המרכז הלוגיסטי הגלובלי בחבל מודיעין

"השקעות טבע בישראל בהקמת מפעלים חדשים ובהרחבת הקיימים, מוסיפות מדי שנה כ-700 עובדים חדשים למשפחת טבע בישראל. כאן ביתנו, כאן כור מחצבתינו, ומכאן אנו מניעים את פיתוחה של החברה ברחבי העולם." מנכ"ל טבע, שלמה ינאי, בטקס חנוכת המרכז הלוגיסטי בחבל מודיעין, מרץ 2011

המרכז הלוגיסטי בחבל מודיעין הוא אחד המרכזים הלוגיסטיים הגדולים בעולם לאחסון ושינוע של תרופות וציוד רפואי, עלות הקמת המרכז הממוקם באזור התעשייה חבל מודיעין ליד שהם היא למעלה מ-100 מיליון דולר, נמשכה כשנה וחצי בלבד מדובר באתגר מיוחד בהיבט הלוגיסטי מאחר ותרופות הן מוצר רגיש ויקר, עתיר רגולציה, פרוטוקולים של אחסון, שינוע ואבטחת איכות קפדנית.

שטחו הכולל של המרכז 77,000 מ"ר, מתוכם 50,000 מ"ר שטח בנוי. המרכז משרת את חברת טבע ישראל (החברה המשווקת את מוצרי חברת טבע העולמית בשוק הישראלי), את חטיבות התפעול והכימיה של טבע, חטיבת הקופקסון, יחידת השילוח הבינלאומי וכמו כן יציע שירותים לחברות פרמצבטיות נוספות שאותן משרתת ס.ל.א חברת ההפצה המשרתת את טבע וברות אחרות בארץ, במסגרת פעילותה השוטפת.

במרכז ייעשה שימוש בטכנולוגיה חדשנית, מהמתקדמות ביותר בעולם, המבוססת על מערכות אוטומטיות של ליקוט ואחסון. הפעלת המרלו"ג באמצעות מערכות אלו תאפשר יעילות אספקה אופטימאלית תוך אבטחת איכות מוקפדת כמקובל בטבע. השימוש בטכנולוגיה הנ"ל הינו ייחודי בישראל ומבטיח ללקוחות המרל"וג איכות שירות, דיוק באספקה ומהירות תגובה, בסטנדרטים גבוהים ביותר. מדי יום יצאו 1500 משטחי תרופות מן המרלו"ג לישראל ולכל העולם (שני מטוסי ג'מבו מדי שבוע).

המרכז הלוגיסטי הגלובלי בשוהם (מרלוג)

400 מטרים אורך, 42 מטרים גובה

הפרוייקט פרוש על שטח כולל של 77,000 מ"ר, מתוכו 50,000 מ"ר שטח בנוי. אורך הבניין מקצה לקצה 400 מטרים. ברחבי המרכז 4,200 טון מדפים, מתזי כיבוי באורך העולה על 70 ק"מ ומחסנים אוטומטיים הנישאים לגובה של כ-42 מטרים מעל פני הקרקע, כגובה בניין בן 12 קומות.

שימוש בטכנולוגיות עתירות ידע

במרכז ייעשה שימוש בטכנולוגיה חדשנית, מהמתקדמות ביותר בעולם, המבוססת על מערכות אוטומטיות של ליקוט ואיחסון הכוללת בין היתר 11 עגורנים ומערכות ליקוט אוטומטיות מהירות שיאפשרו הכנה של 1000 חבילות תרופות בשעת עבודה בודדת.

הפעלת המרלו"ג באמצעות מערכות אלו תאפשר יעילות אספקה אופטימאלית תוך אבטחת איכות מוקפדת כמקובל בטבע. השימוש בטכנולוגיה הנ"ל הינו ייחודי בישראל בתחום הפארמצבטי ומבטיח ללקוחות המרל"וג איכות שירות, דיוק באספקה ומהירות תגובה בסטנדרטים גבוהים ביותר.

פריקת משאית וטעינתה בתוך עשר דקות

במרכז הלוגיסטי יופעלו משאיות מיוחדות המצוידות במסועים פנימיים. המשאית תעגון בעמדת הפריקה/טעינה ואליה ייצמד מסוע, משטחי התרופות יובלו מהמשאית אל מערך המסועים האוטומטי של המרל"וג, הפריקה הממוכנת תקצר את זמן הפריקה וההעמסה של 24 משטחים משעה לעשר דקות! המשאיות ייפרקו ויועמסו באמצעות 82 עמדות ייעודיות שהוקמו באתר ודרך שילוח בינלאומי ייצאו אל תפוצות העולם שני מטוסי ג'מבו עמוסים בתרופות מדי שבוע.

בנייה ירוקה

תהליך הבנייה בוצע תוך מחויבות החברה לשמירה על איכות הסביבה וחיסכון באנרגיה. בתכנון המבנה ניתנה עדיפות לשימוש בחומרים בעלי תו תקן ירוק. חזיתות מבנה התפעול עשויות אלמנטים טרומיים מבטון גלוי ובהיר המשתלבים עם הסביבה. מבנה המשרדים משלב פתחים רבים בחזיתות כך שיתאפשר ניצול מרבי ואופטימאלי של אור טבעי.

על מנת למקסם חסכון באנרגיה, הושם דגש על בידוד המבנים מן החוץ. כך למשל אלמנט ההצללה הממוקם על גג בניין המשרדים נושא תפקיד חשוב, הוא מגן על הבניין מקרינת שמש ישירה ותורם ליעילות אנרגטית. נוסף על כך, אמצעי התאורה יופעלו באמצעות גופי תאורה חסכוניים ועל גג המבנה תופעל חווה סולארית להפקת אנרגיה מהשמש.

מערכת הניקוז מבוססת על ניקוז טבעי, ובחירת הצמחייה תתמקד בצמחייה חסכונית במים, ייעשה שימוש במי עיבוי מזגנים לרענון מאגרי כיבוי האש ולהשקיה, ושימוש בחום הנפלט ממערכת מיזוג האוויר לחימום מים לצרכי המרלו"ג. מערך איסוף האשפה יכלול הפרדה בין סוגי האשפה השונים והעברתם למחזור.

צור קשר

טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ
המרכז הלוגיסטי הגלובלי
פארק תעשיה חבל מודיעין מיקוד 60850
כתובת ל-Waze: מרכז לוגיסטי טבע סלא
טלפון:03-6864000
פקס:03-6864928
 
למעבר לעמוד טבע בישראל

שתפו מאמר זה