הגאדג'טים והאביזרים שיקלו על הטיפול

Getty Images: shapecharge

אתגר ניהול הטיפול הוא יומיומי אבל לא תאמינו כמה גאדג'טים ואביזרים יכולים להקל. בכל תחום שתחשבו תגלו שמישהו כבר חשב על זה קודם, אז למה לא להקל בעצם? לשמור ולהצטייד בהתאם לצורך.

בחיי היומיום אנחנו נוטים לחפש את הדרכים להקל על המשימה, לכן גאדג'טים ואביזרים משמשים אותנו במטבח, בשעות הפנאי, ברכב ואיפה לא? גם בניהול הטיפול, תאמינו או לא. החוכמה היא לשים לב אליהם ובתמורה הם בהחלט יקלו על השגרה והדאגה. אם לא חשבתם על זה קודם, יצאנו לבדוק את הנושא וחזרנו עם סט רעיונות לגאדג'טים ואביזרים שיקלו על השגרה.

למצוא משענת

הקרגיבר הוא משענת אבל אין צורך לקחת את זה מילולית. הרבה מפעולות הטיפול דורשות מיומנויות לא פשוטות או כוח פיזי אבל ניתן להקל עליהן בעזרת גאדג'טים כמו: חגורת גב למעבר מישיבה לעמידה עם ידיות בצד, ידית משענת לרכב ליציאה פשוטה ונוחה ומכשיר המסייע לגרוב גרבים, גם מקלות הליכה עם מושבים מתקפלים, המאפשרים לשבת עליהם כשצריך, הליכונים, כיסויי גשם להליכונים ועוד.

זהירות: החלקה

המקלחת מהווה סיכון, רצפה חלקלקה, סבון – זה מתכון שכותב את עצמו ומחייב אותנו לשים לב, בעיקר כאשר מתעורר קושי לעמוד באופן עצמאי. כסאות רחצה יקלו על הרחצה, ימנעו נפילות ופגיעות מיותרות ויאפשרו עצמאות מקסימלית. מגוון כסאות הרחצה רחב וכמוהו גם האבזור.

הצטרפו אלינו לקהילת "דואגים למטפלים" בפייסבוקלאבזר את חדר הרחצה גם מפחית את הסיכוי לתאונה וגם מקל על המטופל והמטפל
לאבזר את חדר הרחצה גם מפחית את הסיכוי לתאונה וגם מקל על המטופל והמטפל Getty Images: shank_ali


אנשי קשר בחיוג מהיר

בעידן הטלפונים החכמים אנשי הקשר שמורים בטלפון ואנחנו כמעט ולא זוכרים מספרים בעל פה. איך בכל זאת משתמשים בקלות בטלפון הביתי? בעזרת גאדג'ט שמתחבר באמצעות כבל לטלפון הביתי ומאפשר להגדיר מספרי טלפון בחיוג מהיר, להוסיף תמונות לאנשי הקשר ולסמן מוקדי חירום.

אור גדול בשעות החשיכה

שעות החשיכה הן אתגר, בעזרת אור ייעודי תשתפר היכולת לפלס דרך בלילה ובחשיכה למטבח או לשירותים. לשם כך יש גאדג'ט שונים לתאורה, גם גאדג'ט חכם שבאופן אוטומטי עם היציאה מהמיטה, מדליק את האור בדרך שהוגדרה מראש ללא צורך לגשש אחר מתג החשמל. היתרון הגדול - לא הולכים בחושך, לא מגששים אחר המתג ולא נתקלים בחפצים ובכך מונעים נפילה או חבלה אפשרית. בעת החזרה למיטה, האורות כבים וניתן לחזור לישון ללא הפרעה. למטופלים כבדי שמיעה, סיעודיים שנמצאים לעיתים לבד ולא שומעים כאשר מישהו מצלצל בדלת, ניתן למצוא היום פעמוני דלת מאירים.

מנורת לילה ליד המיטה - תאורת לילה חשובה מאוד לשמירה על אוריינטציה ולמניעת נפילות מיותרות
מנורת לילה ליד המיטה - תאורת לילה חשובה מאוד לשמירה על אוריינטציה ולמניעת נפילות מיותרות Getty Images: stevanovicigor
לחצן מצוקה – לא רוצים לחשוב על זה אך חשוב שיהיה
לחצן מצוקה – לא רוצים לחשוב על זה אך חשוב שיהיה Getty Images: paul6winch


להיות עם היד על הדופק 24/7

כדי לא לחשוב על הרגעים שאנחנו לא רוצים לחשוב עליהם ובכל זאת להיות מוכנים - לחצן מצוקה מאפשר קריאה לעזרה בלחיצת כפתור אחת, מחובר למוקדם חירום, כפתור אחד ומישהו מאחורי הקו, תוך שניות. ישנן גם תוספות ללחצן כמו מכשירי לחץ דם וא.ק.ג שמניחים על הגוף ומאפשרים העברת תשדורת למוקד רפואי, תוכלו לקבל הנחיות מהירות שיאבחנו את מצב המטופל. אבחון רפואי מהיר ובזמן, יכול להציל חיים.

גאדג'טים לשעות הפנאי

גאדג'טים ואביזרים - הם בכל מקום: אוזניות אלחוטיות לשמיעה טובה יותר של הטלוויזיה, מנורת קריאה אינטגרלית משולבת עם זכוכית מגדלת, כדור לחיזוק השרירים והזרמת הדם, מכשיר קפיצי לחיזוק אצבעות כף היד ומטען נייד שישמור על הסוללה שלכם מלאה וזמינה, גם מחוץ לבית.

מה זה אומר? שכמטפלים כדאי לזכור שכמעט לכל אתגר יש פתרון זמין עבורכם להקל על השגרה. כל מה שצריך הוא לחפש, זה לוקח רגע ועשוי לחסוך משאבים רבים, קשיים ותסכולים.


אתר זה נועד לסייע, להקל ולהנגיש חלק מהמידע הרב הנצבר ברשותנו, בין היתר בהסתמך על מידע שהועבר לידינו על ידי ארגון Caregivers Israel  ו/או פורסם על ידי  רשויות ציבוריות שונות. אין בתוכן לעיל להוות ייעוץ משפטי או אחר, ואין להסתמך על התוכן ללא ייעוץ מתאים.  המידע הוא כללי ועלול לא לשקף באופן מלא ו/או עדכני את הרגולציה, התקנון והנהלים הרלוונטיים. החברה תפעל לעדכן את המידע המוצג באתר זה ככל שהעדכונים יובאו לידיעתה.

במידה ומצאת כי התוכן ו/או חלק ממנו אינו מדויק או מטעה, אנא צרו איתנו קשר

שתפו מאמר זה

כתבות נוספות בנושא

איך להתמודד עם תפקיד בן המשפחה המטפל כאשר הקשר שלילי?

איך להתמודד עם תפקיד בן המשפחה המטפל כאשר הקשר שלילי?

עזרה סוציאלית: הסיוע שיותר מדי בני משפחה מטפלים לא מכירים

עזרה סוציאלית: הסיוע שיותר מדי בני משפחה מטפלים לא מכירים

למה מתכוונים במושג "פעילות גופנית" בזקנה ומה חשוב שבני המשפחה המטפלים ידעו?

למה מתכוונים במושג "פעילות גופנית" בזקנה ומה חשוב שבני המשפחה המטפלים ידעו?

7 דרכים לייצר קשר טוב עם צוות בית האבות

7 דרכים לייצר קשר טוב עם צוות בית האבות

על חשיבות ההיגיינה בגיל השלישי

על חשיבות ההיגיינה בגיל השלישי

בריחת שתן אצל קשישים – מה חשוב שבן המשפחה המטפל ידע?

בריחת שתן אצל קשישים – מה חשוב שבן המשפחה המטפל ידע?

על שינויי טעם וריח בגיל המבוגר

על שינויי טעם וריח בגיל המבוגר

טיפול פליאטיבי – מה זה בעצם אומר?

טיפול פליאטיבי – מה זה בעצם אומר?

אתם לא לבד. הצטרפו אלינו לקהילת "דואגים למטפלים" בפייסבוק

אנחנו מחכים לכם, הקליקו כאן