לראות את האדם ולא רק את המחלה

התכנית "בטבע שלי לראות אותך" – שתוף פעולה ייחודי בין טבע ובין עמותת "גישה לחיים" נועד להטמיע תרבות טיפולית מיטבית המקדמת איכות החיים ורווחה, תוך התמקדות בשלושה מעגלים: המטופלים השוהים במחלקה, המשפחות המלוות אותם והסגל הרפואי והטיפולי.

מאחורי כל מחלה ניצב אדם, וההתמודדות עם מחלה כרונית ו/או מחלה קשה היא מאתגרת ולעיתים אף מתישה, בראש ובראשונה למטופל, אולם גם לבני המשפחה המטפלים בו וכן לרופאים ולאנשי הצוות האחרים.

ייעודה של חברת טבע הוא לשפר את בריאותם של מטופלים באמצעות תרופות מתקדמות, אולם, במקביל טבע גם מכירה בחשיבות איכות החיים (Well-being), הרווחה (גופנית, נפשית, חברתית ואף רוחנית) והיחס האישי הניתן במסגרת הטיפול הרפואי, אשר תורמים כולם לשיפור ההרגשה והבריאות – ולעיתים אף מסייעים בתהליכי הריפוי עצמם.

התכנית "בטבע שלי לראות אותך" – שתוף פעולה ייחודי בין טבע ובין עמותת "גישה לחיים" נועד   להטמיע תרבות טיפולית מיטבית המקדמת איכות החיים ורווחה, תוך התמקדות בשלושה מעגלים: המטופלים השוהים במחלקה, המשפחות המלוות אותם והסגל הרפואי והטיפולי.

בצומת הדרכים המשמעותי והרגיש בין המטופל (ובני משפחתו) לצוותים המטפלים נכנסת לתמונה עמותת "גישה לחיים", אשר הוקמה על-מנת לקדם את איכות החיים של המטופלים ולעודד את אנשי המקצוע לתת מקום בתהליך הטיפול בחולה גם לשיח אישי ורגשי ובכך לחזק את כלל המשאבים הפנימיים של האדם. הארגון נותן מענה לחולים ולכל מעגלי התמיכה המלווים אותם: בני משפחה, רופאים ואנשי מקצוע שונים.

שתפו מאמר זה

כתבות נוספות בנושא

מה המשותף לפרנק אפרסון, ג'ורג' ניסן, לואיס ברייל ובנימין פרנקלין?

מה המשותף לפרנק אפרסון, ג'ורג' ניסן, לואיס ברייל ובנימין פרנקלין?

משבר הקורונה – הזדמנות היסטורית להחזיר את המדענים והמדעניות הגדולים לארץ

משבר הקורונה – הזדמנות היסטורית להחזיר את המדענים והמדעניות הגדולים לארץ