בני משפחה מטפלים, אתם לא לבד

כמיליון וחצי ישראלים הם בני משפחה מטפלים (Caregivers) הממלאים מתוך תחושת שליחות תפקיד חשוב של טיפול בבן משפחה מזדקן או חולה. בין הדאגה האינסופית, אינספור השאלות הנוגעות לא טיפול ביקיריהם, שלא פעם נותרות ללא מענה, ריבוי המשימות ובין הצורך להמשיך לנהל את שגרת החיים שלהם ושל משפחתם, נדמה לא פעם שהמשימה כמעט בלתי אפשרית.

הקושי של בני המשפחה המטפלים נותר לא פעם שקוף לחברה ולכן חשוב כל כך לא רק להרחיב את רשת הביטחון והתמיכה שלהם, אלא גם להעלות מודעות לתפקיד הזה שהוא כל כך משמעותי, ליחידים, למשפחות, לקהילה וגם למדינה. על מנת לסייע לבני המשפחה המטפלים, הקימה חברת טבע את קהילת דואגים למטפלים בפייסבוק, ואת מתחם דואגים למטפלים. ידע, שיתוף ותמיכה הם כוח מניע שיש בו כדי להקל על ההתמודדות ובדיוק לשם כך אנחנו כאן.

מה הכוח המניע את בני המשפחה המטפלים? אין לכך תשובה אחת, אבל המקור לכולן הוא האהבה האינסופית השופעת מהם והיא שזורה בכל תמונה בסרטון הבא, שהוא חלק מהקמפיין הבינלאומי שיצרה טבע למען בני המשפחה המטפלים:

" זו הדרך שלי לומר לך, לנסות לגרום לך להבין, שאני מעריך אותך ואת כל מה שאת עושה עבורי מדי יום, כל היום."

בני משפחה מטפלים- אתם לא לבד


בקמפיין העולמי – שזכה בשתי מדליות ארד בפרסי תחרות הפרסום היוקרתית The One Club for Creativity #TheOneShow"" – משתתף השחקן הבינלאומי ג'ון ריס דייוויס (אינדיאנה ג'ונס, שר הטבעות), שמצא את עצמו בחיים האמיתיים בתפקיד בן המשפחה המטפל כאשר אשתו אובחנה עם דמנציה. מוזמנים לצפות בו משתף בחוויה שלו כבן משפחה מטפל ולהתרגש עד דמעות.

בני משפחה מטפלים- אתם לא לבד

עקבו אחרינו

כתבות נוספות בנושא

ממשבר להזדמנות: בעקבות היציאה מהארון של נכד במשפחה דתית

ממשבר להזדמנות: בעקבות היציאה מהארון של נכד במשפחה דתית

אבא שלי ואני, או - איך מתמודדים עם הורה סיעודי תשוש נפש?

אבא שלי ואני, או - איך מתמודדים עם הורה סיעודי תשוש נפש?