טבע קנדה וטבע בישראל משתתפות בביקור הראשון של ראש ממשלת קנדה בישראל

ביומו השני של הביקור, נדונו השקעתה של טבע בקנדה במטרה להעניק תרופות איכותיות וחשובות לתושבי קנדה והודגשה תרומתה של טבע כחברה המהווה דוגמה חיובית לקשר עסקי מצליח.

6 נוב 2014 | זמן קריאה ממוצע: 1 דקות

במסגרת ביקורו המדיני הרשמי הראשון בישראל, הגיע לירושלים בינואר האחרון ראש ממשלת קנדה, סטיבן הרפר. גודל המשלחת הקנדית שליוותה אותו בביקורו, 250 איש, הוא עדות לידידות האמיצה השוררת בין קנדה לישראל, ולמחויבותה של קנדה לקידום שלום וביטחון באזור ולקידום קשרי המסחר בין שתי המדינות.

 

ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו קרא לקנדה "ידידה נאמנה" של מדינת ישראל. "ראש הממשלה הרפר נקט עמדה ברורה, אמיצה ומוסרית בנוגע לאמת, ובנוגע לסטנדרטים שעל הקהילה הבינלאומית לאמץ באופן שבו היא מתייחסת למדינת ישראל ולקונפליקט הקיים באזור. עמדה זו ראויה לכל שבח, ואני שמח לקבל את פניו בברכה, בשם הממשלה ואזרחי ישראל ".

 

יום שני, ה-20 בינואר, יומו השני של הביקור הרשמי, יכול היה גם להיקרא "היום של טבע". טרי קרייטון, סגן נשיא לקשרי ממשל של טבע קנדה, נשא דברים בפאנל עסקי שכלל גם את השר אד פאסט (השר לענייני מסחר בינלאומי), השר ג'יימס מור (שר התעשייה) והשר ג'ו אוליבר (השר למשאבי טבע). הדיונים נסבו סביב השקעתה של טבע בקנדה במטרה להעניק תרופות איכותיות וחשובות לתושבי קנדה. הדיונים גם הדגישו את תרומתה של טבע כחברה המהווה דוגמה חיובית לקשר עסקי מצליח בין ישראל לקנדה.

 

באחר הצהריים של אותו יום, המשלחת הגיעה אל הכנסת כדי להשתתף במעמד נאומו ההיסטורי של ראש הממשלה הרפר – נאומו הראשון של ראש ממשלה קנדי בכנסת. לאחר נאומו של ראש הממשלה הרפר, נערך אירוע גאלה משותף של טבע והשדולה היהודית בקנדה (CIJA). ד"ר מייקל היידן, נשיא מחקר ופיתוח גלובלי ומדען ראשי בטבע, שהוא אזרח קנדי עטור שבחים אשר קיבל בשנת 2010 את אות מסדר קנדה, נשא נאום ברכה מרגש. הערב כלל מפגשים עם רבים מחברי הקבינט הקנדי ונציגים רשמיים אחרים מהמשלחת.

כתבות נוספות בנושא

icon-blue-folder

למעבר לכל הכתבות והמאמרים