הפרעות זיכרון...על מה דיברנו ?

בעיות זיכרון הן תופעה שכיחה בקרב אנשים מבוגרים והן הולכות ומחמירות עם הגיל. המונח "הפרעות זיכרון" מתייחס למספר תסמינים שכיחים של אנשים מבוגרים אשר מתקשים להיזכר במידע מאירועים רחוקים או קרובים וחלקם אף מתקשים לשנן או לקלוט ולעבד מידע חדש.

1 ינו 0001 | זמן קריאה ממוצע: 1 דקות

ויקוג הינו תוסף תזונה שפעילותו בשיפור מגוון ממדדי הזיכרון נבדקה במחקר קליני במבוגרים שאובחנו כבעלי בעיות זיכרון (לא דמנציה) ותפקוד קוניטבי טוב יחסית. מכיל פורמולה מעובדת, מתקדמת וייחודית המשלבת פוספטידיל-סרין אומגה 3 מעושר ב-DHA שילוב המרכיבים הנ"ל מדמה את הפוספטידיל-סרין הנמצא באופן טבעי במוחנו.

במחקר שנערך בישראל נבדקה פעילות תוסף התזונה ויקוג בהשוואה לפסבו, בקרב 157 מבוגרים שאובחנו כבעלי בעיות זיכרון (ללא דמנציה) במשך 15 שבועות ובהמשך, במחקר פתוח בו כל משתתפי השלב הראשון נטלו ויקוג למשך 15 שבועות נוספים. במחקר נמצא כי בקרב המשתתפים שנטלו ויקוג נצפה שיפור ביכולת הזיכרון לטווח קצר*. במחקר נצפתה סבילות טובה בשימוש במוצר ללא תופעות לוואי חריגות או משמעותיות.

*באנליזה משנית שהתבצעה באוכלוסייה בעלת תפקוד קוגניטיבי טוב יחסית נצפה שיפור גם במדד הזיכרון לטווח ארוך וגם ביכולת הלמידה.

שיפור הזיכרון ב-10 צעדים פשוטים >

זה לא הגיל זה התרגיל - על ירידה בזיכרון עם הגיל >

אין באמור לעיל, במידע או בתשובה כדי להוות בדרך כלשהי, ייעוץ רפואי או אחר כלשהו, המלצה או תחליף לטיפול כלשהו או המלצה למוצר או תכשיר כלשהו. אי לכך, יש לקרוא היטב את עלון המידע הנלווה לכל מוצר ולפנות לרופא לצורך קבלת טיפול או ייעוץ רפואי.

לשאלות נפוצות בתחום

כתבות נוספות בנושא