בת שבע (באצ'י) אלקובי

בת שבע (באצ'י) אלקובי (49) עוסקת ברכש מחלקת תקשורת תאגידית וחברת מועצה ברמת השרון. נשואה ואמא לליטל, רותם ואיתי. חלתה בסרטן השד ומתגוררת ברמת השרון

חיה עם המחלה

כשנתיים

מיקום

רמת השרון

פרסמה

מאמר

מבוא

בת שבע (באצ'י) תמיד ראתה בעצמה טיפוס אופטימי וחיה את כל חייה ככזו. גם אחרי שאיבדה את אביה למחלה, והיא רק בת 3, גם אחרי שבתה חלתה בלוקמיה כשהייתה בת שמונה בלבד וגם כשהתבשרה שהיא בעצמה חולה בסרטן שד. הכלל החשוב ביותר שליווה אותה בימים ההם היה לשמור על השגרה. היא המשיכה בעבודתה לצד פעילות חברתית ענפה בעמותה שייסדה ולרגע לא נתנה לעצמה לשקוע ברחמים עצמיים. היום היא מעבירה מסר חשוב לנשים: "יש חיים נפלאים שם בחוץ קחו אותם בשתי ידיים ומצו אותם כפי שאתן רוצות -הבחירה והחופש הם שלכן".

היסטוריה קצרה עם המחלה

לפני כשנתיים הרגישה בת שבע משהו חריג בשד בעת בדיקה עצמית שביצעה בביתה. היא עברה ניתוח, הקרנות בכמות מקסימלית שהלכו והפכו לא פשוטות עם הזמן ועדיין מטופלת בטיפול הורמונלי משלים - אבל מעולם לא ויתרה לעצמה. היא בחרה במודע לא לחפש מידע שעלול ל'הוריד אותה' באינטרנט, על אף שהוא כל כך זמין, היא המשיכה לעשות את כל מה שעשתה טרם הגילוי ובימים אלו אף מסיימת את התואר השני שלה. בחלוף למעלה משנתיים מרגע האבחון היא מדגישה – לא נתתי לסרטן לשנות לי את החיים.

למעבר לעמוד אודות

הסיפורים של בת שבע (באצ'י) אלקובי

שתפו מאמר זה

לצערי הסרטן לא היה זר לי