טרי מטלן

טרי מטלן היא פסיכיאטרית, סופרת, יועצת ומאמנת המתמחה במבוגרים עם ADHD, עם עניין מיוחד בנשים עם ADHD.

חיה עם המחלה

50 שנים

פרסמה

שלושה מאמרים

מיקום

דטרויט, מישיגן

מבוא

היא המחברת של הספר זוכה הפרסים "The Queen of Distraction" (מלכת הסחות הדעת), ו-"Survival Tips for Women with AD/HD" (עצות הישרדות לנשים עם ADHD). היא הקימה גם את ADD Consults, משאב מקוון המשרת מבוגרים עם ADHD ברחבי העולם, וכן את Queens of Distraction, תוכנית אימון מקוונת לנשים עם ADHD. היא רואיינה וצוטטה בהרחבה במדיה כגון NRP, The Wall Street Journal, Time Magazine, US News and World Report, Newsday, ועוד.

היסטוריה קצרה עם המחלה

"כמו מבוגרים רבים אשר למדו על ה-ADHD שלהם לאחר שהילד שלהם אובחן ככזה, גם אני גיליתי שאני סובלת מ-ADHD לאחר שחיפשתי עזרה לבתי, אשר אובחנה כסובלת מ-ADHD (ובעלת צרכים מיוחדים) כשהייתה בת 4 שנים, ואני הייתי בשנות ה-40 המוקדמות שלי. גדלתי כלא מאורגנת, מוצפת רגשית, מוסחת, ולא מסוגלת לסיים פרויקטים - אבל, הצלחתי להוציא שני תארים במכללה! אם כך, איך ייתכן שאני סובלת מ-ADHD? מקריאת מעט הספרים הזמינים על הנושא בשנות ה-90 המוקדמות של המאה העשרים, השתכנעתי לבסוף שאני צריכה לעבור אבחון. עד אז הגעתי למבוי סתום, גידלתי שני ילדים צעירים ומאוד פעילים (חיי היו די כאוטיים באותה התקופה). לאחר שאובחנתי, היה לי רגע ה-"א-הא" הגדול ביותר של חיי.

לאחר מכן, הכול הסתדר. עם טיפול מתאים, ותמיכה והבנה של אופן פעולתו של המוח שלי, חיי השתפרו בצורה דרמטית, וגרמו לי לבחור דרך חדשה: הדבר שמניע אותי בפועל הוא לעזור לאחרים למצוא את דרכם לחיים מאושרים ויצרניים יותר, על ידי הנחייתם במסע ה-ADHD שלהם. פתחתי קליניקה פסיכיאטרית פרטית שהפכה מאוחר יותר לעזרה מקוונת למבוגרים באתרי האינטרנט שלי www.ADDconsults.com ו-www.QueensOfDistraction.com, התנדבתי בארגוני ADHD מרכזיים, התחלתי להציג בוועידות לאומיות/בינלאומיות, כתבתי מאות מאמרים, ופרסמתי שני ספרים בנושא של נשים עם ADHD. מעולם לא הייתי מאושרת יותר או מסופקת יותר מעכשיו, כשאני מבינה כיצד מוחי פועל וכיצד לנהל את תסמיני
ה-ADHD שלי."

התחברו לטרי מטלן
למעבר לעמוד אודות

הסיפורים של טרי

שתפו מאמר זה

האם הפרעת הקשב שלי מחמירה עם הגיל?

קראו עוד

איך ה-ADHD הפך אותי ל"מלכת הסחות הדעת"

קראו עוד