"בשנת 2019 ביצענו צעדים גדולים למיצוב טבע לצמיחה מחודשת". קאר שולץ, נשיא ומנכ"ל טבע

12 פבר 2020 | זמן קריאה ממוצע: 1 דקות

קאר שולץ, נשיא ומנכ"ל טבע אמר, "בשנת 2019 ביצענו צעדים גדולים למיצוב טבע לצמיחה מחודשת, וזאת על ידי השלמת תכנית הרה ארגון הדו שנתית שלנו, הפחתת בסיס העלויות שלנו ביותר מ- 3 מיליארד דולר והפחתת החוב הנקי שלנו ביותר מ- 9 מיליארד דולר. כל זאת תוך שאנו שומרים על ההובלה העולמית שלנו בגנריקה, ומשרתים כ-200 מיליון מטופלים מדי יום".

"מוצרי הצמיחה העיקריים שלנו הגיעו לאבני דרך חשובות בשנת 2019, כולל השקת ®AJOVY באיחוד האירופי, המשך צמיחה חזקה עבור ®AUSTEDO והשקה מוצלחת של תרופת הביוסימילר הראשונה שלנו, ®TRUXIMA, בצפון אמריקה. בשנת 2020 אנו צופים לראות המשך צמיחה עבור ®AJOVY®, AUSTEDO והתרופות הביוסימילריות".

מר שולץ המשיך, "במבט קדימה, אנו נבצע טרנספורמציה נוספת ברשת הייצור שלנו, נשפר את הרווחיות ונייצר מזומנים, אשר יפחיתו את החוב שלנו עוד יותר. נשפר את ההיצע שלנו של תרופות ביו-פרמצבטיות, ונרחיב את נכסי המפתח שלנו באמצעות התוויות נוספות ושווקים חדשים".

לחצו כאן לדוחות הכספיים >

לאינפוגרפיקה >

 

אודות טבע 

טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (NYSE & TASE: TEVA) מפתחת ומייצרת תרופות לשיפור חייהם של אנשים מזה למעלה ממאה שנה. אנו מובילים גלובליים בגנריקה ובתרופות ייחודיות, עם פורטפוליו הכולל יותר מ- 3,500 מוצרים בכמעט כל תחום טיפולי. בכל יום, כ-200 מיליון אנשים ברחבי העולם נוטלים תרופה של טבע, הודות לאחת ממערכות התפעול הגדולות והמורכבות בתעשייה הפרמצבטית. נוסף על מעמדנו המבוסס בגנריקה, יש לנו פעילות מחקר חדשני משמעותית התומכת בפורטפוליו המוצרים הייחודיים והביופרמצבטיים הגדל שלנו. למידע נוסף על החברה, בקרו באתר www.Teva.co.il

כתבות נוספות בנושא