29 אוק 2018

90 פלוס – הזכויות הנוספות של זקני השבט

מטריית הזכויות הסוציאליות מתרחבת מעט בגיל 90 וכבני משפחה מטפלים כדאי שתדעו מה מגיע להם, מלבד ברכות ליום ההולדת, עם הגיעם לגיל 90

1 ינו 0001 | זמן קריאה ממוצע: 1 דקות

מעבר לפריבילגיה להגיע לגיל מופלג, מעניקות הרשויות בישראל הקלות  למי שמלאו להם 90 שנה – פטור ממבדק תלות ונקודות זכות אוטומטיות.

יחד עם זאת, בני 90 ומעלה יידרשו לעבור בדיקה ע"י רופא מומחה בגריאטריה. הרופא הגריאטרי ימלא את נספח ב' בטופס התביעה לגמלה והמטופל או מי מטעמו ימלאו את טופס התביעה, אותם יש לשלוח למחלקת הסיעוד בסניף הביטוח הלאומי בעיר מגוריו. ניתן לשלוח את המסמכים גם בצורה מקוונת באתר המוסד לביטוח הלאומי.

מפאת גילם, זכאים בני 90 ומעלה לנקודות זכאות אוטומטיות, כמפורט: בני 90 שנקבעה להם זכאות לגמלה בשיעור בינוני של 150% (או גמלה מופחתת בסך  75% בשל גובה ההכנסות) תעלה זכאותם באופן אוטומטי לשיעור הגבוה ביותר – 168% או 84%, בהתאמה.

אתם לא לבד. הצטרפו אלינו לקהילת "דואגים למטפלים" בפייסבוק, אנחנו מחכים לכם. 

1 ינו 0001 | זמן קריאה ממוצע: 1 דקות

אתר זה נועד לסייע, להקל ולהנגיש חלק מהמידע הרב הנצבר ברשותנו, בין היתר בהסתמך על מידע שהועבר לידינו על ידי ארגון Caregivers Israel  ו/או פורסם על ידי  רשויות ציבוריות שונות. אין בתוכן לעיל להוות ייעוץ משפטי או אחר, ואין להסתמך על התוכן ללא ייעוץ מתאים.  המידע הוא כללי ועלול לא לשקף באופן מלא ו/או עדכני את הרגולציה, התקנון והנהלים הרלוונטיים. החברה תפעל לעדכן את המידע המוצג באתר זה ככל שהעדכונים יובאו לידיעתה.

במידה ומצאת כי התוכן ו/או חלק ממנו אינו מדויק או מטעה, אנא צרו  איתנו קשר

הצטרפו אלינו לקהילת "דואגים למטפלים" בפייסבוק, אנחנו מחכים לכם

כתבות נוספות בנושא