איך לדבר עם בן הזוג שלך לגבי מיגרנה

Getty Images: Pekic

למצוא את דרכך בעולם כשאת חיה עם מיגרנה יכול להיות קשה. זה לא רק משפיע עלייך, אלא גם על יקירייך.

התמודדות עם מיגרנה זה קרב שמוטב להילחם בו ביחד, אבל קשה לעשות את זה בלי שיחות פתוחות, כנות ומתמשכות.

אני נאבקת עם מיגרנה מאז שהייתי ילדה קטנה. בן זוגי ואני קיימנו שיחות על המיגרנה שלי עוד לפני שהתחתנו וכיום, 11 שנים מאוחר יותר, אנחנו ממשיכים לדבר על זה בפתיחות.

במהלך השנים האחרונות, המיגרנות שלי הפכו להיות מארעיות לכרוניות. כיום, אני חווה יותר מ-15 ימים של כאב ראש או מיגרנה בחודש. כאשר המחלה שלי השתנתה, כך גם מערכת היחסים שלנו מולה - ואחת מול השני.

בן זוגי הוא החבר הכי טוב שלי, הנפש התאומה שלי ולוחם המיגרנות שלי. אנחנו עובדים כצוות, ויחד עם זאת על מנת להתמודד עם מיגרנה יש למידה מתמשכת הדורשת עבודה מאומצת מצד שנינו.

להלן כמה טיפים על איך לשוחח עם בן הזוג לגבי מיגרנות.

הישארו חיוביים ככל הניתן

מיגרנה עלולה לגרום לשינויים במצב הרוח. מי לא יהיה מצוברח כשכואב לו? אני משתדלת להיות מודעת לכך במיוחד כשאני מדברת עם בן זוגי, כך שלא אפגע ברגשות שלו, אגיד דברים מתוך כאב או אפרוט על הדברים השליליים.

אך קשה מאוד להישאר חיובי כשאתה חש פגיע וכאוב. להיות פגיע עלול לגרום לדמעות, תסכול ועוד תחושות שליליות. זה בסדר להרגיש את הדברים האלו ולבטא אותם כלפי בן הזוג שלך, ודרך הדיבור הכנה מתאפשר לבן זוגי לראות מהיכן אני מגיעה ולקחת בחשבון רגשות שלי שהוא מעולם לא היה מודע לקיומם.

לאחר מכן, כשהכאב מתמעט או חולף אנחנו דנים באופן שבו אנחנו יכולים לשפר את המצב לפעמים הבאות. מה הוא גורם הלחץ הכי גדול וכיצד אנחנו יכולים, כצוות, להפחית ממנו? אולי לא פשוט לפתור את כל הבעיות, אבל גם צעדים קטנים יכולים לעזור ולהקל.

הימנעו מהאשמות הדדיות

אני מזהה את המחיר שבן הזוג שלי משלם בגלל המיגרנה ואני מאפשרת לו להיות פגיע. אני מזכירה לעצמי שהמיגרנה לא משפיעה רק על החיים שלי - היא שינתה גם את החיים שלו.

אני מעודדת אותו לספר לי מה הוא מרגיש לגבי המצב שלי ואיך זה משפיע עליו. אנחנו דנים באופן שבו אנחנו יכולים לשפר את המצב עבורו מבלי להפנות כלפיי אשמה.

הימנעו מהפניית האשמה כלפי מישהו. למדתי לא לפצות יתר על המידה או להקריב את הצרכים שלי כדי להשקיט את האשמה שאני מרגישה כי יש לי מיגרנה. אני אומרת "לא" כשאני צריכה ושנינו מבינים שהשימוש הכי טוב באנרגיה שלי הוא במאבק במיגרנה.

חינוך

ישנם מקורות רבים המספקים מידע לגבי מיגרנה ומסבירים כיצד חי מישהו עם מיגרנות.

אני חינכתי את בן זוגי כשחינכתי את עצמי. שלחתי לו כתבות, פרסומי בלוגים ופרסומי מדיה חברתית רלוונטיים כדי להסביר איך אני מרגישה או את מה שדיברנו עליו.

ההבנה שבן זוגי אינו נמצא לבד במאבק שלו, כפי שאני לא לבדי במאבק שלי במיגרנה, היא עוצמתית. החיבור לסיפורים של אחרים והלמידה הנוספת על המחלה תיתן מענה לשאלות הכרוכות במצב שלעתים קשה לפתור.

בן זוגי ואני עושים שינויים ביחד בהתאם למה שלמדנו. אם הוא פנוי, הוא מגיע איתי לפגישות עם הרופא שלי. ואם הוא לא יכול להיות נוכח בפגישות, אעדכן אותו אחריהן כדי שהוא יהיה מודע לתוכנית הטיפולית שנקבעה לי. .הבנת תכנית הטיפול שלי מסייעת לו להבין יותר טוב איך לעזור לי לשלוט בתסמינים שלי. שנינו שואלים שאלות ושנינו קשובים להנחיות.

העריכו את הדברים הקטנים

המיגרנות מכתיבות במידה מסוימת את סגנון החיים שלנו, אך אנחנו עדיין מעריכים את הדברים הקטנים בחיים. אנחנו מאמצים שינויים בסגנון החיים שטובים עבורנו אך ממשיכים לעשות את מה שחשוב לנו עד כמה שניתן.

למשל, כשאנחנו לא יכולים לצאת למסעדה או לסרט, אנחנו מזמינים אוכל בטייק-אווי ורואים סרט בבית. בצורה הזו אנחנו עדיין נהנים מזמן איכות יחד ואני אסירת תודה על כך שאפשר לעשות התאמות לבילויים שיתאימו לצרכינו ולא לוותר עליהם לגמרי.

הפואנטה

כל מערכת יחסים היא שונה, כמו גם מיגרנה והאופן שבו היא משפיעה על מערכת היחסים שלך. להיות כן אך עדין זו הדרך הכי טובה. זכרו שאף אחת לא בוחרת שתהיה לה מיגרנה.

כפי שהמיגרנות משתנות לאורך זמן, כך גם צריכים להשתנות החיים, הציפיות והשיחות שלך. בזוגיות עובדים יחדיו כצוות בחולי ובבריאות ודרך הקשה והקל, וזה מה שהופך את המסע למעניין ומרגש כל כך.

NPS-IL-00567

הקליקו כאן להורדת האינפוגרפיקה של מיגרנה בפורמט PDF


כתב ויתור: תוכן זה מייצג את דעות המחברת ולא בהכרח משקף את אלה של טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ ("טבע"). באופן דומה, טבע אינה משפיעה על אי אילו מהמוצרים או מהתוכן הקשור לאתר האינטרנט האישי או רשתות המדיה החברתית של המחברת, או אלו של Healthline Media, ואינה תומכת בהם. האנשים שכתבו תוכן זה קיבלו את שכרם מ-Healthline, בשמה של טבע‚ בעבור תרומותיהם. כל התוכן הוא לצרכי מידע בלבד ואין לראות בו עצה רפואית.

שתפו מאמר זה

כתבות נוספות בנושא