אמר ד"ר ג'ונתן לים, יו"ר ומנכ"ל Ignyta. "תכניות אונקולוגיות אלו מוסיפות מסה קריטית לצבר המוצרים שלנו ומאפשרות לנו למנף את פלטפורמת האונקולוגיה הממוקדת שלנו, כולל בדיקות האבחון הסימולטניות הקנייניות שלנו, וספריית הדיאגנוסטיקה המאושרת על ידי CLIA ו- QSR. כמו כן, נכסים חדשים אלו תומכים בתכנית הפיתוח שלנו עבור entrectinib ומגדילה את יכולתנו להתמקד במרבית המנועים האונקוגניים על פני מגוון גידולים מוצקים. למשל, רק בסרטן ריאה של התאים הלא קטנים, אנו מאמינים שלמועמדים למוצרים הללו יש פוטנציאל פעילות כנגד רוב המנועים האונקוגניים של מחלה זו, ואנו מתכננים לבחון הזדמנויות אלו באמצעות תכניות קליניות מעוצבות חדשניות כגון 'פרוטוקול-על'".

 

"אנחנו גם מודים לטבע ולמשקיעים הכספיים אשר שותפים לחזון של Ignyta בדבר אונקולוגיה ממוקדת ואשר השקיעו בסבב מימון זה", המשיך ד"ר לים. "אנו מתכננים להשתמש בכספים כדי להמשיך לקדם את חזון האונקולוגיה הממוקדת על ידי פיתוח טיפולים מכוונים אשר יעניקו ערך חיובי לאוכלוסיות ספציפיות בקרב מטופלי סרטן".

 

סקירה של עסקת הרכישה ההונית

על פי תנאי הסכם רכישת הנכסים עם טבע, Ignyta תרכוש את הזכויות הגלובליות והנכסים הקשורים בארבע תכניות פיתוח של אונקולוגיה ממוקדת בתמורה ל- 1.5 מיליון מניות של Ignyta. טבע הסכימה לא למכור או להעביר חלק כלשהו ממניות אלו עד ל- 17 במרץ, 2016, ו- Ignyta מחויבת לרשום את המכירה מחדש של מניות אלו אצל הרשות לניירות ערך האמריקאית (SEC) עד לתאריך שכזה.

 

תכניות הפיתוח שרכשה Ignyta מטבע הן:

 

  • CEP-32496, which Ignyta has renamed RXDX-105, a potent small molecule inhibitor of BRAF, EGFR and RET that is currently in a Phase I/II dose escalation clinical trial;
  • CEP-40783, which Ignyta has renamed RXDX-106, a potent, highly selective, pseudo-irreversible inhibitor of AXL and cMET that is in late preclinical development;
  • CEP-40125, which Ignyta has renamed RXDX-107, a nanoformulation of a modified bendamustine with potential activity in solid tumors that is in late preclinical development; and
  • TEV-44229, which Ignyta has renamed RXDX-108, a potent, selective inhibitor of the atypical kinase PKCiota that is in preclinical studies. Ignyta has also acquired next generation PKCiota inhibitors in addition to the lead compound.

 

Ignyta גם לקחה על עצמה את כל חובותיה של טבע תחת חוזים מסוימים הקשורים לתכניות הנרכשות, כולל ההסכמים אשר בהם מסרה טבע זכויות רישוי על הנכסים.

 

מימון הוני

טבע תרכוש 1.5 מיליון מניות במחיר של 10$ למניה, אשר יניבו הכנסות של 15$ מיליון ל- Ignyta. Ignyta הגיעה להסכם עם מספר משקיעים אחרים אשר ירכשו עוד 2.7 מיליון מניות. היצע המניות יניב ל- Ignyta הכנסות של כ- 41.6$ מיליון. היצע המניות נסגר עם רכישת הנכסים. Ignyta לא נעזרה בסוכן השמה כחלק מהעסקה.

 

הצהרת רישום בנוגע למניות אשר הוצעו הוגשה והוכרזה כתקיפה על ידי ה- SEC. נספח הנוגע למכירה יוגש ל- SEC. הודעה לעיתונות זו איננה נחשבת כהצעה לרכישת מניות.

 

פרטים אודות מצגת ושיחת ועידה של Ignyta

Ignyta has posted a slide presentation relating to the Teva transaction, its new development programs and the concurrent equity financing on the Investors page of the company’s website at http://investor.ignyta.com. On Tuesday, March 17, 2015, Ignyta will host a conference call with interested parties beginning at 5:00 p.m. ET (2:00 p.m. PT) to discuss the transactions and related matters. A live webcast of the conference call will be available online on the Investors page of the company's website at http://investor.ignyta.com. The call will also be archived and accessible at that site for one year. Alternatively, callers may participate in the conference call by dialing (888) 734-0328 (domestic) or (678) 894-3054 (international), and entering passcode 5138138.

 

Discussion during the conference call may include forward-looking statements regarding such topics as, but not limited to, Ignyta’s development plans for its new product candidates, its other product candidates and discovery programs, the company’s financial status, and any comments the company may make about its future plans or prospects in response to questions from participants on the conference call.

 

אודות טבע

טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (NYSE & TASE: TEVA) היא חברת תרופות גלובלית המספקת פתרונות בריאות ממוקדי-מטופל באיכות גבוהה למיליוני מטופלים מדי יום. טבע, שבסיסה בישראל, היא יצרנית התרופות הגנריות הגדולה בעולם, הממנפת את צבר מוצריה הכולל יותר מ-1000 מולקולות לייצר מגוון רחב של מוצרים גנריים בכמעט כל התחומים הטיפוליים. בתחום התרופות הייחודיות, טבע הינה חברה מובילה בטיפולים חדשניים למחלות מערכת העצבים המרכזית, כולל כאב, ומחזיקה גם בצבר מוצרים חזק בתחום מחלות הנשימה. טבע משלבת את כישוריה בתחום התרופות הגנריות ובתחום התרופות הייחודיות בחטיבת המחקר והפיתוח הגלובלית שלה, במטרה ליצור דרכים חדשות לענות על צרכי המטופלים וזאת על ידי שילוב יכולות בתחום פיתוח תרופות יחד עם פיתוח תכשירים, שירותים וטכנולוגיות. הכנסות טבע בשנת 2014 הסתכמו ב-20.3$ מיליארד. למידע נוסף על החברה, בקרו באתר www.tevapharm.com

כתבות נוספות בנושא