טבע תשלם למדינה 336 מיליון ₪ במסגרת תיקון מס' 69 לחוק לעידוד השקעות הון ​​​​​​​​​​​​​​

טבע ממשיכה בדיונים עם הנהלת האוצר

 

29 מאי 2013 | זמן קריאה ממוצע: 2 דקות

ירושלים, 30 במאי, 2013 – חברת טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (NYSE: TEVA) הודיעה היום לרשות המיסים בישראל כי תשלם למדינה סכום של 336 מיליון שקל על פי התנאים שנקבעו בתיקון מס' 69 לחוק לעידוד השקעות הון, המאפשרים לחברה ישראלית להשתמש ברווחים פטורים ממס אשר נצברו לפני סוף שנת 2011 לתשלום דיבידנדים לבעלי המניות שלה בכפוף לתשלום מסים מופחתים מסוימים.

 

בהתאם לדרישות החוק, טבע תשקיע מאות מיליוני שקלים בישראל, במפעלים ורכוש קבוע באזורי פיתוח. השקעה זו היא בנוסף להקמת מפעל חדש לתרופות בירושלים והרשת הלאומית של טבע למצוינות בחקר מדעי המוח, הנוירולוגיה והפסיכיאטריה.

 

כמו כן, טבע בוחנת את האפשרות של תשלומי מס נוספים. בהתאם לחוק, חברה ישראלית רשאית לבחור עד תאריך ה-11 בנובמבר, 2013, לשחרר רווחים פטורים, אם קיימים כאלה.

 

"טבע נהגה תמיד על פי דרישות החוק ורוחו. במהלך 110 שנות קיומנו, ובסיוע החוק, תרמנו רבות לצמיחה הכלכלית של המדינה וכך נוסיף לנהוג בעתיד", אמר ד"ר ג'רמי לוין, נשיא ומנכ"ל טבע. "אנו מתכננים לדון עם משרד האוצר לגבי התפיסה והחזון המנחים שינויים המוצעים בחוק. טבע גלובלית, חזקה ורווחית היא נכס כלכלי לאומי עבור מדינת ישראל״.

 

בשיחה בין ד"ר לוין לשר האוצר, מר יאיר לפיד, סיכמו השניים על הקמת צוות משותף שיבחן את סוגיית תשלומי המס המוצעים של טבע במסגרת החוק.

 

טבע מעסיקה בישראל כ-7,500 עובדים ישירות וכ-2,500 נוספים כקבלני משנה. כמו כן, החברה מספקת פרנסה ליותר מ-40,000 עובדי ספקים וקבלנים בישראל. החברה נמנית על המעסיקים הגדולים במשק הישראלי, ופועלת בין היתר בנגב, בגליל ובירושלים. בשנים האחרונות, השקיעה טבע בישראל למעלה ממיליארד שקלים בממוצע בשנה במפעלים, מרכזי הפצה ואתרים נוספים ברחבי הארץ. בנוסף, השקיעה החברה בישראל כ-2 מיליארד שקלים בממוצע לשנה במחקר ופיתוח ובקידום חדשנות טכנולוגית. החברה תמשיך להשקיע מאות מיליוני שקלים בישראל, בהתאם לדרישות החוק, בין היתר, ברכוש קבוע באזורי פיתוח.

 

כמו כן, לאחרונה הודיעה טבע על השקת שותפות עם מוסדות האקדמיה בישראל להקמתה של הרשת הלאומית למצוינות בחקר המוח (NNE). הקמת הרשת נועדה לעזור להשביח את חקר המוח בישראל, להביא לפריצות דרך מדעיות ולסייע בעצירת "בריחת המוחות" מישראל. טבע מתכוונת להשקיע בשותפות זו עד 55 מיליון שקלים בחמש השנים הבאות במענקי מחקר ופיתוח ובמלגות. במקביל, שוקדת החברה בימים אלו על בניית מפעל חדש בירושלים בהשקעה כוללת של כ-260 מיליון שקלים.

כתבות נוספות בנושא