היערכות בחיים - לסוף החיים

Getty Images: gradyreese

כפי שלקחנו אחריות על חיינו, בהחלט אפשר להיערך למותנו ובכך להקל מעט על בני משפחתנו בשעתם הקשה. רשימה בסיסית וחלקית וקצת חומר למחשבה להחלטות הנוגעות לסוף החיים. עד 120

  • כתיבת צוואה -  כתיבת צוואה המסדירה את חלוקת הרכוש הנצבר במהלך תקופת החיים במיוחד במידה ורצונו אינו עולה בקנה אחד עם ברירת המחדל בחוק. 

  • טיפול בחפצים אישיים - חלוקת חפצים אישיים או תרומתם בהתאם לרצונו של אדם ובחייו 

  • סידורי קבורה - סידור הקבורה בישראל מוסדרים בחוק, אך אדם יכול לתכנן את קבורתו, עוד בחייו, על פי אמונתו ורצונו, ובכך גם לחסוך מבני משפחתו את הצורך לעסוק בכך בשעתם הקשה. 
  • פרידה - זו כנראה הזדמנות אחרונה להספיק "לסגור קצוות פרומים". שיחות כנות עם בני משפחה ומכרים, פרידה יזומה ומכובדת וליבון עניינים אישיים. זו כמובן בחירה אישית מאד של כל אדם ואדם, אך תהליך פרידה יזום מעניקה שקט נפשי מסוים לבני המשפחה הנותרים.

  • חשבון בנק משותף - כדי למנוע מצב בו חשבון הבנק מוקפא עד לקבלת צו ירושה או צו קיום צוואה, על שני בני הזוג, או ההורה והילד, לחתום בבנק על טופס "אריכות ימים" (או סעיף "היוותרות בחיים") בחשבון הבנק המשותף.

  • מסמכים וביטוחים – חשוב לסדר את כל המסמכים הפיננסיים לרבות חסכונות, פקדונות ופוליסות ביטוח במקום אחד ולידע את בני המשפחה הקרובים על קיומם.

  • ככל, כל התחייבות כספית של אדם שנועדה להתבצע במהלך חייו (כגון החזרת הלוואה או חתימה על חוזה למכירת דירה) תקפה גם אחרי מותו, כאשר המימוש אמור להתבצע מתוך הנכסים שהותיר אחריו.
הצטרפו אלינו לקהילת "דואגים למטפלים" בפייסבוק

אתר זה נועד לסייע, להקל ולהנגיש חלק מהמידע הרב הנצבר ברשותנו, בין היתר בהסתמך על מידע שהועבר לידינו על ידי ארגון Caregivers Israel  ו/או פורסם על ידי  רשויות ציבוריות שונות. אין בתוכן לעיל להוות ייעוץ משפטי או אחר, ואין להסתמך על התוכן ללא ייעוץ מתאים.  המידע הוא כללי ועלול לא לשקף באופן מלא ו/או עדכני את הרגולציה, התקנון והנהלים הרלוונטיים. החברה תפעל לעדכן את המידע המוצג באתר זה ככל שהעדכונים יובאו לידיעתה.

במידה ומצאת כי התוכן ו/או חלק ממנו אינו מדויק או מטעה, אנא צרו איתנו קשר

שתפו מאמר זה

כתבות נוספות בנושא

מטפלים בחולים כרוניים או סיעודיים? 5 כללי זהב להתמודדות עם הביורוקרטיה הישראלית

מטפלים בחולים כרוניים או סיעודיים? 5 כללי זהב להתמודדות עם הביורוקרטיה הישראלית

'סעיף היוותרות בחיים' בחשבון הבנק המשותף

'סעיף היוותרות בחיים' בחשבון הבנק המשותף

חשבון בנק משותף או ייפוי כוח לחשבון הבנק

חשבון בנק משותף או ייפוי כוח לחשבון הבנק

על המעבר ממעורבות להתערבות בחיי הורינו

על המעבר ממעורבות להתערבות בחיי הורינו

ייפויי כוח – כוח לצד אחריות בקבלת החלטות עבור הורינו

ייפויי כוח – כוח לצד אחריות בקבלת החלטות עבור הורינו

אתם לא לבד. הצטרפו אלינו לקהילת "דואגים למטפלים" בפייסבוק

אנחנו מחכים לכם, הקליקו כאן