8 אוק 2018

'סעיף היוותרות בחיים' בחשבון הבנק המשותף

סעיף "היוותרות בחיים" הקרוי לעיתים סעיף "אריכות ימים" בחשבון הבנק מאפשר את המשך פעילות השותף הנותר בחשבון גם לאחר פטירתו של ההורה המבוגר

'סעיף היוותרות בחיים' בחשבון הבנק המשותף

1 ינו 0001 | זמן קריאה ממוצע: 1 דקות

מטרתו המרכזית של סעיף זה היא למנוע את הקפאת החשבון ע"י הבנק, בעקבות מותו של אחד השותפים - ולאפשר לשותף הנותר בחיים לפעול בחשבון, בכפוף לחובת הזהירות, עד להוצאת צו ירושה או צו קיום צוואה. 

 

בהינתן סעיף חתום זה בין הצדדים, הבנק אמנם יאפשר לשותף שנותר בחיים לבצע פעולות בחשבון העו"ש (כולל משיכת כספים), אך השותף עשוי להידרש בהמשך בבית המשפט להחזיר כספים אלו ליורשיו החוקיים של בעל החשבון השני (ההורה שהלך לעולמו).

אתם לא לבד. הצטרפו אלינו לקהילת "דואגים למטפלים" בפייסבוק, אנחנו מחכים לכם.  


חשוב לדעת כי סעיף 'אריכות ימים' עשוי להיות ברירת מחדל בעת פתיחת חשבון משותף בבנקים מסויימים, אך לא תמידבעלי חשבון משותף המבקשים שבעת פטירתם, הבנק ינהג באופן שונה מהאמור בסעיף זה, נדרשים למסור לבנק הוראות אחרות המגבילות את השימוש בסעיף

1 ינו 0001 | זמן קריאה ממוצע: 1 דקות

אתר זה נועד לסייע, להקל ולהנגיש חלק מהמידע הרב הנצבר ברשותנו, בין היתר בהסתמך על מידע שהועבר לידינו על ידי ארגון Caregivers Israel  ו/או פורסם על ידי  רשויות ציבוריות שונות. אין בתוכן לעיל להוות ייעוץ משפטי או אחר, ואין להסתמך על התוכן ללא ייעוץ מתאים.  המידע הוא כללי ועלול לא לשקף באופן מלא ו/או עדכני את הרגולציה, התקנון והנהלים הרלוונטיים. החברה תפעל לעדכן את המידע המוצג באתר זה ככל שהעדכונים יובאו לידיעתה.

במידה ומצאת כי התוכן ו/או חלק ממנו אינו מדויק או מטעה, אנא צרו  איתנו קשר

הצטרפו אלינו לקהילת "דואגים למטפלים" בפייסבוק, אנחנו מחכים לכם

כתבות נוספות בנושא