מירב כהן

מירב כהן (55), פרשה ממשרד החינוך ומתפקידה כאשת חינוך אחרי 30 שנות עשייה בתחום. פרישה מוקדמת רק אתגרה אותה ולאחרונה החלה ללמוד במסגרת של ביה"ס לתיירות. מתמודדת עם בעיית ההשמנה מגיל שש.

מתמודדת עם השמנת יתר

49 שנים

מיקום

ירושלים, ישראל

מבוא

מירב, נשואה באושר, אמא לשלוש בוגרות, מתמודדת עם השמנת יתר מגיל 6. אם יש משהו שהיא הבינה אחרי כמעט 50 שנים של התמודדות עם עודף משקל זה שזה בטח לא יפריע לה לעשות שום דבר שהיא רוצה. אחרי קריירה מלאת עניין בחינוך ובהוראה החליטה לפרוש מוקדם ולנסות דברים חדשים וכבר התחילה ללמוד בדרכה החדשה. היא מתכננת תכניות לפנסיה ובינתיים מוצאת את עצמה עסוקה מבוקר עד ערב, אל תדאגו לה – היא כולה אנרגיה.

היסטוריה קצרה עם השמנת יתר

עד גיל 6 מירב הייתה ילדה רזה ואז עם המעבר לעיר אחרת התחיל המשבר שהכיר לה את ידידה החדש – אוכל. אחרי שנתיים קשות, היא עברה שוב דירה ובית ספר והמצב השתפר, אך בעיית עודף המשקל נותרה. מאז היא מתמודדת, משנה אסטרטגיות, לומדת טקטיקות חדשות, אבל המעגל קבוע – ירידה ואחר כך מאבק לשמור על ההישג. והמאבק הזה לא תמיד מצליח. כאשר אובחנה בגיל 45 עם סוכרת החלה משטר חדש, היא לא רזה, אבל שומרת על איזון תזונתי ובעיקר על השמחה ובאין ברירה גם על הסוכר.

למעבר לעמוד אודות

הסיפורים של מירב כהן

שתפו מאמר זה

לא פשוט לחיות עם עודף משקל, במיוחד כשאת חולת סוכרת