מכשירים טכנולוגיים חכמים מספקים תחושה של קהילה לאנשים עם טרשת נפוצה

שעונים חכמים ומכשירי משקל חכמים הם לא שימושיים רק עבור ספירת צעדים או הפחתת קלוריות. אם אתם חיים עם טרשת נפוצה (MS), אז מכשירים אלה יכולים לעזור לבנות קהילה עבור אלה במצב דומה.

צוות פתרונות ותובנות הצרכנים של טבע בדקו האם התקנים מחוברים יכולים להביא לשיפור בבריאות ולספק תחושה טובה יותר של שליטה על המצב. התוצאה הייתה מחקר הבריאות הראשון של החברה אודות מטופלי טרשת נפוצה מחוברים, ותכנית אפשרית לגבי השקעה עתידית בבריאות הדיגיטלית.

הצוות בחר שלוש טכנולוגיות: שעון חכם למעקב אחר פעילות, מערכת שינה למדידת משך ואיכות השינה, ומכשיר משקל חכם למעקב אחר שינויים במשקל והרכב הגוף.

הגישה הניבה כמה תובנות בלתי צפויות. בגלל האופן שבו המחקר נבנה, המשתתפים יכלו לקיים אינטראקציה זה עם זה. כפי שציין אחד מחברי הצוות, "היתה תחושה של בניית קהילה שבה אנשים עוזרים זה לזה. יחסים אמיתיים החלו להיווצר בקרב אנשים שמעולם לא פגשו איש את רעהו והתגוררו בחלקים שונים של הארץ. זה היה מרתק לראות".

איתור השותפים הנכונים

באופן מסורתי, מחקר מסוג זה יתבצע כניסוי קליני, אבל הצוות ידע שזה יעלה מיליוני דולרים, כאשר גיוס של המשתתפים לבד לוקח חודשים. טבע פיתחה גישה מסחרית, תוך בחינת השימושיות הכוללת של המכשירים בהקשר של אוכלוסיית חולים ספציפית.

איתור גוף חיצוני שיהיה מעורב בקבוצה הגלובלית היה קריטי. טבע פיתחה מערכת יחסים עם הצוות ב- Withings (כיום בבעלות נוקיה), אשר עזר עם המכשירים ועם הניתוחים של הנתונים שנאספו, כמו גם הצוות ב- C Space Health שהביאו את המשתתפים ועזרו לקדם מעורבות.

C Space Health היו גמישים בעבודה המשותפת. על פי בקשת צוות טבע, הם יצרו פורטל קהילתי מקוון למשתתפים. זה יאפשר לצוות לחקור את ההקשר של הנתונים שהם אוספים, בכדי להבטיח שהתובנות של המחקר ייושמו בעתיד. הם גם ביצעו תוכנית למידה מפורטת המבוססת על פעילויות רגילות וסקרים כדי לעזור להם להבין את הניסיון של אנשים עם מכשירים חכמים, כולל דעותיהם על מה הביא ליום "טוב" או "רע" MS ואת התחושות הכללייות שלהם על בריאות.

היתרונות של נתונים אובייקטיביים

לאחר חמישה חודשים של מעורבות, משתתפי המחקר חלקו את דעותיהם. מה ששמעה טבע בסוף היום מהחולים היה שהם הרגישו כאילו יש להם מבט ברור יותר על המחלה שלהם, מכיוון שהם קיבלו נתונים אובייקטיביים שהם בדרך כלל לא היו רואים.

עבור טבע, המחקר חשף תובנות חשובות לגבי ההזדמנויות הניתנות על ידי הבריאות הדיגיטלית והתערבויות אחרות שאינן תרופתיות, ובכך סללו את הדרך להשקעה ולמחקר בעתיד.

לדוגמא, צוות טבע למד כי בעוד מכשירי מדידה טיפוסיים יושבים על מפרק הזרוע, לאנשים עם טרשת נפוצה לעיתים קרובות יש בעיות יציבות, ולכן כאשר הם הולכים הם עשויים להיות נתמכים באמצעות הליכון או ידם של בני הזוג. במקרים כאלה, הזרוע שלהם לא מתנדנדת כך שהמכשיר לא קולט ומודד את צעדיהם. ברור שבעת יצירת מכשירים לבישים עבור אוכלוסיית חולים זו, ההתקנים צריכים להיות מותאמים אישית יותר.

לגרום למטופלים להרגיש טוב יותר

המחקר יספק פתרונות עתידיים לצוות מוצרי טרשת הנפוצה הגלובלי של טבע. כמו כן, הוא חשף תובנות שעשויות להיות רלוונטיות למחלות הכרוניות הרבות שטבע עוסקת בהן. היוזמה הגדולה באמת היא סיוע לאנשים להרגיש טוב יותר.

למידע נוסף על טרשת נפוצה – לחץ כאן

אין באמור לעיל, במידע או בתשובה כדי להוות בדרך כלשהי, ייעוץ רפואי או אחר כלשהו, המלצה או תחליף לטיפול כלשהו או המלצה למוצר או תכשיר כלשהו. אי לכך, יש לקרוא היטב את עלון המידע הנלווה לכל מוצר ולפנות לרופא לצורך קבלת טיפול או ייעוץ רפואי.

שתפו מאמר זה

כתבות נוספות בנושא