ורד ושלומי אלבו

ורד (56) ושלומי (59) אלבו, נשואים כבר 32 שנים, לאחרונה פרשה ורד ממשרד החינוך ומתפקידה כמנהלת בית ספר ושלומי הוא מנהלן בבית ספר ויצ"ו ובתפקידו אחראי על ההתנהלות הפיננסית והתפעולית של בית הספר. ורד מתמודדת עם עודף משקל כבר מבית הספר היסודי, שלומי מתלונן שהבעיות שלו התחילו אחרי הלידות שלה, מתגוררים בלפיד ויחד מתמודדים עם עודף משקל

מתמודדים עם השמנת יתר

ורד כבר כ-48 שנים, שלומי כ-25

מיקום

לפיד, ישראל

מבוא

ורד ושלומי נשואים באושר, הורים לשלושה בוגרים ולאחרונה חבקו נכד בכור, זוג אוהבים שיחד עושים הכל, גם מתמודדים עם השמנת יתר - ורד מאז סוף בית ספר יסודי ושלומי, שלדבריו תמיד היה עגלגל אך ספורטאי, החל להתמודד עם הנושא "רק אחרי הלידות". במהלך השנים הם חוו עליות וירידות רבות במשקל, עד שהחליטו יחד לעבור ניתוח לקיצור קיבה. הניתוח היה הצלחה ורד השילה מעצמה 40 ק"ג ושלומי – 30. מאז הניתוח ורד שינתה את אורח החיים: היא אוכלת נכון, עושה כושר ושומרת על עצמה כי "לראות את עצמי ככה כל בוקר עושה לי טוב". לשלומי קצת קשה יותר למרות שספורט היה מאז ומעולם חלק מחייו, "עבורי המאבק הוא מאבק מתמיד בשל האהבה שלי למתוק". שלומי ניסה לעבור לממתיקים מלאכותיים אך גם זה לא עזר ובימים אלה הוא מנסה שוב לרדת במשקל, הפעם תוך התנזרות מממתיקים ומפחמימות בכלל.

היסטוריה קצרה עם השמנת יתר

לעודף המשקל מעולם לא היה משקל בתחושה האישית של שלומי כבוגר, אם כי הוא כן הפריע לורד בעיקר בסיטואציות מסוימות כמו קניית בגדים או לבישת בגד ים. כאשר עודף המשקל התחיל להפריע פיזית ובריאותית, החליטו ורד ושלומי לשנות, הם ניסו כל דיאטה, שיטה וקבוצת תמיכה, אבל לצערם כל ירידה תמיד לוותה בעליה עד שהחליטו לעשות מעשה – לפני 5 וחצי שנים החליטו יחד לעבור ניתוח לקיצור הקיבה. התוצאה היתה דרמטית וההתאוששות יחד עשתה את הסיפור קל יותר. אבל על התוצאות הטובות צריך לשמור ועל זה ורד מקפידה, לשלומי זה קשה יותר ואם קראתם עד עכשיו ברור לכם שגם את האתגר הזה הם עוברים יחד.

למעבר לעמוד אודות

הסיפורים של ורד ושלומי

שתפו מאמר זה

זוג שהוא קבוצת תמיכה