טבע תתרום טיפול פוטנציאלי לנגיף הקורונה, טבליות הידרוקסיכלורוקווין גופרתי (hydroxychloroquine sulfate) לבתי חולים ברחבי ארה"ב

טבע תתרום 6 מיליון טבליות דרך סיטונאים לבתי חולים עד 31 במרץ, ויותר מ-10 מיליון תוך חודש

19 מרץ 2020 | זמן קריאה ממוצע: 2 דקות

תל אביב, ופרסיפני, ניו ג'רזי 19 במרץ 2020 - טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (NYSE  ו-TASE: TEVA) הודיעה היום על תרומה מיידית של יותר מ- 6 מיליון טבליות של הידרוקסיכלורוקווין גופרתי דרך סיטונאים לבתי חולים ברחבי ארה"ב כדי לעמוד בביקוש הדחוף לתרופה כמטרה נסיונית לטיפול בנגיף הקורונה (COVID-19). החברה בוחנת גם דרכים נוספות לתת מענה לצורך העולמי.

"אנו מחויבים לעזור לספק כמה שיותר טבליות, ללא עלות, בעת שהביקוש לטיפול זה ממשיך לגדול", אמר ברנדן או'גריידי, סמנכ"ל בכיר בטבע, חטיבה מסחרית לצפון אמריקה. "מייד לאחר שנודע לנו על היתרון הפוטנציאלי של ההיורוקסיכלורוקווין, טבע החלה לבחון את המלאי ​​ולרכוש בדחיפות חומרים נוספים כדי לייצר יותר מוצרים תוך הכנות להפצה מיידית של מה שכבר ברשותנו."

ייצור נוסף של טבליות הידרוקסיכלורוקווין גופרתי נבחן גם הוא ויוגבר תוך שילוב של חומרי גלם שיישלחו על ידי הספק. טבע תשלח 6 מיליון טבליות דרך סיטונאים לבתי חולים עד 31 במרץ, ויותר מעשרה מיליון בתוך חודש.

טבליות הידרוקסיכלורוקווין גופרתי המיוצרות על ידי טבע מאושרות על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) לטיפול במלריה, זאבת אריתמטוס, ודלקת מפרקים שגרונית. אף על פי שהמוצר אינו מאושר כיום לשימוש בטיפול בנגיף הקורונה (COVID-19), הוא נמצא כעת בבדיקה של יעילות כנגד נגיף הקורונה והתבקש על ידי גורמים בממשל האמריקני להעמידו לשימוש באופן מיידי. החברה בוחנת את ההיצע הגלובלי של הידרוקסיכלורוקווין וכלורוקווין כדי לקבוע אם קיימות הזדמנויות נוספות של אספקה ​​לחולים.

טבע בודקת באופן פעיל את המגוון הרחב של מוצריה כדי לקבוע אם החברה תוכל לעזור לספק מוצרים אחרים שעשויים להיות רלוונטיים במתן מענה לצרכים דחופים וחיוניים במהלך משבר נגיף הקורונה.

אודות טבע

טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (NYSE & TASE: TEVA) מפתחת ומייצרת תרופות לשיפור חייהם של אנשים מזה למעלה ממאה שנה. אנו מובילים גלובליים בגנריקה ובתרופות ייחודיות, עם פורטפוליו הכולל יותר מ- 2,400 מוצרים בכמעט כל תחום טיפולי. בכל יום, קרוב ל-200 מיליון אנשים ברחבי העולם נוטלים תרופה של טבע, הודות לאחת ממערכות התפעול הגדולות והמורכבות בתעשייה הפרמצבטית. נוסף על מעמדנו המבוסס בגנריקה, יש לנו פעילות מחקר חדשני משמעותית התומכת בפורטפוליו המוצרים הייחודיים והביופרמצבטיים הגדל שלנו. למידע נוסף על החברה, בקרו באתר www.Teva.co.il

Cautionary Note Regarding Forward-Looking Statements

This press release contains forward-looking statements within the meaning of the Private Securities Litigation Reform Act of 1995 which are based on management’s current beliefs and expectations and are subject to substantial risks and uncertainties, both known and unknown, that could cause our future results, performance or achievements to differ significantly from that expressed or implied by such forward-looking statements. Factors that could cause or contribute to such differences are discussed in our Quarterly Reports on Form 10-Q for the first, second and third quarter of 2019 and in our Annual Report on Form 10-K for the year ended December 31, 2018, including in the sections captioned “Risk Factors.” Forward-looking statements speak only as of the date on which they are made, and we assume no obligation to update or revise any forward-looking statements or other information contained herein, whether as a result of new information, future events or otherwise. You are cautioned not to put undue reliance on these forward-looking statements.

כתבות נוספות בנושא