טבע ו- IBM מרחיבות את השותפות הגלובלית

התכניות כוללות שימוש בגישה סיסטמתית לייעוד מחדש של תרופות וניהול מחלות כרוניות בצורה יזומה ובהתבסס על נתונים רלוונטיים – באמצעות מינוף היכולות של IBM Watson Health Cloud שיתוף הפעולה בין החברות מציג לראשונה שילוב בין הנתונים שלThe Weather Company לבין ה-IBM Watson Health Cloud

25 אוק 2016 | זמן קריאה ממוצע: 6 דקות

לאס וגאס, 26 באוקטובר 2016 - IBM (NYSE:IBM) וטבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (NYSE ו-TASE: TEVA) מודיעות היום על הרחבה משמעותית של השותפות הגלובלית ביניהן בתחום ה-e-Health, בדגש על שני אתגרי בריאות מרכזיים: גילוי אפשרויות טיפול חדשות ושיפור יכולות הניהול של מחלות כרוניות. שני הפרויקטים יופעלו באמצעות IBM Watson Health Cloud.

השותפות המורחבת כוללת שיתוף פעולה מחקרי חדש שיימשך שלוש שנים, לפיתוח טכנולוגיות קוגניטיביות היכולות ליישם גישה שיטתית בתחום המתפתח של ייעוד מחדש של תרופות, ולספק נתונים בקנה מידה חסר תקדים לגילוי שימושים חדשים עבור תרופות קיימות. בנוסף, החברות הודיעו כי מחלות של מערכת הנשימה ומערכת העצבים המרכזית (CNS) יהיו היעדים הראשונים שבהם תתמקד יוזמת ניהול המחלות הכרוניות, הפרויקט הראשון שישלב נתונים מ-The Weather Company (עסק של IBM) כחלק מניתוח המידע. העבודה המשותפת על ניהול מחלות כרוניות היא חלק מהעבודה של טבע עם IBM כשותפה בתחום מדעי החיים הבסיסיים לפיתוח יכולות ה-IBM Watson Health Cloud.

ההודעה על הרחבת השותפות הוכרזה מעל הבימה המרכזית בכנס World of Watson על ידי פרופסור יצחק פטרבורג, יו"ר הדירקטוריון של טבע, לצד היו"ר, הנשיא והמנכ"ל של IBM, ג'יני רומטי. "המוצרים של טבע מגיעים ל-200 מיליון אנשים מדי יום, מתוך ארון התרופות הגדול בעולם. יש לנו הזדמנות להוביל שינוי בענף הפרמצבטיקה, ולהמשיך להציע בעקביות חידושים שיענו על הצרכים המתפתחים של הלקוחות. על ידי שילוב היכולות של השותפים שלנו, כמו למשל יכולות המחשוב הקוגניטיבי של Watson, עם היכולות של טבע, נוכל ליצור פתרונות ייחודיים ולתת לאנשים ערך אמיתי", אמר פרופסור פטרבורג.

"העבודה המשותפת של טבע ו-IBM יוצרת הזדמנות חסרת תקדים לעזור לרופאים ולחולים בכל העולם לממש את ההבטחה של שירותי בריאות מותאמים אישית", אמרה דבורה דיסנזו, מנהלת ראשית של IBM Watson Health. "ההודעות של IBM ושל טבע היום ראויות לציון משתי סיבות. ראשית, העבודה של IBM עם טבע מגשרת על הפער שבין המחקר הביופרמצבטי לארון התרופות של הפרט - יכולת שמעידה על עוצמת המחשוב הקוגניטיבי של Watson בתחומי מדעי החיים והבריאות. שנית, היוזמה כוללת לראשונה שילוב של נתונים מ-The Weather Company עםWatson Health Cloud , וזוהי אבן דרך משמעותית ודוגמה לאופן שבו משתנה ההגדרה של 'נתונים רפואיים'".

גישה שיטתית לגילוי שימושים חדשים לתרופות קיימות

שלושים אחוז מהאישורים הרגולטוריים שניתנו על ידי ה-FDA בשנים האחרונות ניתנו עבור שימושים חדשים לתרופות וחיסונים שאושרו בעבר. נקיטת גישה של ייעוד-מחדש בתהליך של גילוי ופיתוח תרופות מיועדת לייעל את התהליך הממושך והיקר של הבאת טיפולים חדשים לשוק - תהליך שעשוי להימשך עד 20 שנה ולעלות יותר מ-2.5 מיליארד דולר. תרופות שקיבלו אישור רגולטורי עברו בדיקות מקיפות, כך שפרופילי הבטיחות והיעילות שלהן ידועים ועשויים להפחית במידה ניכרת את המאמץ הנדרש לפיתוח התרופה. שימושים חדשים, פורמולציות חדשות וחידושים בצורת הנטילה של תרופות שאושרו בעבר עשויים לזרז ולייעל את ההגעה לשוק ולתת מענה לצרכים רפואיים קיימים.

נכון להיום, שימושים טיפוליים חדשים לתרופות קיימות נחשפים ברוב המקרים כתוצאה מגילויים אקראיים או ממחקרים מבודדים. מטרת שיתוף הפעולה החדש בין טבע ל-IBM Research היא לעצב, לבנות ולפרוס תהליך שיטתי של ייעוד מחדש של תרופות. תהליך זה עשוי באופן פוטנציאלי להפוך לתבנית או למודל שישמש אחר כך את הענף כולו. התהליך ישלב תובנות אנושיות עם אלגוריתמים ייחודיים של למידת מכונה ועדויות מהעולם האמיתי, שהגישה אליהם תתאפשר דרך IBM Watson Health Cloud. הטכנולוגיה של IBM Watson Health Cloud תיושם בקנה מידה עצום במטרה לחשוף קשרים שלא היו ידועים עד כה בין מולקולות של תרופות למחלות ומצבים רפואיים.

"טבע היא חברה מובילה בחדשנות ושימוש במולקולות קיימות, ו-IBM ניצבת בחוד החנית של עולם הטכנולוגיה עם המחשוב הקוגניטיבי של Watson - כך שזו שותפות טבעית", אמר ד"ר מייקל היידן, נשיא המו"פ הגלובלי והמדען הראשי של טבע. "שיתוף הפעולה בין החברות ישלב בין שני העולמות של מדע וטכנולוגיה כדי להעצים את יכולות 'התגלית האקראית' לרמה התעשייתית, ויפתח פתח לאפשרויות חדשות ומרתקות ליצירת טיפולים חדשניים עבור המטופלים, על בסיס תרופות קיימות ומוכרות".

"יש כל כך הרבה נתונים שאנחנו לא מנצלים כיום, שעשויים ללמד אותנו הרבה על ייעוד מחדש של תרופות. שמונים אחוז מכל הנתונים הרפואיים הם בלתי נראים למערכות הטכנולוגיות הקיימות, משום שהם לא מאורגנים בתבנית מסודרת", אמר אג'אי רויורו, עמית של IBM ומנהל תחום שירותי הבריאות ומדעי החיים של IBM Research. "השימוש בטכנולוגיות קוגניטיביות לכריית נתונים אלה יכול לחשוף טיפולים חדשניים למחלות שזקוקות נואשות לאפשרויות טיפול. אנו מאמינים כי השותפות שלנו עם טבע תאפשר לנו לקבל תובנות שיעזרו לחברות הפארמה לפתח תרופות חדשות שיביאו תועלת לחולים בכל העולם".

שיפור היכולות של רופאים וחולים לנהל מחלות כרוניות

מחלות כרוניות מהוות מעמסה כלל-עולמית, הן על חולים והן על שירותי הבריאות שלנו. מחלות כרוניות נפוצות כגון אסטמה, שעל פי ההערכות צפויה להשפיע על 400 מיליון איש ברחבי העולם עד שנת 2025, לא נמצאות בשליטה מספקת אצל חולים רבים, למרות שתרופות בדוקות זמינות לחולים כבר עשרות שנים. לדוגמה, אנשים רבים שמתמודדים עם אסטמה חווים תסמינים שלא ניתן להשתלט עליהם והתקפים שמתרחשים לעיתים קרובות - פעמים רבות עקב שימוש לא נכון במשאף או היענות נמוכה לטיפול. קיים צורך בפתרונות טיפוליים שמאפשרים גישה שיטתית ומקיפה יותר שתעזור לאנשים לשלוט במצבם הרפואי.

כחלק מההתמודדות עם ההשפעה הגלובלית של מחלות כרוניות, טבע ו-IBM מגלות כעת לראשונה כי הן עובדות יחד על יוזמה המשלבת בין הטכנולוגיות הטיפוליות של טבע והמחשוב הקוגניטיבי של IBM Watson. מטרת הפעולה המשותפת של שתי החברות היא לאפשר למטופלים, לספקי שירותי בריאות ולגופים המבטחים להבין ולשלוט בצורה טובה על מחלות כרוניות ולנהל מעקב אחר הטיפול.

שיתוף הפעולה לניהול מחלות כרוניות ישלב טכנולוגיות של אפליקציות ומעקב אחר לקיחת תרופות שמחוברות לענן עם יותר משש מיליארד נקודות נתונים שיעובדו על ידי Watson כדי לספק תובנות שימושיות, כולל שילוב ראשון מסוגו של נתונים מ-The Weather Company. באמצעות יכולות העיבוד הקוגניטיבי של Watson ואלגוריתמים חדשים שפותחו, נתונים אלה עשויים לשמש לחישוב הסיכון האפשרי לאירועים הקשורים למצב בריאותי, כגון התקפי אסטמה, כאשר טבע תעביר מידע זה ישירות למטפלים ולחולים באמצעות אפליקציה או ממשק תוכנה אחר.

"החזון של טבע הוא עתיד שבו נוכל לאפשר למטופלים ולמשפחותיהם להבין טוב יותר מחלות כגון אסטמה, ולהתמודד עם האתגרים הבריאותיים בצורה שיטתית ומושכלת יותר, עם יכולת לפעול בצורה יזומה מראש ולא רק להגיב למתרחש", אמר ד"ר רוב קורמנס, נשיא ומנכ"ל קבוצת התרופות הייחודיות הגלובלית של טבע. "המטרה שלנו היא לצמצם את עלויות הטיפול בכך שניתן למטופלים, לגופים המבטחים, לספקי שירותי הבריאות ולמטפלים נתונים חשובים שיכולים לתת תובנות ולאפשר למטופלים לקבל החלטה מיודעת לגבי התכנית לניהול המחלה שלהם".

Watson Health Cloud IBMהיא פלטפורמה המשמשת כשירות, התומכת בנתונים רפואיים. היא מהווה בסיס להצעות קוגניטיביות ומיועד לעזור לארגוני בריאות להפיק תובנות אינדיווידואליות ולקבל תמונה כוללת יותר שמכילה כמה שיותר גורמים העשויים להשפיע על בריאותם של אנשים. השימוש של טבע ב-IBM Watson Health Cloud יתבצע בהתאם לדרישות התפעוליות ודרישות האבטחה הקיימות עבור נתונים רפואיים.

אודות טבע

טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (NYSE & TASE: TEVA) היא חברת תרופות גלובלית המספקת פתרונות בריאות ממוקדי-מטופל באיכות גבוהה למיליוני מטופלים מדי יום. טבע, שבסיסה בישראל, היא יצרנית התרופות הגנריות הגדולה בעולם, הממנפת את צבר מוצריה הכולל יותר מ-1000 מולקולות לייצר מגוון רחב של מוצרים גנריים בכמעט כל התחומים הטיפוליים. בתחום התרופות הייחודיות, טבע הינה חברה מובילה בטיפולים חדשניים למחלות מערכת העצבים המרכזית, כולל כאב, ומחזיקה גם בצבר מוצרים חזק בתחום מחלות הנשימה. טבע משלבת את כישוריה בתחום התרופות הגנריות ובתחום התרופות הייחודיות בחטיבת המחקר והפיתוח הגלובלית שלה, במטרה ליצור דרכים חדשות לענות על צרכי המטופלים וזאת על ידי שילוב יכולות בתחום פיתוח תרופות יחד עם פיתוח תכשירים, שירותים וטכנולוגיות. הכנסות טבע בשנת 2014 הסתכמו ב-20.3$ מיליארד. למידע נוסף על החברה, בקרו באתר www.tevapharm.com

About IBM Watson: Pioneering a New Era of Computing

Watson represents a new era in computing called cognitive computing, where systems understand the world the way humans do: through senses, learning, and experience. Watson continuously learns from previous interactions, gaining in value and knowledge over time. With Watson, organizations are harnessing the power of cognitive computing to transform industries, help professionals do their jobs better, and solve important challenges.
Watson solutions are being built, used and deployed in more than 45 countries and across 20 different industries. Watson is open to the world, allowing a growing community of developers, students, entrepreneurs and tech enthusiasts to easily tap into the most advanced and diverse cognitive computing platform available today. . For more information about how IBM Watson is driving progress in the world, watch: https://www.youtube.com/watch?v=PujCkDAXji8

Teva's Safe Harbor Statement under the U. S. Private Securities Litigation Reform Act of 1995:

January 1st 0001 | Reading time: 3 Min

This release contains forward-looking statements, which are based on management’s current beliefs and expectations and involve a number of known and unknown risks and uncertainties that could cause our future results, performance or achievements to differ significantly from the results, performance or achievements expressed or implied by such forward-looking statements. Important factors that could cause or contribute to such differences include risks relating to: our ability to develop and commercialize additional pharmaceutical products; competition for our specialty products, especially Copaxone® (including competition from orally-administered alternatives, as well as from generic equivalents such as the recently launched Sandoz product) and our ability to continue to migrate users to our 40 mg/mL version and maintain patients on that version; our ability to identify and successfully bid for suitable acquisition targets or licensing opportunities (such as our pending acquisitions of Allergan’s generic business and Rimsa), or to consummate and integrate acquisitions; the possibility of material fines, penalties and other sanctions and other adverse consequences arising out of our ongoing FCPA investigations and related matters; our ability to achieve expected results from the research and development efforts invested in our pipeline of specialty and other products; our ability to reduce operating expenses to the extent and during the timeframe intended by our cost reduction program; the extent to which any manufacturing or quality control problems damage our reputation for quality production and require costly remediation; increased government scrutiny in both the U.S. and Europe of our patent settlement agreements; our exposure to currency fluctuations and restrictions as well as credit risks; the effectiveness of our patents, confidentiality agreements and other measures to protect the intellectual property rights of our specialty medicines; the effects of reforms in healthcare regulation and pharmaceutical pricing, reimbursement and coverage; governmental investigations into sales and marketing practices, particularly for our specialty pharmaceutical products; adverse effects of political or economic instability, major hostilities or acts of terrorism on our significant worldwide operations; interruptions in our supply chain or problems with internal or third-party information technology systems that adversely affect our complex manufacturing processes; significant disruptions of our information technology systems or breaches of our data security; competition for our generic products, both from other pharmaceutical companies and as a result of increased governmental pricing pressures; competition for our specialty pharmaceutical businesses from companies with greater resources and capabilities; the impact of continuing consolidation of our distributors and customers; decreased opportunities to obtain U.S. market exclusivity for significant new generic products; potential liability in the U.S., Europe and other markets for sales of generic products prior to a final resolution of outstanding patent litigation; our potential exposure to product liability claims that are not covered by insurance; any failure to recruit or retain key personnel, or to attract additional executive and managerial talent; any failures to comply with complex Medicare and Medicaid reporting and payment obligations; significant impairment charges relating to intangible assets, goodwill and property, plant and equipment; the effects of increased leverage and our resulting reliance on access to the capital markets; potentially significant increases in tax liabilities; the effect on our overall effective tax rate of the termination or expiration of governmental programs or tax benefits, or of a change in our business; variations in patent laws that may adversely affect our ability to manufacture our products in the most efficient manner; environmental risks; and other factors that are discussed in our Annual Report on Form 20-F for the year ended December 31, 2014 and in our other filings with the U.S. Securities and Exchange Commission.

כתבות נוספות בנושא