1 ינו 2018

מרכז המחקר והפיתוח הגנרי בכפר סבא

מרכז המחקר והפיתוח (מו"פ) הגנרי בכפר סבא שייך למערך המחקר והפיתוח הגנרי של טבע. במערך פועלים 16 מרכזי פיתוח שבהם נעשה פיתוח המוצרים הגנריים של החברה. המערך שייך לחטיבת המחקר והפיתוח הגלובאלית של החברה.

1 ינו 0001 | זמן קריאה ממוצע: 1 דקות

עולם תרופות המרשם מתחלק לשני סוגים עיקריים: תרופות אינובטיביות (תרופות מקוריות או ממותגות) ותרופות גנריות. תרופה אינובטיבית מבוססת על מולקולה חדשה, התוויה רפואית חדשה, צורת מתן חדשה וכד'. בעל התרופה, יכול להגן על המצאתו בשורת פטנטים, והחוק אף עשוי לזכות אותו בבלעדיות בשיווק התרופה במשך זמן מוגדר, שעשוי להגיע עד עשר שנים. כל בלעדיות בשוק, בין אם כתוצאה מהגנה פטנטית או הגנה חוקית אחרת, מגיעה בשלב מסויים לקיצה.  לכאורה, מרגע זה ואילך יכול כל מי שרוצה לייצר ולשווק את התרופה התחליפית. עם זאת, בפני היצרן הגנרי ניצב אתגר מורכב, פיתוח מוצר בעל שקילות ביולוגית (הכוונה בשקילות ביולוגית היא לפרופיל התנהגות דומה בגוף לזה של המוצר המקורי).
 
מערך המו"פ הגנרי אחראי על פיתוח מוצרים גנריים בכל התחומים הטיפוליים, משלב פיתוח הפורמולציה למוצרים, פיתוח שיטות אנליטיות, בדיקות יציבות, ניהול מבחנים לזמינות ביולוגית, רישום ואישור תרופות גנריות לכל השווקים בהם פועלת טבע.

המו"פ הגנרי בטבע הרחיב את יכולותיו מעבר לגלולות, קפסולות, נוזלים, משחות וקרמים גם לטכנולוגיות אחרות, כגון מערכות מטריקס, מערכות ציפוי למוצרי שחרור מושהה, תרופות הנמסות בפה, מערכות סטריליות כמו מזרקים ובקבוקונים ושילובים של מכשור תרופתי ומערכות למתן תרופות דרך האף.

צור קשר

טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ
מרכז המחקר והפיתוח הגנרי
ת.ד. 353, כפר סבא 44120
טלפון: 09-7648222
פקס: 09-7654952

כתבות נוספות בנושא

icon-blue-folder

למעבר לכל הכתבות והמאמרים