טבע מחויבת להוביל בחדשנות

אנחנו רואים בחדשנות רפואית כלי הכרחי המסייע לנו לעמוד במחויבותנו לשיפור בבריאות המטופלים. לכן אנחנו משקיעים מיליארדי שקלים בשנה במחקר, בפיתוח ובעידוד חשיבה יצירתית ופורצת דרך, שמטרתה למצוא פתרונות חדשים לצרכי המטופלים.

מובילים בחדשנות – למען המטופלים

חדשנותה של טבע מתבטאת במיוחד בפעילות המחקר והפיתוח שלה בתחומי הגנריקה והתרופות הייחודיות כאחד. בגנריקה, לטבע יש את פורטפוליו המוצרים הגדול והמגוון בעולם, ואילו בתחום התרופות הייחודיות יש לחברה פורטפוליו וצבר מוצרים בפיתוח חזק בתחומי הליבה שלה - נשימה, טרשת נפוצה, כאב, מיגרנה, מחלות ניווניות והפרעות תנועה.

בעשור האחרון, השקיעה טבע 15 מיליארד ₪ במו"פ, ב-8 אתרי הייצור בישראל ובפיתוח חדשנות טכנולוגית.

"מעבר לתרופה" – לצד פיתוח תרופות חדשניות, מאמצת טבע גישה שבה המטופל וכל צרכיו נמצאים במרכז. החברה דואגת לתת למטופל מענה הוליסטי ורחב לכל צרכיו הרבה מעבר לאספקת "הגלולה" עצמה, באמצעים מגוונים: 'טבע ביתי' – הכנות רוקחיות בבית, דיאליזה ביתית, דיאגנוסטיקה באמצעות שיתוף פעולה מקצועי עם חברת רניום, אפליקציה להפרעות קשב וריכוז ועוד.

כדי לוודא שהטיפול שאנו מספקים כולל משאבים וכלים המשתלבים בסגנון החיים של המטופל, טבע מרחיבה את התעניינותה גם להשקעה בטכנולוגיות חדשות שנמצאות בתחום שהוא מעבר למומחיות המסורתית שלה בהכנת תרופות.

מעודדים חדשנות – למען העתיד של ישראל

טבע הפיקה, לאורך שנות פעילותה, תועלת רבה מתרבות החדשנות הישראלית ומהיכולות המוכחות של הישראלים בתחום החדשנות הטכנולוגית והרפואית., גם היום אנו מעודדים תרבות של מצוינות רפואית ומדעית בכל שדות העשייה הפרמצבטית בישראל, על ידי דיאלוג, שיתוף ידע ויצירת שיתופי פעולה מחקריים ועסקיים.

יוצרים תרבות של חדשנות וממציאים היום את רפואת המחר

Sanara Ventures


החממה הטכנולוגית, שהקימה בישראל טבע עם חברת פיליפס, משקיעה כ- 20 מיליון אירו בסטארט-אפים בתחום המכשור הרפואי והרפואה הדיגיטלית,

Sanara Ventures תתמוך במהלך שמונה השנים הקרובות בכ-60 חברות סטארט-אפ טכנולוגיות משלב ההקמה, מתוך כוונה להנחותן ולהאיץ את השקת המוצרים החדשניים שלהן במגוון קטגוריות "מעבר לתרופהי", אשר יכולות להשלים ולתמוך בטיפול תרופתי. הפורטפוליו של סנארה כולל היום כ-10 חברות סטארט-אפ ישראליות חדשניות.

מובילים בישראל את 'הרפואה המותאמת אישית' ואת שירותי הרפואה המתקדמת

אונקוטסט-טבע מציעה את מערך הבדיקות המתקדם, המקיף והמדויק בעולם

למציאת טיפול מותאם אישית לסרטן ולמחלות ומצבי בריאות נוספים.

הרפואה המותאמת אישית (פרמקוגנומיקה) היא תחום הצובר תאוצה בעולם. אם פעם ניתן טיפול אחיד לכל החולים במחלה מסוימת, הרי שהיום, עם התפתחות תחום האנליזה הגנטית של הרקמות,   ניתן להתאים לכל פרופיל גנטי טיפול ייעודי מדויק, המבטיח את התוצאות  הטובות ביותר עם מינימום תופעות לוואי.בנוסף, בזכות הטיפול המדויק והיעיל שמאפשרת הפרמקוגנומיקה, נוצר חיסכון ניכר בהוצאות הבריאות, הן לגורם המטפל והן למטופל.

אונקוטסט מבית טבע ישראל, מציבה את ישראל בחזית הרפואה המותאמת אישית, מנגישה את הרפואה המדויקת והמתקדמת ביותר למטופלים, מביאה לשיפור איכות חייהם ולחיסכון בעלויות הטיפול.

מחקרים שנערכו ופורסמו על ידי קופת חולים כללית מראים כי הטיפול מצליח להאריך את תוחלת החיים של המטופלים תוך צמצום עלויות. 

Verifi – בדיקת סקר מתקדמת וחדשנית ללא דיקור עבור נשים בהריון 

NNE  – הרשת הישראלית למצוינות בחקר המוח

טבע הקימה את הרשת, תוך ניצול איכותם של החוקרים הישראליים, כדי ליצור קהילה למחקר מדעי, שתהיה אמונה על פיתוח גישות טיפוליות חדשות למחלות הנוירולוגיות המאתגרות ביותר.

במהלך חמש השנים האחרונות, השקיעה טבע במסגרת הרשת יותר מ-15 מיליון דולר, במלגות שיסייעו לממן את עבודתם של מיטב החוקרים ממוסדות מחקר ישראליים מובילים. הרשת, אשר מונה למעלה מ-40 חוקרים, כבר מתקדמת במחקר של מחלות, כגון: אלצהיימר, טרשת נפוצה, פרקינסון, לו גריג והנטינגטון. החוקרים זיהו שיטות טיפול חדשות ובעלות פוטנציאל מבטיח, ומאמציהם כיום מתמקדים בניסיון להעניק תוקף לרעיונות שהועלו. תרומתה של ה-NNE לקידום תחום מדעי המוח כבר מורגשת היטב. החוקרים שזכו במלגות ייסדו קהילה חזקה המעודדת שיתוף בלימוד ובמחקר, אשר הניב עד כה 15 רעיונות מקוריים שכבר נמצאים בתהליך פיתוח.

שני מרכזי המחקר המתקדמים בפקולטה לרפואה שבגליל

טבע ואוניברסיטת בר-אילן השקיעו יחדיו 8 מיליון דולר בהקמת שני מרכזי מחקר חדשים בצפת, אשר נועדו לקדם את המחקר בתחום המחלות הגנטיות וחקר האוטיזם ואת שירותי הרפואה בצפון הארץ.

שתפו מאמר זה

כתבות נוספות בנושא

מה המשותף לפרנק אפרסון, ג'ורג' ניסן, לואיס ברייל ובנימין פרנקלין?

מה המשותף לפרנק אפרסון, ג'ורג' ניסן, לואיס ברייל ובנימין פרנקלין?

משבר הקורונה – הזדמנות היסטורית להחזיר את המדענים והמדעניות הגדולים לארץ

משבר הקורונה – הזדמנות היסטורית להחזיר את המדענים והמדעניות הגדולים לארץ