להעלות חיוך לאנשי עלומים האמיצים

ילדים, משפחות ואנשי כיתת הכוננות של קיבוץ עלומים עם עמליה אדלר-וקסמן

דמעות של אושר, דמעות של כאב וגם חיוכים היו חלק מהמפגש של אנשי קיבוץ עלומים וכיתת הכוננת עם עמליה אדלר-וקסמן ונציגות מיזם מתחשבים, דרכו טבע תורמת מאות מחשבים לילדי ומשפחות עוטף עזה

האושר של ילדי ומשפחות קיבוץ עלומים מעוטף עזה כשקיבלו את מחשבי טבע שהוכשרו למענם, מילא את כל הנוכחים בשמחה, תחושה שכמעט שכחנו מקיומה בשבועות האחרונים. החיוך על פניהם של אנשי הקיבוץ מסתיר את קורותיהם עם תחילת מתקפת הטרור המחרידה של שבת ה-7 באוקטובר, הקרב העיקש והאמיץ של כיתת הכוננות על הקיבוץ, מניעת ההתקדמות של המחבלים לתוך בתי הקיבוץ, בקרב נחוש של מעטים מול רבים, הפינוי מהקיבוץ והחיים הרחק מהבית.

Amalia Adler-Waxman in a brave hug with Amichai Shem, a member of Kibbutz Alumim's emergency department
עמליה אדלר-וקסמן בחיבוק אמיץ עם עמיחי שם, איש כיתת הכוננות של קיבוץ עלומים

 

ביום רביעי השבוע (25.10), נפגשה עמליה אדלר-וקסמן, סמנכ"לית בכירה ESG ותקשורת גלובלית, יחד עם נציגות מיזם 'מתחשבים', עם משפחות וכיתת הכוננות של קיבוץ עלומים מעוטף עזה למפגש תמיכה והענקת המחשבים. במפגש מרגש מצאו המשפחות וכיתת הכוננות אוזן קשבת לעדויות על קרב ההגנה על הקיבוץ ועל ההרס שנזרע באכזריות בקיבוץ ולא מעט תמיכה ורצון לסייע. התקווה של אנשי הקיבוץ לחזור לביתם וכוחם הנפשי העצום מעוררים השראה ועל רקע החיבור האנושי וההתגייסות לעשיית טוב, עולה הרוח הישראלית השורשית שמסייעת לישראל לעבור שעה מורכבת זו.

Amalia Adler-Waxman with Amichai Shem, a member of Kibbutz Alumim's emergency department

 

מיד עם תחילת המלחמה והצורך של המשפחות המפונות מביתן במחשבים, טבע נענתה מיד ותרמה את מחשבי החברה הישנים, שהוכשרו מחדש, למיזם 'מתחשבים' ו'שינוע חברתי', שמעבירים את המחשבים למשפחות. לבקשת טבע, ניתנה לנו האפשרות גם להשתתף באחת מחלוקת המחשבים ולהביע את הערכתנו ותמיכתנו במשפחות.

שתפו מאמר זה