טבע-טק TAPI ישראל

אחד משלושת אתרי היצור של יחידת TAPI בארץ הוא מפעל טבע טק. במפעל, ספינת הדגל של חטיבת הכימיה של טבע, מייצרים מעל 100 מוצרים, שהם חומרי הגלם לתעשייה הפארמצבטית. המפעל מעסיק כיום 1150 עובדים, רובם מאזור דרום הארץ.

חטיבת הכימיה, המכונה גם TAPI-Teva's Active Pharmaceutical Ingredients, היא חטיבה גלובאלית שבסיסה בישראל, שעוסקת בפיתוח ייצור ושיווק החומרים הפעילים בתרופות. TAPI מציעה מעל 290 מוצרים לתעשייה הפארמצבטית הגנרית בעולם. לחטיבה מרכזי מחקר ופיתוח, אתרי ייצור ומשרדי שיווק ומכירות בכל העולם.

ב-TAPI גאים ביותר מ-70 שנות ניסיון ומובילות בייצור חומרי הגלם הפעילים לתעשיית התרופות, עם למעלה מ-20 מפעלי ייצור ברחבי העולם, שבהם מועסקים כיום מעל 5,000 עובדים. החטיבה מספקת למפעלי טבע בעולם את החומרים הפעילים מהם מיוצרים המוצרים הסופיים.

בנוסף לאספקות לטבע מוכרת החטיבה את מוצריה ללקוחות חיצוניים – חברות פרמצבטיות גנריות מובילות, אשר מחפשות שיתוף פעולה ארוך טווח עם ספק אמין ואיכותי. חוסננו הכלכלי, יכולת הייצור הגלובאלית ומחויבותנו לתעשיית הפארמה הם מרכיבי מפתח בהצלחתן של חברות אלו.

ביחידת TAPI בישראל מרכז מו"פ גלובלי ושלושה אתרי ייצור, טבע טק ברמת חובב, פלנטקס ואביק בנתניה. המו"פ אחראי על פיתוח המוצרים והבאתם לסקלת ייצור. בשלושת אתרי הייצור מבוצעים התהליכים הכימיים על ידי מערכות ממוחשבות מהמתקדמות בעולם. המפעלים נבדקים בקביעות על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) ורשויות רלוונטיות אחרות.

מפעל טבע טק הוקם ברמת חובב בשנת 1995, כאחד מתשעת מפעלי החטיבה (באותה תקופה) והיה מיועד לטיפול בשפכים של מפעלי חטיבת הכימיה ולהשבת ממסים. בשנת 1997, עם ההחלטה על סגירת מפעל אסיא, הוסב מפעל טבע טק לייצור API, והועברו אליו כל קווי הייצור. ב-2001 הוקם בטבע טק מתקן לייצור תרופת הקופקסון, התרופה האתית המובילה של חברת טבע המיועדת לטיפול בטרשת נפוצה. בטבע טק מיוצרים כיום מעל 100 מוצרים, שהם חומרי הגלם לתעשייה הפארמצבטית ומושבים ממסים לשימוש חוזר בחטיבה. 

טבע-טק TAPI ישראל

צור קשר

טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ
טבע-טק TAPI ישראל
ת.ד 2049, עמק שרה, באר שבע 84874
טלפון: 08-6509555 
פקס: 08-6509500
 
למעבר לעמוד טבע בישראל

שתפו מאמר זה