לא נמצאו סימני zopiclone בטבליות ה-furosemide של טבע

החקירה המקדימה שנוהלה על ידי התובע של פריז הסתיימה במסקנה כי לא נמצאו סימני zopiclone בטבליות ה-furosemide של טבע

30 יונ 2013 | זמן קריאה ממוצע: 1 דקות

  • נשיא ומנכ"ל טבע, ד"ר גרמי לוין "תוצאות החקירה מנקות את טבע מכל חשד לכשל בפעולותיה. עבור טבע, בטיחות ושלום המטופלים נמצאים בעדיפות עליונה, ואנו מחויבים להקפדה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר בייצור ולציות לכל התקנות הרלוונטיות"
  • טבע צרפת הודיעה בסוף השבוע כי החקירה המקדימה שנוהלה על ידי התובע של פריז הסתיימה במסקנה כי לא נמצאו סימני zopiclone בטבליות ה-furosemide של טבע


לפיכך, נקבע גם כי אין קשר בין אתר הייצור של טבע בעיר סנס, צרפת, שבו נארזה התרופה furosemide 40 מ"ג לבין החלפת הטבליות לכאורה, כפי שדווחה על ידי רוקח בעיירה סן מאלו.


טבע איתנה בעמדתה כי ההחלטה על ביצוע האיסוף (Recall), אשר התקבלה בהסכמת ה-ANSM (רשות התרופות הצרפתית) בהתבסס על הסיכון הפוטנציאלי הצפוי למטופלים בשל החלפת הטבליות לכאורה, הייתה ההחלטה הנכונה, וזאת למרות שבדיעבד לא הייתה הכרחית.


"תוצאות החקירה מנקות את טבע מכל חשד לכשל בפעולותיה. עבור טבע, בטיחות ושלום המטופלים נמצאים בעדיפות עליונה, ואנו מחויבים להקפדה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר בייצור ולציות לכל התקנות הרלוונטיות" אמר נשיא ומנכ"ל טבע, ד"ר גרמי לוין, "אני גאה באופן שבו שיתפנו פעולה עם הרשויות בצרפת ופעלנו באופן מיידי ובשקיפות מלאה, כלפי פנים וכלפי חוץ, כדי לרדת לשורש העניין. על אף שהאמנו מלכתחילה כי אין קשר בין האירועים למוצרינו, פעלנו במהירות לטובת חקר האמת. השיקול היחיד שהנחה אותנו היה בטיחות מטופלינו, וזאת למרות שהיו ידועות לנו ההשלכות התקשורתיות והציבוריות שנבעו מפעולותינו המהירות והבלתי מתפשרות", סיכם לוין.

כתבות נוספות בנושא