ליינקס – האף מוותר על החומר המשמר

טבע משיקה בישראל את 'ליינקס', תרסיס חדשני לאף – ללא חומר משמר – המכיל Xylometazoline במינון המותאם למבוגרים (0.1%) ולילדים (0.05%). התרסיס מיועד להקלה מהירה של גודש באף עד ל-10 שעות, וטוב לשימוש במשך שנה מפתיחתו.

זמן קריאה ממוצע: 1 דקות

מי מאיתנו לא נדרש להתמודד מידי פעם עם גודש באף או בכינויו העממי יותר – אף סתום?!

ישנם גורמים שונים העשויים לגרום לגודש באף, ביניהם חילופי עונות, הצטננות ושפעת. גודש באף גורם לתחושה לא נעימה ולעיתים אף מתסכלת של חסימה חלקית או מלאה בחדירת האוויר שאנו נושמים לריאות, באמצעות הנחיריים.

לאחרונה השיקה טבע את התרסיס החדשני שלה לאף 'ליינקס', המאפשר לטפל בגודש באף למשך עד 10 שעות ואינו מכיל חומרים משמרים. מחקרים שונים הראו שחומרים משמרים, הנמצאים בתרופות שונות, עלולים במקרים מסוימים לגרום לתופעות לוואי לא רצויות ואף לפגוע ביעילות הטיפול.

לחומר הפעיל ב 'ליינקס', קסילומטזולין, פעולה המכווצת כלי דם באף וע"י כך מקלה על גודש באף. אין להשתמש במפחיתי גודש מעבר ל- 3 ימים רצופים.
'ליינקס' מיועד למבוגרים ולילדים מעל גיל 12 שנים. 'ליינקס לילדים' ניתן לשימוש החל מגיל שנתיים.

בנזלקוניום כלוריד (BAC) הינו אחד החומרים המשמרים השכיחים בתעשיית התרופות, אשר נמצא בין היתר גם בתרסיסי אף. מחקרים הראו, שחומר משמר זה עשוי, במקרים מסוימים, לגרום לתופעות לוואי לא רצויות ואף לפגוע ברירית האף. ליינקס אינו מכיל חומרים משמרים, ולכן מאפשר לטפל בגודש באף תוך הימנעות מתופעות הלוואי האפשריות של חומרים אלו.

'ליינקס' התרסיס החדשני של טבע, ללא מרשם רופא, זמין ברשתות הפארם.

יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש.

אין באמור לעיל, במידע או בתשובה כדי להוות בדרך כלשהי, ייעוץ רפואי או אחר כלשהו, המלצה או תחליף לטיפול כלשהו או המלצה למוצר או תכשיר כלשהו. אי לכך, יש לקרוא היטב את עלון המידע הנלווה לכל מוצר ולפנות לרופא לצורך קבלת טיפול או ייעוץ רפואי.

כתבות נוספות בנושא

icon-blue-folder

למעבר לכל הכתבות והמאמרים