ד"ר ורדית קלמרו

רוקחת קלינית, נשואה ואמא לחמישה, מגני תקווה

קצת על עצמי

נעים מאוד!

שמי דוקטור ורדית קלמרו ואני דוקטור לתרופות  מומחית למידע וטיפול תרופתי.

מאז ומעולם ידעתי שאני אעסוק בתחום הטיפולי וחלמתי שתהיה לי קליניקה להיפגש עם אנשים שאוכל לעזור להם.

ברבות השנים, בחרתי בתחום שבו הכימיה, הביולוגיה ובני האדם מתחברים - רוקחות קלינית. אני בוגרת התוכנית לדוקטורט ברוקחות קלינית, Pharm.D., של האוניברסיטה העברית בירושלים.

במהלך שנותיי כמטפלת עברתי הכשרה להיות מאמנת לאורח חיים בריא וכן מחנכת לסוכרת מטעם משרד הבריאות.

מלבד היותי רוקחת קלינית, אני גם אמא ל-5 ילדים חמודים (ומאתגרים), ומשתדלת לעסוק בפעילות גופנית 2-3 פעמים בשבוע למרות הלו"ז העמוס. אם יש לי את האפשרות ללכת ברגל במקום לנסוע עם הרכב או לעלות במדרגות במקום במעלית – אז זה מה שאעשה.

אני כרוקחת קלינית

אני מרצה בתחום הפרמקולוגיה בנושאי בריאות, סוכרת, קנביס, השפעות בין תרופתיות ועוד באקדמיה באוניברסיטה העברית, במכון וינגייט ובפורומים שונים למקצועות הבריאות: רופאים, רוקחים, אחיות ועוד ופורומים למטופלים.

התחלתי כחלק מצוות רב-מקצועי במרפאות בריאות בעמותה של חולים ומשפחות, איגוד סיסטיק פיברוזיס. עבדתי הן במסגרת בית החולים והן במסגרת קופת החולים, טיפלתי במטופלים עם בעיות בטיפול התרופתי בניסיון למצוא פתרון תרופתי הולם למצבם.

נוכחתי להבין שככל שהמטופל יודע יותר, מבין יותר ומגיע מוכן, מצבו הרפואי בד"כ טוב יותר. אותו חולה חכם אמנם מאתגר את הצוות הרפואי שאיתו הוא נפגש במוסדות הבריאות (קופות החולים בתי החולים, בתי אבות וכן הלאה), אבל בזכות הידע שהוא מפגין, הוא יקבל (ומקבל בסופו של דבר!) את הטיפול הרפואי הטוב ביותר.

למעבר לעמוד אודות

הכתבות של ד"ר ורדית קלמרו

שתפו מאמר זה

מה חשוב לדעת על תוספי תזונה בדגש על תקופת הקורונה?

קראו עוד

תרופות, מזון ומה שביניהם: מה חשוב שבן המשפחה המטפל ידע

קראו עוד