מטפלים בבן משפחה מבוגר? אלו 15 אתרי האינטרנט שאתם חייבים להכיר

Getty Images: Kali9

טיפול בבן משפחה מבוגר שאינו עצמאי הוא לרוב תהליך מורכב, לא ניתן לחסוך לכם את כל ההתרוצצויות, אבל רשימת 15 האתרים הבאים בהחלט תקל עליכם – להדפיס ולשמור

זמן הוא משאב יקר תמיד, והופך ליקר שבעתיים עבור מי שמטפל בבן משפחה מבוגר וסיעודי. אמנם לא הכל ניתן לעשות מהבית, אולם אתרים מקוונים חוסכים זמן יקר, מספקים את התמיכה שתזדקקו לה ואף יכולים לעזור בקבלת החלטות וייעול תהליכים. החל ממרכזי תמיכה, דרך זכויות והטבות, מידע, שירותים ובעלי מקצוע, את כולם ניתן לאתר ברשת ולחסוך המון זמן ותסכולים מבלי לצאת מהבית, ושהיומיום ממילא כל כך עמוס דקות החיסכון האלה יקרות מפז.

לכן, ריכזנו עבורכם 15 אתרים מתחומים שונים שיכולים לסייע לכם ביומיום:

מרכזי תמיכה ומידע טלפוניים לטיפול באדם מבוגר

הטיפול בבן משפחה מעניק תחושה מספקת, אך הוא גם יכול ליצור הרבה עומס ותסכול, חשוב לדעת שאינכם לבד, עוד אלפים מתמודדים עם חיים מורכבים ממש כמוכם. אין צורך לשאוב מעצמכם את כל הכוח והאנרגיות לטפל בכל הדרוש טיפול, יש מי שיטה אוזן, ייעץ ואף יסייע והם במרחק נגיעה:

Caregivers Israel

העמותה מפעילה מרכז ייעוץ טלפוני של מתנדבים, המספקים מידע, תמיכה והדרכה במענה אנושי ללא עלות. באתר ובדף הפייסבוק של העמותה ניתן למצוא מידע, כלים והכוונה לשירותים בקהילה.

רעות משפחה מטפלת 

אתר המספק מידע מקצועי, תמיכה וייעוץ בנושא הטיפול באוכלוסייה מבוגרת בישראל. באתר ניתן למצוא מידע מגוון בתחומי רפואת השיקום, גריאטריה, טיפול בבני משפחה מבוגרים, זכויות וחוקים. באתר ניתן שירות ייעוץ טלפוני ללא עלות.

מרכז תמיכה ומידע לקשישים ולבני משפחתם

באתר הביטוח הלאומי תמצאו את מרכז התמיכה לקשיש ולבני משפחה המטפלים בו, טפסים לתביעת קצבת סיעוד, טפסים לאישור העסקת עובד זר, ומידע רלוונטי בכל הקשור לטיפול בבן המשפחה. תוכלו להצטרף לאחת מקבוצות התמיכה לאנשים שמתמודדים עם מצבים דומים, וגם לפנות למוקד לקבלת יעוץ טלפוני *6050 או 04-8812345.

המוקד לאזרחים ותיקים של המשרד לשוויון חברתי

באתר לאזרחים ותיקים של המשרד לשוויון חברתי תוכלו למצוא מידע וסיוע לאזרחים הוותיקים בנושאים מגוונים, ישנו גם מוקד טלפוני *8840 מכל טלפון.

מידע הקשור למצבים סיעודיים ועובדים זרים

מצב סיעודי של קרוב אינו רק מצב רפואי, זהו מצב מורכב הדורש את גיוס כל המשאבים הנפשיים, הפיזיים והכלכליים של בני המשפחה. רק טבעי שיתעוררו אצלנו צורך לדבר, לשאול ולהבין. המצב החדש מביא עמו שאלות רפואיות, פרקטיות וביורוקרטיות ולא צריך לחפש את כל התשובות לבד.

אתר משרד הבריאות

אתר משרד הבריאות שמכיל מידע רב בנושאים שונים הקשורים לשמירה על בריאות ואורח חיים בריא בגיל המבוגר.

האגודה לזכויות החולה

אתר האגודה מרכז מידע אודות זכויות, אירגוני סיוע, נהלים ועדכונים בתחום הבריאות. האגודה פועלת למימוש זכויות מטופלים ובני משפחותיהם במערכת הבריאות. לצד סיוע פרטני לפונים טלפונית או במוקד פרונטלי בבי"ח שיבא, האגודה מובילה מאבקים ציבוריים לשמירת זכויות החולה, פועלת מול מקבלי החלטות בממשלה ובכנסת, ומרכזת קואליציה של עשרות אירגוני חולים. 

מטפלים בשכר

iSavta

אתר שמקשר בין מטפלים סיעודיים לבין מטופלים סיעודיים ובני משפחתם. באתר ניתן למצוא מאגר גדול של מטפלים סיעודיים לפי סיווגים שונים. ניתן גם למצוא מטפלים מחליפים לזמנים ספציפיים.

בנוסף, לא תאמינו עד כמה קבוצות הפייסבוק השונות לחיפוש מטפלים סיעודיים יכולות להיות יעילות. בקבוצות השונות תוכלו למצוא עובדים זרים קבועים וגם עובדים זרים שיחליפו את העובד הקבוע בימי החופש שלו.

הצטרפו אלינו לקהילת "דואגים למטפלים" בפייסבוקהטלפון הופך לכלי שימוש שחוסך הרבה זמן
הטלפון הופך לכלי שימוש שחוסך הרבה זמן Getty Images: VioNet


ומה לגבי זכויות הקשיש ובני משפחתו?

כאשר אנחנו עסוקים בטיפול, לא תמיד אנחנו מודעים לזכויות שמגיעות לנו בתקופה זו. חשוב לדעת כי בהתאם לביטוחים הקיימים שלכם, עשויות לעמוד לרשותכם הטבות שאינכם מודעים להן ויכולות לשפר את המצב או את איכות החיים. מומלץ לפנות לעצמכם זמן ולברר את הנושא:

כל זכות 

מאגר המידע המקיף ביותר על זכויות תושבי ישראל והדרך למימושן, הפועל בחינם וללא מטרת רווח בסיוע משרד המשפטים, המשרד לשוויון חברתי וג'וינט ישראל. המאגר מכיל מידע על כל הזכויות המגיעות לקשיש סיעודי ולבני משפחתו, וכולל מדריך מיצוי זכויות לאזרחים ותיקים.

הר הביטוח

אתר המרכז את כל המידע הביטוחי. לא תמיד אנחנו זוכרים את כל הביטוחים שנעשו על שמו במרוצת השנים. לכן, כאשר יש צורך להפעיל ביטוח, מומלץ לבדוק באתר אילו ביטוחים רשומים על שם המטופל. ביטוחים נוספים עשויים להכיל פתרונות לצרכים שונים וחשוב מאוד לדעת מה מגיע לכם.

ממש 

מיזם חברתי ללא כוונת רווח שהוקם על מנת לסייע במימוש זכויות רפואיות וסיעודיות מחברות הביטוח, מבלי לעבור דרך מתווכי זכויות שגובים עמלות עבור השירות.

יד ריבה 

סיוע משפטי לקשיש - עמותה הפועלת בשיתוף פעולה עם יד שרה ומתוך סניפיה ברחבי הארץ. עורכי הדין המתנדבים ביד ריבה  מעניקים ייעוץ משפטי ראשוני לאזרחים ותיקים בהגנה על זכויותיהם ובמימושן, בתחומי משפט שונים כגון: בריאות, אפוטרופסות, דיור, ביטוח לאומי, צרכנות ועוד. הייעוץ המשפטי הראשוני אינו כרוך בתשלום. כמו כן מעניקה יד ריבה שירות הרצאות לקשישים ובני משפחותיהם, ביקורי בית (בכפוף לזמינות עו"ד) וכן קו מידע אינטרנטי וטלפוני למענה עבור שאלות כלליות.

שירותים לאדם המבוגר

מרכזי יום? מפגשים חברתיים? אנשי מקצוע פרא-רפואיים? לא תאמינו כמה אפשרויות של פעילויות ושירותים ניתן למצוא ברשת, צריך רק לדעת איפה לחפש:

מאגר השירותים של אשל-ג'וינט 

מאגר שפותח ע"י אשל ומכיל מידע על למעלה מ- 3,600 שירותים לאוכלוסייה המבוגרת בישראל הניתנים ע"י ארגונים ומוסדות ממלכתיים, עירוניים, ציבוריים, התנדבותיים ופרטיים.

בגילנו 

אתר בגילנו, מקבוצת זאפ, הוא למעשה פורטל תוכן ואינדקס המיועד לגיל השלישי. האתר מכיל מגוון מאמרים בתחום ומציע מאגר של נותני שירותים לגיל השלישי, ביניהם: דיור מוגן, בתי אבות, סיעוד בית, ייעוץ משפטי, לימודים וחוגים ועוד.

מחלקת גיל הזהב של עמותת יד שרה  

דרך אתר העמותה ניתן לפנות בכל בקשה לסיוע משפטי, בירור זכויות קשיש סיעודי ובני משפחתו, וקבלת מידע בנושאים רפואיים. העמותה מספקת מוקד מצוקה, שירותי הסעה, סיוע משפטי לקשישים ולבני משפחתם, טיפולי שיניים לקשישים בביתם, מרכזי שיקום ופעילויות פנאי. בנוסף מספקת עמותת יד שרה יעוץ משפטי, מידע בנושא זכויות קשישים סיעודיים ובני משפחתם.

בעלי מקצוע

פעמים רבות אנחנו נדרשים לבעלי מקצוע טובים, אם אין לכם בכל מקצוע קבוע ניתן להיעזר באתרים שונים המאגדים בעלי מקצועות, כמו המקצוענים, לעיתים ישנם מדריכים מקומיים יעילים. ישנם אתרים בהם קיים דירוג מתמיד של בעלי מקצועות שונים כמו מידרג, בהם רשומים רק בעלי מקצוע שממשיכים בעקביות לקבל ציון דירוג מעל 8 מלקוחות האתר.


אתר זה נועד לסייע, להקל ולהנגיש חלק מהמידע הרב הנצבר ברשותנו, בין היתר בהסתמך על מידע שהועבר לידינו על ידי ארגון Caregivers Israel  ו/או פורסם על ידי  רשויות ציבוריות שונות. אין בתוכן לעיל להוות ייעוץ משפטי או אחר, ואין להסתמך על התוכן ללא ייעוץ מתאים.  המידע הוא כללי ועלול לא לשקף באופן מלא ו/או עדכני את הרגולציה, התקנון והנהלים הרלוונטיים. החברה תפעל לעדכן את המידע המוצג באתר זה ככל שהעדכונים יובאו לידיעתה.

במידה ומצאת כי התוכן ו/או חלק ממנו אינו מדויק או מטעה, אנא צרו איתנו קשר

שתפו מאמר זה

כתבות נוספות בנושא

מקורות סיוע לבני משפחה מטפלים בעת מלחמה

מקורות סיוע לבני משפחה מטפלים בעת מלחמה

חמישה טיפים חיוניים לבני משפחה מטפלים

חמישה טיפים חיוניים לבני משפחה מטפלים

איך לקיים ליל סדר מיטבי עם אדם עם דמנציה?

איך לקיים ליל סדר מיטבי עם אדם עם דמנציה?

מה יכול בן משפחה מטפל לעשות כשההורים גרים רחוק?

מה יכול בן משפחה מטפל לעשות כשההורים גרים רחוק?

הדברים שחשוב שבן משפחה מטפל ידע על פצעי לחץ

הדברים שחשוב שבן משפחה מטפל ידע על פצעי לחץ

גם בני משפחה מטפלים צריכים להיות מודעים לגילנות

גם בני משפחה מטפלים צריכים להיות מודעים לגילנות

כיצד יכולים בני המשפחה המטפלים להתמודד עם סטרס?

כיצד יכולים בני המשפחה המטפלים להתמודד עם סטרס?

3 מסלולי טיול לפסח לכל המשפחה, גם להורה המבוגר

3 מסלולי טיול לפסח לכל המשפחה, גם להורה המבוגר

אבי-בתו: מיומנה של בת משפחה מטפלת, פוסט שישה עשר של הגר

אבי-בתו: מיומנה של בת משפחה מטפלת, פוסט שישה עשר של הגר

אתם לא לבד. הצטרפו אלינו לקהילת "דואגים למטפלים" בפייסבוק

אנחנו מחכים לכם, הקליקו כאן