טבע מודיעה על הגדלה ותמחור מוצלח של אגרות חוב בכירות

התמורה מהגיוס תשמש לכיסוי המחויבויות הפיננסיות של טבע לשנים הקרובות

1 ינו 0001 | Reading time: 3 Min

ירושלים, 7 במרץ, 2018 - טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ(NYSE and TASE: TEVA)  הודיעה היום כי תמחרה בהצלחה את אגרות החוב הבכירות שהציעה בסכום כולל של כ-4.5$ מיליארד (להלן: "אגרות החוב"). לאור הביקושים הערים, ההנפקה הוגדלה במיליארד דולר מהסכום המקורי שהוכרז. בכוונת טבע להשתמש בסך התמורה נטו שתתקבל מההנפקות לצורך פירעון חוב קיים של כ- 2.3$ מיליארד תחת הסכמי ההלוואה בדולר ארה"ב וביין יפני ויחד עם מזומן חופשי, לפירעון כל סכום הקרן בסך של 1.5$ מיליארד של אגרות חוב בכירות הנושאות ריבית של 1.40% המיועדות לפירעון ב-2018, ולפירעון סכום קרן כולל של כ-1.2$ מיליארד של אגרות חוב בכירות הנושאות ריבית של 2.875% המיועדות לפירעון ב-2019.

מר מייקל מקללן, סגן נשיא בכיר ומנהל הכספים הראשי של טבע ציין כי "הנפקת האג"ח המוצלחת של ה-4.5$ מיליארד עליה אנו מכריזים היום הינה ציון דרך משמעותי בתכנית הפיננסית של טבע. ההנפקה תאפשר לנו להקדים ולשלם את המחויבויות הפיננסיות של טבע לשנים הקרובות, ועל ידי כך להמשיך להתמקד ביישום תכנית ההתייעלות והאופטימיזציה של עסקי החברה עליה הכרזנו בסוף שנת 2017"

אגרות החוב כוללות: (i) סכום קרן כולל של 1.25$ מיליארד הנושאות ריבית של 6.00% ותעמודנה לפירעון בשנת 2024 וסכום קרן כולל של 1.25$ מיליארד הנושאות ריבית של 6.75% ותעמודנה לפירעון בשנת 2028, וכן (ii) סכום קרן כולל של 700€ מיליון הנושאות ריבית של 3.25% ותעמודנה לפירעון בשנת 2022, וסכום קרן כולל של 900€ מיליון הנושאות ריבית של 4.50% ותעמודנה לפירעון בשנת 2025. ההנפקה בוצעה באמצעות חברות בת פיננסיות שבבעלותה המלאה של טבע (להלן: "המנפיקות"). סך התמורה נטו מאגרות החוב צפויה להיות כ-4.5$ מיליארד, לאחר הפחתת עמלות והוצאות שונות הקשורות להנפקה.

אגרות החוב תימכרנה במחיר של 100% מסכום הקרן הכולל. המנפיקות וטבע צפויות להתקשר בהסכמי זכויות רישום בנוגע לאגרות החוב. מועד הסגירה של אגרות החוב צפוי לחול ביום 14 במרץ 2018 או במועד סמוך לו, בכפוף להשלמת תנאים מקדימים.

טבע תודיע למחזיקים באגרות החוב הבכירות הנושאות ריבית של 1.40% המיועדות לפירעון ב-2018 ולמחזיקים באגרות החוב הבכירות הנושאות ריבית של 2.875% המיועדות לפירעון ב-2019, על העמדתן לפירעון, ופירעון אגרות החוב כאמור צפוי להתרחש במהלך הרבעון הראשון של 2018.

אגרות החוב תיחשבנה להתחייבות עדיפה ובלתי-מובטחת של המנפיקות, וטבע תעמיד ערבות עדיפה בלתי-מותנית לפירעונן. אגרות החוב הוצעו ונמכרו (i) בארצות הברית למשקיעים מוסדיים מסווגים בכפוף להוראות Rule 144A לחוק ניירות הערך האמריקאי, וכן (ii) למשקיעים לא אמריקאים במסגרת עסקאות Offshore מחוץ לתחומי ארצות הברית בכפוף ל-Regulation S של חוק ניירות הערך האמריקאי.

אגרות החוב והערבויות הכרוכות בהן לא נרשמו לפי חוק ניירות הערך האמריקאי או בכפוף לחוק מדינה אחרת בארה"ב, ואין להציע אותן או למוכרן בארה"ב, ללא רישום מתאים, או בכפוף לפטור מדרישות הרישום של חוק ניירות הערך האמריקאי או בכפוף לחוקי ניירות ערך מקבילים במדינות אחרות בארה"ב.

אין בהודעה לעיתונות זו כדי לשמש הצעה למכירה או שידול להצעה לרכישה של ניירות ערך, וכן לא תהיה כל מכירה של ניירות ערך בכל תחום שיפוט אשר בתחומיו ההצעה כאמור, השידול או המכירה יהיו בלתי חוקיות בטרם רישומן, או כשירות תחת חוקי ניירות הערך החלים בתחום השיפוט הרלוונטי. הודעת עיתונות זו, המובאת בשפה העברית, מהווה תרגום לצרכי נוחות בלבד של הודעת העיתונות של טבע בשפה האנגלית מיום 7 במרץ 2018. למען הסר ספק, נוסח הודעת העיתונות הקובע הינו הנוסח המובא בשפה האנגלית.

 

 

אודות טבע

טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (NYSE & TASE: TEVA) היא חברת תרופות גלובלית המספקת פתרונות בריאות ממוקדי-מטופל באיכות גבוהה המשמשים מיליוני מטופלים מדי יום. טבע, שבסיסה בישראל, היא יצרנית התרופות הגנריות הגדולה בעולם, הממנפת את צבר מוצריה הכולל יותר מ-1,800 מולקולות לייצור מגוון רחב של מוצרים גנריים ברוב התחומים הטיפוליים. בתחום התרופות הייחודיות, לטבע יש עמדת הובלה בפיתוח טיפולים חדשניים למחלות של מערכת העצבים המרכזית, כולל כאב, וכן פורטפוליו מוצרים רחב בתחום הנשימה. טבע ממנפת את יכולותיה בגנריקה ובתרופות הייחודיות במטרה לחפש דרכים חדשות לענות על צרכי המטופלים, וזאת על ידי שילוב פיתוח תרופות יחד עם פיתוח תכשירים, שירותים וטכנולוגיות. הכנסות טבע בשנת 2017 הסתכמו ב-22.4$ מיליארד. למידע נוסף על החברה, בקרו באתר www.tevapharm.com.

Cautionary Note Regarding Forward-Looking Statements

January 1st 0001 | Reading time: 3 Min

This press release contains forward-looking statements within the meaning of the Private

Securities Litigation Reform Act of 1995, which are based on management’s current beliefs and expectations and are subject to substantial risks and uncertainties, both known and unknown, that could cause our future results, performance or achievements to differ significantly from that expressed or implied by such forward-looking statements. Important factors that could cause or contribute to such differences include risks relating to our substantially increased indebtedness and significantly decreased cash on hand, which may limit our ability to incur additional indebtedness, engage in additional transactions or make new investments, and may result in a further downgrade of our credit ratings; our inability to raise debt or borrow funds in amounts or on terms that are favorable to us; and other factors discussed in our Annual Report on Form 10-K for the year ended December 31, 2017, including in the section captioned “Risk Factors,” and in our other filings with the U.S. Securities and Exchange Commission, which are available at www.sec.gov. Forward-looking statements speak only as of the date on which they are made, and we assume no obligation to update or revise any forward-looking statements or other information contained herein, whether as a result of new information, future events or otherwise. You are cautioned not to put undue reliance on these forward-looking statements.

No assurance can be given that the transactions described herein will be consummated or as to the ultimate terms of any such transactions.

 

It may be unlawful to distribute this press release in certain jurisdictions. This press release

is not for distribution in Canada, Japan or Australia. The information in this press release

does not constitute an offer of securities for sale in Canada, Japan or Australia.

 

The Notes are not intended to be offered, sold or otherwise made available to and should

not be offered, sold or otherwise made available to any retail investor in the European

Economic Area (“EEA”). For these purposes, a retail investor means a person who is one

(or more) of: (i) a retail client as defined in point (11) of Article 4(1) of Directive 2014/65/EU

("MiFID II"); or (ii) a customer within the meaning of Directive 2002/92/EC ("IMD"),

where that customer would not qualify as a professional client as defined in point (10) of

Article 4(1) of MiFID II. Consequently no key information document required by

Regulation (EU) No 1286/2014 (the "PRIIPs Regulation") for offering or selling the Notes

or otherwise making them available to retail investors in the EEA has been prepared and

therefore offering or selling the Notes or otherwise making them available to any retail

investor in the EEA may be unlawful under the PRIIPs Regulation. This announcement

constitutes a public disclosure of inside information by Teva under Regulation (EU)

596/2014 (16 April 2014).

 

Promotion of the Notes in the United Kingdom is restricted by the Financial Services and

Markets Act 2000 (the “FSMA”), and accordingly, the Notes are not being promoted to the

general public in the United Kingdom. This announcement is for distribution only to, and

is only directed at, persons who (i) have professional experience in matters relating to

investments falling within Article 19(5) of the Financial Services and Markets Act 2000

(Financial Promotion) Order 2005, as amended (the “Financial Promotion Order”), (ii) are

persons falling within Article 49(2)(a) to (d) (high net worth companies, unincorporated

associations, etc.) of the Financial Promotion Order or (iii) are persons to whom an

invitation or inducement to engage in investment activity within the meaning of section 21

of the FSMA in connection with the issue or sale of any securities may otherwise lawfully

be communicated or caused to be communicated (all such persons together being referred

to as “relevant persons”). The Notes will only be available to, and any invitation, offer or

agreement to subscribe, purchase or otherwise acquire such Notes will be engaged in only

with, relevant persons. This announcement is directed only at relevant persons and must

not be acted on or relied on by anyone who is not a relevant person.

כתבות נוספות בנושא