טבע מספקת עדכון בנוגע להצעתה לרכוש את מיילן

טבע הודיעה היום כי הגישה טפסים לעדכון טרם מיזוג, לחטיבת ההגבלים העסקיים במשרד המשפטים בארה"ב ולרשות הסחר הפדרליתת בנוגע להצעתה לרכוש את מיילן

21 אפר 2015 | Reading time: 2 Min

ירושלים, 22 באפריל 2015 – טבע (NYSE and TASE: TEVA) הודיעה היום כי היא הגישה טפסים לעדכון טרם מיזוג בכפוף לחוק Hart-Scott-Rodino Antitrust Improvements Act of 1976 (HSR) לחטיבת ההגבלים העסקיים במשרד המשפטים בארה"ב ולרשות הסחר הפדרלית (FTC), בנוגע להצעתה לרכוש את מיילן (NASDAQ: MYL).

על פי ההודעה מיום 21 באפריל, 2015, הציעה טבע לרכוש את מיילן תמורת 82.00 דולר למניה של מיילן, אשר תמורתה תשלם כ- 50% במזומן וכ- 50% במניות. הצעתה של טבע למיילן מתורגמת לשווי הוני של כ- 43 מיליארד דולר ולשווי תפעולי של כ- 50 מיליארד דולר.


טבע מאמינה שהצעתה במזומן ובמניות תעניק לבעלי המניות של מיילן פרמיה משמעותית וערך מזומן מיידי, וכן פוטנציאל משמעותי ליצירת ערך עתידי באמצעות נטילת חלק בחברה חזקה יותר פיננסית ומסחרית.


דירקטוריון טבע וצוות הנהלתה מחויבים למימוש העסקה בהקדם האפשרי. הצעת הרכישה תספק לבעלי מניות טבע יתרונות אסטרטגיים ופיננסיים אטרקטיביים מאוד ולבעלי מניות מיילן פרמיה משמעותית וערך מיידי למניותיהם, וכן תאפשר להם ליהנות מפוטנציאל הצמיחה המשמעותי של החברה המאוחדת – חברה שתעצב מחדש את העולם הגנרי ותמנף זאת על מנת ליצור עמדת מובילות ייחודית בתעשייה הפרמצבטית.


טבע בחנה בזהירות את ההיבטים הרגולטוריים של האיחוד של טבע ומיילן, בשיתוף עם יועצי החברה. טבע בטוחה שתצליח לבנות עסקה שלא תכלול חסמים מהותיים לסגירה ושהיא מסוגלת לזהות ולבצע במהירות מכירות נכסים על פי הצורך, וזאת בכדי לזכות באישורים הרגולטוריים. טבע מתכוונת לעבוד בשיתוף פעולה עם רשויות ההגבלים ומצפה שהעסקה המוצעת יכולה להתממש עד סוף שנת 2015.


הצעתה של טבע מספקת לבעלי המניות של מיילן אלטרנטיבה עדיפה להצעתה של מיילן לרכוש את פריגו (NYSE: PRGO), כפי שפורסמה ב- 8 באפריל, 2015, וכן כעסקה העומדת בפני עצמה. הצעתה של טבע תספק לבעלי המניות של מיילן פרמיה של 37.7% על מחיר המניה המנוטרל מהשפעה של מיילן נכון ליום 7 באפריל, 2015, שהינו יום המסחר האחרון לפני הודעתה של מיילן בעניין הצעתה לרכישת פריגו, ופרמיה של 48.3% על מחיר המניה המנוטרל מהשפעה של מיילן נכון ליום 10 במרץ, 2015, שהינו יום המסחר האחרון לפני הפצת הספקולציות הנרחבות בדבר עסקה בין טבע ומיילן.


יועצים


Barclays and Greenhill & Co International LLP משמשים כיועצי מימון לטבע.
Kirkland & Ellis LLP וטולצ'ינסקי, שטרן, מרציאנו, כהן, לויצקי ושות' משמשים כיועצים המשפטיים לטבע, ו- De Brauw Blackstone Westbroek and Loyens & Loeff N.V. משמשים כיועצים משפטיים בהולנד. 


אודות טבע


טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (NYSE & TASE: TEVA) היא חברת תרופות גלובלית המספקת פתרונות בריאות ממוקדי-מטופל באיכות גבוהה למיליוני מטופלים מדי יום. טבע, שבסיסה בישראל, היא יצרנית התרופות הגנריות הגדולה בעולם, הממנפת את צבר מוצריה הכולל יותר מ-1000 מולקולות לייצר מגוון רחב של מוצרים גנריים בכמעט כל התחומים הטיפוליים. בתחום התרופות הייחודיות, טבע הינה חברה מובילה בטיפולים חדשניים למחלות מערכת העצבים המרכזית, כולל כאב, ומחזיקה גם בצבר מוצרים חזק בתחום מחלות הנשימה. טבע משלבת את כישוריה בתחום התרופות הגנריות ובתחום התרופות הייחודיות בחטיבת המחקר והפיתוח הגלובלית שלה, במטרה ליצור דרכים חדשות לענות על צרכי המטופלים וזאת על ידי שילוב יכולות בתחום פיתוח תרופות יחד עם פיתוח תכשירים, שירותים וטכנולוגיות. הכנסות טבע בשנת 2014 הסתכמו ב-20.3$ מיליארד. למידע נוסף על החברה, בקרו באתר www.tevapharm.com

כתבות נוספות בנושא