אתרי טבע בכפר סבא

המפעל הסטרילי בכפר סבא, מפעל הטבליות בכפר סבא, מרכז המחקר והפיתוח הגנרי בכפר סבא

המפעל הסטרילי בכפר סבא

אחד מבין שני מפעלי טבע בכפר סבא, מפעל רב מוצרי שמשמש מרכז מצוינות וידע יחודי בתחומו. מעסיק 450 עובדים ומייצר כ-62  מיליון יחידות סטריליות בשנה, בתוכן קופקסון ®Copaxone הוא המוצר המוביל בעולם לטיפול במחלת הטרשת הנפוצה.

המפעל הסטרילי בכפר סבא

המפעל הסטרילי בכפר סבא הוקם בשנת 1995 כמענה לצורך ליצור את תרופת ®Copaxone הקופקסון, מוצר הדגל של טבע, מוצר ייחודי לטיפול בחולי טרשת נפוצה אשר מאט את קצב התפתחות המוגבלות הנוירולוגית ומקטין את שכיחות ההתקפים בשלב ההתקפי של המחלה.

אחד הסיפורים המרגשים הקשור בקופקסון, עוסק במטופלת שטסה במיוחד והתייצבה בפני ועדה שאישרה את השימוש בתרופה ב 1996 רק כדי להעיד כי הינה רקדנית שבעקבות המחלה הפסיקה לתפקד ומאז שהחלה לקבל את הטיפול בקופקסון חזרה לרקוד כבעבר.

בשנים האחרונות המפעל הפך למפעל רב מוצרי עקב ההבנה שיכולת ייצור סטרילית היא מצרך יקר ערך ובעל חשיבות רבה, וכיום משמש המפעל מרכז מצוינות ומרכז ידע למילוי (fill and finish) מוצרים בטכנולוגיית מזרקים וכן למילוי מוצרים ביולוגיים (Biosimilar). טכנולוגיות הייצור העיקריות במפעל הן מזרקים, נוזליים, ויאלים ליאופיליים (ליאופיליזציה, תהליך ייבוש בהקפאה) וטיפות עיניים. טכנולוגיות האריזה העיקריות במפעל הן בצורת בליסטרים או התקן מגן מחט.

במפעל 450 עובדים, מתוכם 280 עובדי ייצור ואריזה, בשנת 2010 ייצר המפעל כ-62 מיליון יחידות סטריליות.

מהו מוצר סטרילי?

מוצרים סטריליים, להבדיל מטבליות, סירופים ותרחיפים, ניתנים בדרך כלל בהזרקה, כלומר עוקפים את ההגנות הטבעיות של הגוף. המשמעות היא שנדרש לייצרם בתנאים סטריליים.

במפעל הסטרילי מיוצרים תכשירים החייבים בתהליך ייצור סטרילי. כלומר תהליך הנקי ממזהמים פיזיקאליים ומיקרוביאלים. המוצר עצמו עובר תהליך סטריליזציה (בסינון/ בחום) ותנאי הייצור של התכשירים קריטיים לאיכות התכשיר.

תהליך ההסמכה לכניסה לחדר נקי במפעל הסטרילי לוקח כ-12 חודשים. על מנת להיות מוסמך להפעלת מכונה בחדר הנקי יש לעבור הכשרה נוספת של מספר חודשים.

על מנת לעמוד בתנאים האספטיים, מיוצרים מוצרי המפעל בחדרים נקיים, בעלי מאפיינים מיוחדים כגון:

  • שליטה על פרמטרים של מפל לחצים, טמפרטורה ולחות לצורך מניעת זיהומים מיקרוביולוגיים, באמצעות מערכות בקרה הנותנות התראות בזמן אמת
  • העובדים השותפים בתהליך הייצור לבושים בסרבלים מיוחדים, סטריליים, כפפות, במסיכה, ומשקפי מגן, בכדי להגן על התכשיר מפני זיהומים שמקורם בבני אדם.

צור קשר

טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ
המפעל הסטרילי בכפר סבא
ת.ד. 353, כפר סבא 4410202
טלפון: 09-7648222
פקס: 09-7654952

מפעל הטבליות בכפר סבא

מפעל טבע ליצור טבליות הותיק בארץ, משמש מרכז ההתמחות של החברה לייצור של טבליות בכלל ולטבליות בשחרור מושהה בפרט, מעסיק למעלה מ-800 עובדים ותוצרתו עולה על 7 מיליארד טבליות בשנה. 

מפעל הטבליות בכפר סבא

מפעל הטבליות בכפר סבא משמש מרכז ההתמחות של החברה לייצור יבש של טבליות בכלל ולטבליות בשחרור מושהה בפרט (שחרור מושהה היא טכנולוגיה מורכבת שבה טבליה מתמוססת בגוף באופן מדורג לאורך זמן).

המפעל מייצר למעלה מ-7 מיליארד טבליות בשנה (כ-200 מולקולות שונות ב-500 מינונים שונים שנארזים בכ-1500 דפוסי אריזה שונים). המפעל משווק את תוצרתו ליותר מ-100 שווקים שונים של טבע בעולם.

בשנת 2010, השיק המפעל יותר מ-200 מוצרים חדשים לשווקים השונים, בממוצע השקה אחת בכל יום!

במפעל עובדים למעלה מ-800 עובדים בשלוש משמרות ומייצרים מוצרים בשיטת "הייצור היבש" שתוצריו הם: טבליות, קפסולות ואבקות הניצרכות דרך הפה.

בין המוצרים המוכרים בישראל מייצר המפעל אקמול, אופטלגין, קולדקס, ותרופות נוספות.

ייצור במפעל עומד בנהלי האיכות המחמירים ביותר, בפיקוחה של רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) רשות המהווה גורם מכוון ומתווה מדיניות בתעשייה הפרמצבטית בעולם. המפעל עומד בביקורת של רשויות בריאות נוספות בהן אירופה, ישראל ועוד.

המפעל בנוי מליבה תפעולית המורכבת ממחלקות ייצור, האריזה ושרשרת האספקה, כאשר סביב ליבה זו מרוכזות המחלקות התומכות: הנדסת מפעל, אבטחת איכות, מעבדות, לוגיסטיקה ומחסנים, פיתוח תהליכים (TSA), תכנון ובקרה ומשאבי אנוש.

צור קשר

טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ
מפעל הטבליות בכפר סבא
ת.ד. 353, כפר סבא 4410202
טלפון: 09-7648222
פקס: 09-7654952

מרכז המחקר והפיתוח הגנרי בכפר סבא

מרכז המחקר והפיתוח (מו"פ) הגנרי בכפר סבא שייך למערך המחקר והפיתוח הגנרי של טבע. במערך פועלים 16 מרכזי פיתוח שבהם נעשה פיתוח המוצרים הגנריים של החברה.
המערך שייך לחטיבת המחקר והפיתוח הגלובאלית של החברה.

מרכז המחקר והפיתוח הגנרי בכפר סבא

עולם תרופות המרשם מתחלק לשני סוגים עיקריים: תרופות אינובטיביות (תרופות מקוריות או ממותגות) ותרופות גנריות. תרופה אינובטיבית מבוססת על מולקולה חדשה, התוויה רפואית חדשה, צורת מתן חדשה וכד'. בעל התרופה, יכול להגן על המצאתו בשורת פטנטים, והחוק אף עשוי לזכות אותו בבלעדיות בשיווק התרופה במשך זמן מוגדר, שעשוי להגיע עד עשר שנים. כל בלעדיות בשוק, בין אם כתוצאה מהגנה פטנטית או הגנה חוקית אחרת, מגיעה בשלב מסויים לקיצה.  לכאורה, מרגע זה ואילך יכול כל מי שרוצה לייצר ולשווק את התרופה התחליפית. עם זאת, בפני היצרן הגנרי ניצב אתגר מורכב, פיתוח מוצר בעל שקילות ביולוגית (הכוונה בשקילות ביולוגית היא לפרופיל התנהגות דומה בגוף לזה של המוצר המקורי).
 
מערך המו"פ הגנרי אחראי על פיתוח מוצרים גנריים בכל התחומים הטיפוליים, משלב פיתוח הפורמולציה למוצרים, פיתוח שיטות אנליטיות, בדיקות יציבות, ניהול מבחנים לזמינות ביולוגית, רישום ואישור תרופות גנריות לכל השווקים בהם פועלת טבע.

המו"פ הגנרי בטבע הרחיב את יכולותיו מעבר לגלולות, קפסולות, נוזלים, משחות וקרמים גם לטכנולוגיות אחרות, כגון מערכות מטריקס, מערכות ציפוי למוצרי שחרור מושהה, תרופות הנמסות בפה, מערכות סטריליות כמו מזרקים ובקבוקונים ושילובים של מכשור תרופתי ומערכות למתן תרופות דרך האף.

צור קשר

טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ
מרכז המחקר והפיתוח הגנרי
ת.ד. 353, כפר סבא 44120
טלפון: 09-7648222
פקס: 09-7654952
 
למעבר לעמוד טבע בישראל

שתפו מאמר זה