טבע מודיעה על שינויים בצוות ההנהלה הבכירה

תל אביב, 21 ביולי 2021 - טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (NYSE ו- TASE: TEVA), הודיעה היום על שינויים בצוות ההנהלה הבכירה שלה. 

ברנדן או'גריידי, סמנכ"ל בכיר, מנכ"ל החטיבה המסחרית בצפון אמריקה, יעזוב את טבע לטובת הזדמנות מקצועית מחוץ לתעשיית התרופות, וסוון דתלפס, המשמש כיום כסמנכ"ל בכיר, מנהל חטיבת השיווק והפורטפוליו הגלובלית ומנכ"ל החטיבה המסחרית בשווקים הבינלאומיים, ימונה למנכ"ל החטיבה המסחרית בצפון אמריקה. 

בנוסף, טבע הודיעה על השינויים הבאים בצוות ההנהלה הבכירה: 

  • מרק סבג המכהן כיום כסמנכ"ל בכיר למשאבי אנוש, תקשורת ומותג גלובליים ו-ESG מונה למנכ"ל החטיבה המסחרית בשווקים הבינלאומיים.
  • גליה ענבר תקודם לסמנכ"לית בכירה, משאבי אנוש, תקשורת ומותג גלובליים ו-ESG
  • אלי שני יקודם לתפקיד סמנכ"ל בכיר, מנהל חטיבת השיווק והפורטפוליו הגלובלית 

כל השינויים ייכנסו לתוקף ב-15 באוגוסט 2021. 

"בשם דירקטוריון טבע וצוות ההנהלה הבכירה שלנו, אני רוצה להודות לברנדן על תרומתו הרבה לטבע במהלך 30 שנותיו בחברה, ולאחרונה על מנהיגותו וסיועו לייצוב העסקים בארה"ב ומיצוב טבע לצמיחה עתידית, כראש החטיבה המסחרית בצפון אמריקה בתקופה מאתגרת", אמר מר קאר שולץ, נשיא ומנכ"ל, "אני שמח לבשר על מינויו של סוון דתלפס לתפקיד משמעותי זה. סוון היה חלק מצוות ההנהלה הבכירה מאז 2017 ומילא תפקידים מרכזיים במסגרתם הוביל את עסק המוצרים הייחודיים הגלובלי של טבע, בחטיבה המסחרית באירופה ובתפעול הגלובלי שלנו. יש לי ביטחון מלא שסוון יביא יכולות ועוצמות רבות לעסקינו בצפון אמריקה ויתרום רבות לתועלת המטופלים." 

"אני גם גאה להכריז על שינויים נוספים בצוות ההנהלה שלנו, הכוללים את המעבר של מרק סבג להוביל את החטיבה המסחרית בשווקים הבינלאומיים שלנו, ואת מינויים של גליה ענבר ואלי שני שיובילו את משאבי האנוש, תקשורת והמותג הגלובלי ו-ESG, ואת חטיבת הפורטפוליו והשיווק הגלובלי שלנו, בהתאמה. מינויים אלה מדגימים את האיכות והעומק של שדרת ההנהלה שלנו, ואני מצפה לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם סוון, מרק, גליה, אלי ושאר הצוות בעת שאנו ממשיכים להוביל את טבע לעמוד ביעדיה, ליישם את האסטרטגיה שלה ולמלא את ייעודה." 

ביוגרפיות: 

ד"ר סוון דתלפס הוא חלק מצוות ההנהלה הבכירה של טבע מאז 2017 ומילא תפקידים רבים עם אחריות הולכת וגוברת, בעסק התרופות הייחודיות הגלובלי, בחטיבה המסחרית באירופה ובתפעול הגלובלי. סוון מילא תפקיד אינטגרלי באופטימיזציה של הפורטפוליו הגלובלי העצום של טבע, בבחירת צבר מוצרי המו"פ ובצוותי השיווק הגלובליים המובילים, הכוללים את תחום הנשימה, ואף כיהן כמנהל התפעול הראשי של חטיבת התפעול הגלובלית שלנו. בשנת 2017 מונה למנהל חטיבת השיווק והפורטפוליו הגלובלי, וקיבל על עצמו את האחריות לחטיבה המסחרית בשווקים בינלאומיים בשנת 2021. סוון הצטרף לטבע כמנכ"ל שוק גרמניה בשנת 2008. לפני שהצטרף לטבע שימש במשך אחת עשרה שנים כשותף בחברת מקינזי. סוון קיבל את דוקטורט בביוכימיה ממכון FU ברלין / מכון פסטר בפריז. 

מרק סבג התמנה לתפקיד סמנכ"ל בכיר, משאבי אנוש גלובליים בשנת 2013, ולאחר מכן, בשנת 2019, קיבל לידיו סמכויות נוספות והתמנה לסמנכ"ל בכיר למשאבי אנוש, תקשורת ומותג גלובליים ו-ESG. קודם לכן, מילא שורת תפקידים בכירים במשאבי אנוש, כולל סמנכ"ל גלובלי, משאבי אנוש מ-2012 עד 2013, סמנכ"ל משאבי אנוש לקבוצה הבינלאומית של טבע, וסמנכ"ל הון אנושי גלובלי בשנים 2006-2012. לפני שהצטרף לטבע, מילא מספר תפקידים בכירים בתחום משאבי אנוש באינטל. מר סבג מחזיק בתואר B.A. בכלכלה וניהול עסקים מאוניברסיטת חיפה. 

גליה ענבר הצטרפה לטבע בשנת 2019 עם יותר מ -20 שנות ניסיון בתחום משאבי אנוש ותפעול, וכיום היא ממלאת תפקיד של סמנכ"לית בכירה בתפעול משאבי אנוש גלובלי, ומובילה את כל יחידות המטה של משאבי האנוש בטבע ברחבי העולם. לפני שהצטרפה לטבע, מילאה גליה שורת תפקידים בכירים בתחום משאבי אנוש באמדוקס במשך יותר מ -7 שנים. גליה היא בעלת תואר ראשון בהנדסת תעשייה מאוניברסיטת תל-אביב. 

אלי שני מכהן כיום כראש קבוצת פיתוח עסקי עולמי וניהול שיתופי פעולה. הוא הצטרף לטבע בשנת 2006 כסמנכ"ל בקבוצת פיתוח עסקי תאגידי שם הוביל רכישות ומיזוגים. בשנת 2011 עבר לתפקיד מנהל תפעול ראשי במיזם משותף שהוקם עם P&G והתמקד בעסקי ה- OTC העולמיים של שתי החברות. לפני שהצטרף לטבע, שימש כסמנכ"ל כספים בחברת רפואת עיניים ולפני כן כבנקאי השקעות בקרדיט סוויס ו-CIBC. הוא מחזיק בתואר משולב של משפטים והנהלת חשבונות מאוניברסיטת תל אביב, ותואר MBA מאוניברסיטת שיקגו. 

אודות טבע

טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ (NYSE & TASE: TEVA) מפתחת ומייצרת תרופות לשיפור חייהם של אנשים מזה למעלה ממאה שנה. אנו מובילים גלובליים בגנריקה ובתרופות ייחודיות, עם פורטפוליו הכולל יותר מ-3,500 מוצרים בכמעט כל תחום טיפולי. בכל יום, קרוב ל-200 מיליון אנשים ברחבי העולם נוטלים תרופה של טבע, הודות לאחת ממערכות התפעול הגדולות והמורכבות בתעשייה הפרמצבטית. נוסף על מעמדנו המבוסס בגנריקה, יש לנו פעילות מחקר חדשני משמעותית התומכת בפורטפוליו המוצרים הייחודיים והביופרמצבטיים הגדל שלנו. למידע נוסף על החברה, בקרו באתר www.Teva.co.il

Cautionary Note Regarding Forward-Looking Statements

This press release contains forward-looking statements within the meaning of the Private Securities Litigation Reform Act of 1995, which are based on management’s current beliefs and expectations and are subject to substantial risks and uncertainties, both known and unknown, that could cause our future results, performance or achievements to differ significantly from that expressed or implied by such forward-looking statements. Important factors that could cause or contribute to such differences include risks relating to uncertainties relating to the potential benefits and success of our announced senior management changes and other factors discussed in our Annual Report on Form 10-K for the year ended December 31, 2020, including in the sections captioned "Risk Factors” and “Forward Looking Statements” and in our subsequent Quarterly Reports on Form 10-Q. Forward-looking statements speak only as of the date on which they are made, and we assume no obligation to update or revise any forward-looking statements or other information contained herein, whether as a result of new information, future events or otherwise. You are cautioned not to put undue reliance on these forward-looking statements.

שתפו מאמר זה


למעבר לכל הכתבות והמאמרים

הקליקו כאן