טבע מקימה חטיבת תרופות ייחודיות גלובלית (Global Specialty Medicines -GSM​)​​​​​

המהלך מהווה חלק מתוכנית אסטרטגית להעצמת יכולות המסחור ברמה הגלובלית

23 אפר 2013 | זמן קריאה ממוצע: 3 דקות

  • החטיבה החדשה תעצים את ההיצע הגלובלי של תרופות ייחודיות על ידי מינוף הנוכחות הגנרית החזקה
  • בראש חטיבת התרופות הייחודיות הגלובלית יעמוד ד"ר רוב קורמנס

ירושלים, 24 באפריל, 2013 – טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (סימול: TEVA) הודיעה היום על הקמת חטיבה חדשה של תרופות ייחודיות גלובליות (Global Specialty Medicines – GSM). החטיבה החדשה תנוהל על ידי ד"ר רוב קורמנס, אשר מונה לנשיא ומנכ"ל חטיבת התרופות הייחודיות הגלובלית. בתפקידו זה ימשיך ד"ר קורמנס לכהן כחבר בהנהלה הבכירה של טבע ולדווח לד"ר ג'רמי לוין, נשיא ומנכ"ל טבע. "חטיבת התרופות הייחודיות הגלובלית החדשה מחזקת את המחויבות של טבע למטופלים, ללקוחות ולספקי שירותי הבריאות עימם אנחנו עובדים. היא משלבת את הנוכחות החזקה שיש לנו ברמה המקומית המבוססת על היכולות בתחום המוצרים הגנריים האיכותיים והנגישים שלנו עם היכולות וההיקף הגלובליים של מוצרינו הייחודיים", אמר ד"ר לוין. "חטיבת GSM תעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם הצוותים הגנריים האזוריים שלנו. הם ישלימו זה את זה ויבנו עבור טבע נוכחות שוק אחידה וחזקה ומבודלת. יצירת חטיבת התרופות הייחודיות היא אבן דרך משמעותית ביישום האסטרטגיה של טבע להעצמת יכולות המסחור שלנו. היא סוללת את הדרך למיצוב טבע כחברת התרופות החיונית ביותר עבור העולם". ד"ר קורמנס אמר כי "טבע מציעה סל מרשים של תרופות ייחודיות, ומהלך זה יחדד ויחזק עוד יותר את המובילות שלנו בתחום. החטיבה החדשה במהותה מרכזת ברמה גלובלית את היכולות של טבע בתחום התרופות הייחודיות, ובכך מאפשרת לנו להמשיך ולממש את מחויבותנו למטופלים ולמחזיקי העניין האחרים שלנו". במסגרת השינויים הארגוניים, מר לארי דאוני, שהיה סמנכ"ל מוצרים ממותגים בארה"ב, מונה לתפקיד נשיא תחום התרופות הייחודיות בצפון אמריקה, בדיווח לד"ר קורמנס. טבע הודיעה גם על מינוי של מר דיפנקר בהאטצ'רג'י, ששימש כסמנכ"ל בכיר ומנהל מערב אירופה, לנשיא ומנכ"ל תחום הגנריקה באירופה, בדיווח לד"ר לוין, ולחבר בהנהלה הבכירה של טבע. ד"ר לוין בירך על קידומו של מר בהאטצ'רג'י, ואמר: "אנו מברכים את דיפנקר עם כניסתו לתפקיד החדש. הוא מנהל מצויין ובעל יכולות מנהיגותיות מוכחות. בתפקידו החדש הוא יתמקד בשיפור הפעילות הגנרית וקידומה באירופה, תוך התממשקות קרובה עם צוות חטיבת התרופות הייחודיות הגלובלית".

רקע 

ד"ר רוב קורמנס הוא בעל תואר ד"ר לרפואה מאוניברסיטת ארסמוס ברוטרדם, הולנד. הוא החל את הקריירה שלו ב-Sanofi SA בתפקידי שיווק ומכירות, והצטרף ב-1993 לקבוצת Serono, שם מונה ב-1998 לסמנכ"ל אירופה. משנת 2000 עד שנת 2007 שימש כחבר הועד המנהל של Gruenenthal GmbH, חברת תרופות ייחודיות בבעלות פרטית, וב-2009 הצטרף לקבוצת Sanofi כמנכ"ל Zentiva וכסמנכ"ל בכיר לגנריקה באירופה. ד"ר קורמנס הצטרף לטבע במרץ 2012 כנשיא ומנכ"ל טבע אירופה.

דיפנקר בהאטצ'רג'י הצטרף לטבע ב-2009. לפני הצטרפותו לטבע כמנהל טבע בריטניה, שימש 15 שנה בתפקידי ניהול בחברת Bausch + Lomb, כולל כסמנכ"ל שיווק באזורים אירופה ואסיה-פסיפיק, וכסמנכ"ל הקבוצה ונשיא אזור אסיה-פסיפיק. לפני כן עבד ב-Nestle S.A. וב-Bank of America. בהאטצ'רג'י הוא בעל תואר ראשון בכלכלה מקולג' סנט סטפן באוניברסיטת דלהי ותואר שני בניהול ממרכז ג'מנלל בג'ג' ללימודי ניהול באוניברסיטת מומבאי.

לארי דאוני הצטרף לטבע בשנת 1995, במסגרת יצירת Teva Marion Partners. הוא מילא תפקידי ניהול שונים, האחרון שבהם כסמנכ"ל מוצרים ממותגים בארה"ב. לפני הצטרפותו לטבע, מילא דאוני מספר תפקידי ניהול בתחומי הכספים, שיווק ופיתוח עסקים בחברת Marion Laboratories, כיום Sanofi. הוא בעל תואר ראשון במנהל עסקים מאוניברסיטת מיזורי בקולומביה ותואר שני בניהול בדגש על שיווק מאוניברסיטת מיזורי בקנזס סיטי.

אודות טבע 

טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (NYSE: TEVA) היא חברת תרופות גלובלית המחויבת לפיתוח ולשיווק תרופות באיכות גבוהה בהישג יד בכל מקום בעולם. החברה, שבסיסה בישראל, עוסקת ביצור תרופות גנריות, תרופות ייחודיות וממותגות ובייצור חומרי גלם פעילים לתעשייה הפרמצבטית.

טבע מובילה את שוק התרופות הגנריות העולמי, עם נוכחות ביותר מ-60 מדינות ועם סל תרופות של למעלה מ- 1,000 מולקולות הנמכר ביותר מ-120 שווקים. התרופות הייחודיות והממותגות של החברה מתמקדות בתחומי מערכת העצבים המרכזית, האונקולוגיה, הכאב, הנשימה ובריאות האישה, כמו גם בתחום התרופות הביולוגיות. טבע מעסיקה כיום כ- 46,000 איש. מכירות החברה הסתכמו בשנת 2012 ב- 20.3 מיליארד דולר.

​​​​

כתבות נוספות בנושא