מיכל גולדברג

יועצת ארגונית, מנחת-קבוצות ויועצת לבני משפחה מטפלים, ארגון Caregivers ישראל

קצת על עצמי

מאז ומעולם אני זוכרת את עצמי כמי שמאמינה בשינוי לטובה ובעשיה חברתית. לכן בחרתי במקצועי ובחיי הפרטיים לפעול לקידום יזמות חברתית והתנדבות, בארגונים חברתיים ובלווי יזמים המיישמים שינוי חברתי. אחרי שירות צבאי כקצינת חינוך, למדתי לשני תארים ראשונים, בחינוך בלתי פורמלי, ובלימודי ארץ-ישראל. את התואר השני שלי בחינוך חברתי למדתי באוניברסיטת בר אילן בהתמחות בחקר ובפיתוח החברה האזרחית בישראל, תחום שמשלב את הערכים שאני מאמינה בהם.

מזה שש שנים שאני המטפלת העיקרית בהוריי וזו חוויה שאני מוצאת מאתגרת אך מעצימה. אני אוהבת לכתוב ולכן מוצאת את עצמי כותבת לא פעם סיפורים ומאמרים. ואם כבר מדברים על אהבות שבלב, אחד הנושאים שעניינו אותי מאז ומעולם היו ארצות ותרבויות שונות בעולם, לכן אני מעבירה הרצאות על מסעות ותרבויות מסביב לעולם וכשיש לי זמן גם מדריכה טיולים ונהנית מכל רגע.

קצת עליי כיועצת ארגונית ויועצת לבני משפחה מטפלים

עשיה חברתית היא חלק בלתי נפרד ממני, לכן הרחבתי את השכלתי הפורמלית בתחומים של ייעוץ-ארגוני, הנחיית קבוצות, ניהול מתנדבים, יעוץ לבני משפחה מטפלים הנחיית קבוצות תמיכה והכשרת מנחי קבוצות לעזרה עצמית. אני מתנדבת בתחומים מגוונים ומאמינה גדולה בכוחה של התנדבות בחיים האישיים. לאורך השנים עבדתי בתחומים ששילבו פעילות חינוכית ועשייה חברתית, כמו: ניהול מרכז קהילתי של החברה להגנת הטבע, הקמת מרכז ההדרכה הארצי של החברה למתנ"סים, הקמת וניהול  יחידה להתנדבות וקהילה.

משנת 2004 אני עצמאית ועוסקת בפיתוח יזמות חברתית והתנדבות. לפעילותי כיועצת לבני משפחה מטפלים הגעתי אחרי שהפכתי למטפלת בהוריי ועברתי תהליך מרתק של שינוי והתפתחות אישית ומקצועית. חשוב לי ללמד אחרים כיצד להפוך ליזמים ולמנהיגים ולהוביל אחריהם חברתיים ומתנדבים, לשם כך אני יוזמת ומובילה קורסי מנהיגות ויזמות חברתית לפעילים ולמתנדבים ועוסקת בהכשרתם המקצועית. מאמינה במשפט "החיים שלך מתחילים בקצה אזור הנוחות שלך" ומיישמת אותו בכל תחום בחיי.

למעבר לעמוד אודות

הכתבות של מיכל גולדברג

שתפו מאמר זה

על חשיבות ההכרה בתפקיד המטפל בבן משפחה

קראו עוד

החורף מגיע: איך רצוי להתכונן כבן משפחה מטפל?

קראו עוד

מה יכול בן המשפחה המטפל לעשות כדי לקרב את המטפל הסיעודי

קראו עוד

איך לנהל את תחילת ההעסקה של מטפלת סיעודית?

קראו עוד

לתמוך ביחד

קראו עוד

מה שבני משפחה מטפלים לא מספרים

קראו עוד

ערכה של חברות

קראו עוד

כיצד למנוע שחיקה בתפקיד המטפל בבן משפחה?

קראו עוד

קושיה חמישית

קראו עוד

על זמני - ניהול זמן בתפקיד המטפל

קראו עוד